Вашиот прв секс

Дискусија во 'Секс' започната од Mimi, 13 ноември 2009.

 1. minnimouseeeeee

  minnimouseeeeee Нов член

  Се зачлени на:
  16 јули 2018
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски
  Ti blagodaram shto odvoi vreme za da go napises tvoeto mislenje
   
  На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
 2. enijov

  enijov Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 декември 2012
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  20
  Пол:
  Женски
  Јас не сум имала секс, се чувствувам спремна иако 17 години. Проблемот не е каде или кога, туку со кој. Сакам да кажам дека не сум во врска, не сум била и не сакам да бидам. Многумина постојат со кои би ошла за мување, но ретко со кој би отишла за секс. Не сметам дека е нешто специјално и дека треба да ја чекам 'таа специфична специјална личност'. Едноставно мислам дека и првиот пат да ми е со некого само за еднаш, океј ми е. Мислење?
   
  На Draodakum, hermosa и WildMk им се допаѓа ова.
 3. minnimouseeeeee

  minnimouseeeeee Нов член

  Се зачлени на:
  16 јули 2018
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски
  Sekoj si ima svoe pravo nekoj saka samo za 1nas nekoj saka eden da bide za cel zhivot ..jas bi sakala samo toj da e i da ostanam so nego
   
  На hermosa му/ѝ се допаѓа ова.
 4. andonna

  andonna Нов член

  Се зачлени на:
  10 јуни 2018
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  7
  Пол:
  Женски
  zdravo pisham po vtor pat voopshto na forumov no mi treba epten pomosh. imamdechko skoro godina i pol i sega letovo odnosno za 2-3 nedeli se spremame za prv odnos koga kje bidime zaedno na odmor onaka si zborame za to. se chustvuvam spremno i sakam da si dojdi bidejki sepak i moeto i negovoto telo si baraat. sega i na dvata kje ni bidi prv pat i bi sakala da mi dadete nekoe sovetche bidejki malce mie strav deka prv pat i boli li kako e shoe? :sweat::sweat:

  te podrzhvam vo sekoj sluchaj. jas nebi otishla takamozhebi mie poinaku razmisluvanjeto poshto imam jasno so koj bi sakala vo momentot da go napravam toa. no iskreno ako ti mislish taka voopshto ine e bitno mislenjeto na drugite. so srejka
   
  Последна измена од модератор: 17 јули 2018
 5. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  12.483
  Допаѓања:
  123.726
  Секој начин кој тебе ти одговара е добар. Битно... кондом! :)

  Не е голема болка, да не се издржува. За мене ќе кажам, болеше, ама мноооогу помалку од еден куп други болки кои сум ги имала.
  Совет: попалени, во приватност, опуштени и кондом.
   
  На mira.mira, BlackMistery и Lolo5 им се допаѓа ова.
 6. andonna

  andonna Нов член

  Се зачлени на:
  10 јуни 2018
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  7
  Пол:
  Женски
  na krajot ispadna mnogu poinaku ne beshe kako sho si planiravvme ne beshe ni vo krevet ni togash koga trebashe bidejki se stegav i sepak mi beshe strav. beshe duri vchera sabajleto se kapevme zaedno i se pomina vo najdobar red vo tush kabinata beshe nashiot prv pat :lol::lol: i plus bez kondom no dobro shoe tuka e. nemav mn krv epten malce bezvezno i voopshto ne pochustvuvav bolka tuku uzhivanje. fala vi na sovetite :*:*:inlove::inlove:
   
  На BlackMistery и WildMk им се допаѓа ова.
 7. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  12.483
  Допаѓања:
  123.726
  На здравје првиот секс :)

  Сепак ти препорачувам, понатаму да биде со кондом.
   
  На Lolo5 и BlackMistery им се допаѓа ова.
 8. Fallen.Angel

  Fallen.Angel Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2014
  Пораки:
  1.891
  Допаѓања:
  4.828
  Ич не сакам да се потсетувам многу болно беше.. не сакав а и не уживав бидејќи се молев на Господ крв да падне..
   
 9. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  12.483
  Допаѓања:
  123.726
  Зошто? Што е битно дали ќе има крв или не?
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Fallen.Angel

  Fallen.Angel Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2014
  Пораки:
  1.891
  Допаѓања:
  4.828
  Дечкото не веруваше дека ми е прв @WildMk
   
 11. BlackMistery

  BlackMistery Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 октомври 2013
  Пораки:
  116
  Допаѓања:
  217
  во февруари ќе правам 18 но имам врска 1 година веќе и мислам дека таман е веќе за да станам сексуална активна...со дечкото ќе идеме на одмор за неколку дена и се осеќам спремна за да имаме секс...е сега сакам некој поискусен ако може малку да ми помогне..како да не осеќам многу болка и што подготовки треба пред сексот и има врска што имам нередовен циклус?ќе користиме кондом и он бил иначе искусен пред мене и верувам дека нема глупост да направиме и онака доста време беше без секс а и мене ми се сака стварно иако не ме присилува он дури не ни знае дека планирам за одморот... му верувам на него ама мене често ми доцни многу па како да бидам сигурна дека не сум бремена и да не сум постојано под стрес?
   
