Вашиот прв збор беше...?

Дискусија во 'Дете' започната од Ivu4, 20 мај 2011.

 1. cinderella5

  cinderella5 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2011
  Пораки:
  767
  Допаѓања:
  2.652
  Пол:
  Женски
 2. BeautyQueen

  BeautyQueen Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јули 2011
  Пораки:
  143
  Допаѓања:
  32
  Мајка ми и татко ми не се сејќаваат кој е мојот прв збор.. најверојатно бил МАМА :*
   
 3. minne-mouse

  minne-mouse Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јули 2011
  Пораки:
  625
  Допаѓања:
  536
  Мојот прв збор-Охид(се мисли на Охрид-од мала вљубена во Охрид :wasntme: ) ни мама ни тато ни бато абе ништо,а што е најважно не сум ни од Охрид :D
   
  На smiley-94 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Marie.m

  Marie.m Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јули 2011
  Пораки:
  799
  Допаѓања:
  682
  Мојот прв збор не бил ни мама, ни тато туку тизо - сум мислела на телевизор. Уште од мала сум по техниката :lol:
   
 5. mamma-mia

  mamma-mia Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  1.017
  Допаѓања:
  2.246
  Пол:
  Женски
  нана :lol: (демек ми се спиело :rofl: )
   
 6. SexyLady

  SexyLady Популарен член

  Се зачлени на:
  5 септември 2010
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  3.257
  Пол:
  Женски
  Мојот прв збор бил маче. :D :D
  Од толкав избор: мама, тато, баба, дедо, дада...... сум го избрала маЧе, тсо добро нагласено Ч. :D

  А следни зборови ми биле капаЧе и патиЧе исто со јако нагласено Ч.
   
 7. esperanca

  esperanca Популарен член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2010
  Пораки:
  1.321
  Допаѓања:
  3.163
 8. guitar

  guitar Нов член

  Се зачлени на:
  3 август 2011
  Пораки:
  120
  Допаѓања:
  18
  Дома сме биле само јас и мама, а јас сум била неколку месеци, рано сум го кажала својот прв збор, баба ми отишла кај моите братучеди да ги чува бидејки останале сами, а тие живеат во друг град и мама со баба зборела на телефон, баба сакала да ме слушне и ми викала - Баба е тука, баба е злато, баба е . И одеднаш сум се свртела кон мама и сум рекла БА-БА. Ете, тоа беше мојот прв збор.. Мама и баба срекни , се израдувале, а и двете ме слушнале кога сум го кажала првото зборче.. И сега .. баба си ја сакам најмногу!!
   
 9. Ivycka

  Ivycka Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јули 2011
  Пораки:
  77
  Допаѓања:
  32
 10. Gioia

  Gioia Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јули 2011
  Пораки:
  625
  Допаѓања:
  598
 11. danniela5

  danniela5 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јуни 2011
  Пораки:
  1.308
  Допаѓања:
  879
  Пол:
  Женски
  Ej за ова ги немам прашано моите . Не знам кое било првото мое зборче, ама би требало нешто во стил на мама , тато, бато :D
   
 12. Bunny05

  Bunny05 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јуни 2011
  Пораки:
  260
  Допаѓања:
  124
  И мене како на повеќето мама :) И тоа сум испискала доста гласно а сум имала само неколку месеци,мајка ми дури се исплашила,толку малечко а писка асално :D Абе уште од мало навиено :rofl:
   
 13. Ivu4

  Ivu4 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 септември 2010
  Пораки:
  234
  Допаѓања:
  41
  Ахахахахха епа пискалче 8) :D :$
   
 14. Elenuskaa

  Elenuskaa Популарен член

  Се зачлени на:
  11 септември 2011
  Пораки:
  1.866
  Допаѓања:
  2.033
  Сум презборела касно на 2 год.... за велигден мајка ми ме ставила во коритцето да ме бања со црвено јајце... почнала да ми збори... ајде ке се бањаме со коко бла бла..... и јас веднаш коко... мајка ми радосна ехеее :D :D ме оставила во коритото и почнала да трчи по маало да се фали :D :D
   
 15. LGBT

  LGBT Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јули 2011
  Пораки:
  231
  Допаѓања:
  107
  Мене прв збор ми бил тато. А на која возраст не знам.
   
 16. NB86

  NB86 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 април 2011
  Пораки:
  108
  Допаѓања:
  68
  Мојот прв збор е баба, и уште мн си ја сакам
   
 17. jagotka123

  jagotka123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2012
  Пораки:
  1.458
  Допаѓања:
  134
  Пол:
  Женски
  Мене прв збор ми бил тато.
   
 18. Lovely15

  Lovely15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 март 2012
  Пораки:
  151
  Допаѓања:
  31
  Мојот прв збор беше баба... :inlove:
   
 19. smiley22

  smiley22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 април 2012
  Пораки:
  670
  Допаѓања:
  349
  мојот прв збор ми беше мама... :)
   
 20. vitomir

  vitomir Нов член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2011
  Пораки:
  2.095
  Допаѓања:
  3.617