Форумџика на годината 2020

Вашиот прв оргазам (свршување)

Дискусија во 'Секс' започната од sanja-lazanja, 14 декември 2010.

 1. sanja-lazanja

  sanja-lazanja Нов член

  Се зачлени на:
  7 септември 2010
  Пораки:
  267
  Допаѓања:
  45
  Дали се секавате на вашиот прв одгазам(свршување) кога се случи, на колку години и дали тоа било, со мастурбација или со дечко, другарка итн и на кое место кревет, под туш дневна итн.
  Чекам отворен и искрен разговор на оваа тема.
   
 2. Spidy

  Spidy Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  3.380
  Допаѓања:
  9.058
  Пол:
  Женски
  Сте го гледале "Мојот прв оргазам"? :D епа така... имав околу 13-14 години не сум баш сигурна... сега ме викаат девојката со точакот :D
   
 3. Victorya

  Victorya Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  1.398
  Допаѓања:
  499
  13 години, свршив додека се бакнувавме со мојот сегашен дечко. Се плашев зошто се чувствувам така долу, кога не ме ни допираше. Смешно, но вистинито.
   
 4. zoki-poki

  zoki-poki Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 август 2010
  Пораки:
  203
  Допаѓања:
  361
  Аааааа значи ти си оваа :lol: :lol:
  http://www.youtube.com/watch?v=77LViL84wSA
   
 5. blond

  blond Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  2.251
  Допаѓања:
  4.684
  Оддамна беше тоа, не се ни сеќавам кога бил првиот пат.
   
 6. Spidy

  Spidy Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  3.380
  Допаѓања:
  9.058
  Пол:
  Женски
  не беше за мене пишувана ама си ја присвоив :D
   
 7. sanja-lazanja

  sanja-lazanja Нов член

  Се зачлени на:
  7 септември 2010
  Пораки:
  267
  Допаѓања:
  45
  Кога сме веке кај точакот што мислите дали тоа, може вистински да се случи или е тоа само мит кој ја разгорува, машката фантазија.
  Претпоставувам знаете на што мислам на она дека девојка може да сврши додека вози, топчак мене лично ми се нема случено па затоа ме интересира дали некоја од вас има такво искуство.
   
 8. Spidy

  Spidy Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  3.380
  Допаѓања:
  9.058
  Пол:
  Женски
  Не е никаков мит, јас ако треба ќе сведочам дека се случува :D постојат многу подобри начини да се дојде до оргазам, ама ваквото искуство верувајте не е за занемарување ;)
   
 9. Lolipop23

  Lolipop23 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 март 2010
  Пораки:
  5.483
  Допаѓања:
  26.794
  Пол:
  Женски
  Зар некој се сеќава на тоа??? :?:
  Јас искрено не.
   
 10. sanja-lazanja

  sanja-lazanja Нов член

  Се зачлени на:
  7 септември 2010
  Пораки:
  267
  Допаѓања:
  45
  Па јас искрено се секавам, како да беше вчера имав 12 години и братучедками ни беше тоа лето на гост.
  И нормално спиеше со мене она тогаш имаше 22 години јас 12 и секоја вецер кога мислеше дека спијам, а јас не спиев нормално, се случуваше нешто чудно под прекривката тоа беше никој тенок чаршав бидејки како што реков, беше летен период почеток на лето отприлика.
  И еден ден решив да ја прашам, прво и беше малку незгодно а потоа ми објасни се во детали како се прави тоа кое е чувството, итн и нормално после неколку дена морав да пробам, и се разбира беше преубаво и отогаш наваму редовно го практикувам тоа без разлика дали сум во врска или соло.
   
  На allann и the drummer им се допаѓа ова.
 11. anastasija85

  anastasija85 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  555
  Допаѓања:
  1.024
  хахахха што се не прочитав значи-глупости мојот прв оргазам беше и остана и до ден денес таков како што е а како тоа да го опишам-незнам стварно :tmi: :tmi: страшно-мојот прв оргазам беше страв-смешки :rofl: :rofl: :rofl:
   
 12. sanja-lazanja

  sanja-lazanja Нов член

  Се зачлени на:
  7 септември 2010
  Пораки:
  267
  Допаѓања:
  45
  А тоа што сега ти изгледа смешно ок но ме интересира зошто страв ?
  опиши ни како се случи, кога на колку години, дали се случи по пат на мастурбација или со партнер итн.
   
