Вашиот прв збор беше...?

Дискусија во 'Дете' започната од Ivu4, 20 мај 2011.

 1. MaCa-J

  MaCa-J Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2011
  Пораки:
  604
  Допаѓања:
  133
  Од сите имиња сум кажувала само по еден дел. така на пр: Од мама ма, од тато та,
  од дада да, од баба ба, де.. :D
  Иначе мислам дека ми бил првиот збор мама, т.е. ма. :lol:
   
 2. TeddyGrey

  TeddyGrey Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 октомври 2010
  Пораки:
  5.440
  Допаѓања:
  48.845
  Пол:
  Женски
  Тата ... И мајка ми љубоморна била :)
   
 3. gingerchild

  gingerchild Популарен член

  Се зачлени на:
  19 август 2011
  Пораки:
  1.496
  Допаѓања:
  4.987
  Пол:
  Женски
 4. Alesii

  Alesii Популарен член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2012
  Пораки:
  1.125
  Допаѓања:
  841
 5. Eleonorastrumica

  Eleonorastrumica Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2010
  Пораки:
  390
  Допаѓања:
  170
 6. Mrs.Cuper

  Mrs.Cuper Популарен член

  Се зачлени на:
  10 август 2011
  Пораки:
  2.788
  Допаѓања:
  2.547
  Пол:
  Женски
 7. love23

  love23 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 декември 2010
  Пораки:
  716
  Допаѓања:
  906
 8. Glossy-girl

  Glossy-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  3.118
  Допаѓања:
  8.874
  Пол:
  Женски
  Дете ко дете, првиот збор ми бил мама. :D
   
 9. Chocolate.me

  Chocolate.me Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  2.729
  Допаѓања:
  7.635
  Ако :)
  Се помочав од смеење кога ми кажаа.
  На мајка ми и се случило нешто, и рекла ако е за така.. И јас Ако. :)
   
 10. analia13

  analia13 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јули 2010
  Пораки:
  141
  Допаѓања:
  31
 11. LGBT

  LGBT Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јули 2011
  Пораки:
  231
  Допаѓања:
  107
  Tато
   
 12. DzingrlakaDzikica

  DzingrlakaDzikica Популарен член

  Се зачлени на:
  26 март 2012
  Пораки:
  776
  Допаѓања:
  2.626
 13. isabella0312

  isabella0312 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 септември 2011
  Пораки:
  31
  Допаѓања:
  31
  Кој бил вашиот прв збор?

  Мојот прв збор бил тато! :D
   
  На NewYorker му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Shania

  Shania Активен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2012
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  0
  Кој бил вашиот прв збор?

  (Гледи) но сум викала геди :D:D
   
 15. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  13.824
  Допаѓања:
  75.631
  Пол:
  Женски
  Кој бил вашиот прв збор?

  тата :D
   
 16. Ruby.rose

  Ruby.rose Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2012
  Пораки:
  185
  Допаѓања:
  126
  Кој бил вашиот прв збор?

  За мене никој не знае :( па понекогаш си мислам дека можеби сум посвоена :lol: нема смисла амаа... тоа е... дете :$
   
 17. Alesii

  Alesii Популарен член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2012
  Пораки:
  1.125
  Допаѓања:
  841
  Кој бил вашиот прв збор?

  baba
   
 18. Pirana

  Pirana Популарен член

  Се зачлени на:
  25 март 2012
  Пораки:
  612
  Допаѓања:
  1.497
  Кој бил вашиот прв збор?

  Мама - на крштевката.
   
 19. MalataNena

  MalataNena Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 април 2011
  Пораки:
  219
  Допаѓања:
  180
  Кој бил вашиот прв збор?

  меме (мече) :D :D
   
 20. doll.a

  doll.a Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2012
  Пораки:
  551
  Допаѓања:
  258
  Пол:
  Женски
  Кој бил вашиот прв збор?

  Мама :D