 12. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  12.483
  Допаѓања:
  123.726
  А тој не ти беше прв, за него, во ред е да не ти е прв.
  Ебате мажите самобендисани.


  Нередовна менструација нема врска со болки за време на прв секс. Болката е производ на недоволно лубрикација (поголемо триење) и недоволно опуштеност (се стегаат мускулите во вагината при стрес).

  Затоа, она што можам да ти препорачам е: Кондом, лубрикант на база на вода (за во случај да не' не се навлажништ убаво), и секако опуштеност и препуштање максимално :)
   
  На Lolo5, Fallen.Angel, BlackMistery и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 13. Amellie13

  Amellie13 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2017
  Пораки:
  1.906
  Допаѓања:
  32.561
  Пол:
  Женски
  Ми беше малку страв иако се осеќав спремна ама многу малку почувствував болка и сосема малку крв имаше. Ама затоа вториот пат многу повеќе болеше и повеќе крв имав. :?:

  И јас би те советувала да ставате лубрикант особено првите пати, многу е олеснително. И кондом секако.
  Среќно. :)
   
  На BlackMistery и WildMk им се допаѓа ова.
 14. BlackMistery

  BlackMistery Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 октомври 2013
  Пораки:
  116
  Допаѓања:
  217
  фала на советот за лубрикант фала премногу на тоа не ми текна но чим помага супер :) иначе мислев на тоа што ми е нередовна па кога ќе ми доцни после како да сум сигурна дека не сум бремена за секој месец да не се секирам постојано за тоа..иако стварно на дечко ми му верувам реков искусен бил знам нема глупост да направи и заштита ќе си имаме и се но сепак кога ќе ми доцни ќе мислам и на тоа поради тоа и одложував толку месеци искрено не дека не се осеќав спремна но стравот од бременоста и нередовен циклус ме кочеа...
   
  На Amellie13 и WildMk им се допаѓа ова.
 15. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  12.483
  Допаѓања:
  123.726
  Еве ти дополнителна сигурност: и покрај кондомот, пред да сврши, нека го извади надвор. Дури и да пукне кондомот, надвор ќе истече спермата.
   
  На Lolo5, Rabbit, BlackMistery и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 16. Amellie13

  Amellie13 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2017
  Пораки:
  1.906
  Допаѓања:
  32.561
  Пол:
  Женски
  Супер совет, ние така правиме секогаш бидејќи и јас сум паничар не го оставам да сврши во мене ни со кондом. Нема за што да се грижиш @BlackMistery ако го применувате ова. :)
   
  На Lolo5, WildMk и BlackMistery им се допаѓа ова.
 17. BlackMistery

  BlackMistery Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 октомври 2013
  Пораки:
  116
  Допаѓања:
  217
  фала ви сега малце ме опуштивте полесно ми е па се надевам ќе биде океј и без преголема болка :lol:
   
  На WildMk и Amellie13 им се допаѓа ова.
 18. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  12.483
  Допаѓања:
  123.726
  Помини си најубаво... :hug:
  И ако не ти е проблем, пофали се откако ќе бидне.
  Еден збор - два :*
   
  На Amellie13 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Dust

  Dust Game Over Член на тимот

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  8.337
  Допаѓања:
  129.232
  Пол:
  Женски
  И провери си кај гинеколог зошто ти доцни..
  Не е секогаш соодветен изговор - млада си, ќе се среди :)
   
  На WildMk, Aleksandar1212 и joy1 им се допаѓа ова.
 20. PinkCactus

  PinkCactus Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јули 2018
  Пораки:
  38
  Допаѓања:
  805
  Пол:
  Женски
  После мојот прв сексуален однос, кој се случи пред скоро време, мене ментруацијата ми каснеше 2 недели, добив после 2 недели од тогаш кога требаше да добијам (а никогаш предходно ми нема каснето). После односот немав ни капка крв (а ме болеше) така да мислам дека каснењето тука си има некоја поврзаност со губење на невиноста. Сум слушала дека е нормално да ти касни после првиот сексуален однос, да не се исплашиш, мада за тоа што постојано ти касни треба да посетиш гинеколог.
   
  На BlackMistery му/ѝ се допаѓа ова.