 13. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.202
  Допаѓања:
  41.193
  :lol: Па како нема да се плашиш прв пат доживуваш оргазам :angel: Ти не си доживеала, па не знаеш :geek: ? Или, безстрашна цура си, па ништо не те плаши :D дури ни бан ноу хард филингс .... мартинче :?:

  Да не бидам офф :D
  мојо прв оргазам беше оддамна, со маструбирање, а оној реален, со дечко ми при орал секс :D Не се исплашив бидејќи знаев што се случува :lol:
   
 14. sanja-lazanja

  sanja-lazanja Нов член

  Се зачлени на:
  7 септември 2010
  Пораки:
  267
  Допаѓања:
  45
  Можеби сум глупа ама повторно не те сватив, до крај или можеби си ти премногу таинствена.
  Неможам да сватам зошто за твојот прв оргазам велиш дека бил хорор, т.е дека си била уплашена.
  Неможам да сватам поради која причина си била ако може така да се каже истрауматизирана од твојот прв оргазам, сакаш да кажеш дека не беше подготвена за такво нешто, или можеби беше толку јако чувството на возбуда што малку те подисплашило, затоа што обично првиот оргазам или поточно првото свршување на сите нас ни останало во пријатно, секавање.
  И само не кажа на колку години ти се случи првиот оргазам.
   
 15. anastasija85

  anastasija85 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  555
  Допаѓања:
  1.024
  сања лазања очигледно не не разбираш дека се зафркаваме на твоја сметка,зошто темата е глупава и смешна,а што всушност и очекуваш да ти кажеме како било,што ни потекло во тој момент,каква гримаса сме имале.мислам стварно смешни работи-сеуште се чудам-не потикнува ова никаква дискусија :x :x :x
   
 16. Phyramide

  Phyramide Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  3.009
  Допаѓања:
  14.777
  Наместо „прв“ пишете „последен“ па да видите муабет. Вака, на кој да му текне :?:

  Сигурно сум треперела, сум правела фаца - некој микс на збунетост и фаца на девојка на која и збориш за квантна физика.

  А со дечко, епа му ги дупнав ушните тапанчиња и искорнав нокти. Џиги миги, ово оно.

  Тоа :)
   
  На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.
 17. cupidsarow

  cupidsarow Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јули 2010
  Пораки:
  92
  Допаѓања:
  13
  можете ли да ми кажете какво е чувството кога доживуваш оргазам ,веке имам одности со дечко ми околу 2 месеци и не ми се случило ништо посебно дечко ми свршува и вели дека чувтвото е многу убаво нешто многу чудно и дека ако не го доживееш тоа во сексот дека,како да нее завршен на пола пат...на мене никогаш не ми се има случено ,можеби поради тоа што и двајцата сме неискусни и сме си први ,али не осекам скоро ништо само со прсти кога ме фаќа,а така само со малку преправање ја вжештувам ситуацијата некогаш и самата се обидувам да ми стане повозбудливо со преправање некогаш да види дека ми е убаво...ама никогаш не сум осетила ни приближно нешто на тоа...СОВЕТ,ве молам...
   
 18. MarchelineAmaru

  MarchelineAmaru Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  2.255
  Допаѓања:
  1.328
  Мноооогу одамна ,ич не ми текнува кога беше ,знам само дека беше производ на мастурбација.
  И ми се заарни и си продолжив. :D
   
 19. deer

  deer Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 септември 2011
  Пораки:
  76
  Допаѓања:
  35
  Мојот прв оргазам беше на 13 години секако со мастурбација, и чувството беше непофторливо.
   
 20. Antonija123

  Antonija123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 август 2011
  Пораки:
  206
  Допаѓања:
  71
  Јас не се сеќавам :^)