1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Вашиот прв секс

Дискусија во 'Секс' започната од Mimi, 13 ноември 2009.

  1. minnimouseeeeee

    minnimouseeeeee Нов член

    Се зачлени на:
    16 јули 2018
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    Ti blagodaram shto odvoi vreme za da go napises tvoeto mislenje
     
    На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
  2. enijov

    enijov Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 декември 2012
    Пораки:
    25
    Допаѓања:
    21
    Пол:
    Женски
    Јас не сум имала секс, се чувствувам спремна иако 17 години. Проблемот не е каде или кога, туку со кој. Сакам да кажам дека не сум во врска, не сум била и не сакам да бидам. Многумина постојат со кои би ошла за мување, но ретко со кој би отишла за секс. Не сметам дека е нешто специјално и дека треба да ја чекам 'таа специфична специјална личност'. Едноставно мислам дека и првиот пат да ми е со некого само за еднаш, океј ми е. Мислење?
     
    На Macorot vo Cizmi, Draodakum, hermosa и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  3. minnimouseeeeee

    minnimouseeeeee Нов член

    Се зачлени на:
    16 јули 2018
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    Sekoj si ima svoe pravo nekoj saka samo za 1nas nekoj saka eden da bide za cel zhivot ..jas bi sakala samo toj da e i da ostanam so nego
     
    На hermosa му/ѝ се допаѓа ова.
  4. andonna

    andonna Нов член

    Се зачлени на:
    10 јуни 2018
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    7
    Пол:
    Женски
    zdravo pisham po vtor pat voopshto na forumov no mi treba epten pomosh. imamdechko skoro godina i pol i sega letovo odnosno za 2-3 nedeli se spremame za prv odnos koga kje bidime zaedno na odmor onaka si zborame za to. se chustvuvam spremno i sakam da si dojdi bidejki sepak i moeto i negovoto telo si baraat. sega i na dvata kje ni bidi prv pat i bi sakala da mi dadete nekoe sovetche bidejki malce mie strav deka prv pat i boli li kako e shoe? :sweat::sweat:

    te podrzhvam vo sekoj sluchaj. jas nebi otishla takamozhebi mie poinaku razmisluvanjeto poshto imam jasno so koj bi sakala vo momentot da go napravam toa. no iskreno ako ti mislish taka voopshto ine e bitno mislenjeto na drugite. so srejka
     
    Последна измена од модератор: 17 јули 2018
  5. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.183
    Секој начин кој тебе ти одговара е добар. Битно... кондом! :)

    Не е голема болка, да не се издржува. За мене ќе кажам, болеше, ама мноооогу помалку од еден куп други болки кои сум ги имала.
    Совет: попалени, во приватност, опуштени и кондом.
     
    На mira.mira, BlackMistery и Lolo5 им се допаѓа ова.
  6. andonna

    andonna Нов член

    Се зачлени на:
    10 јуни 2018
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    7
    Пол:
    Женски
    na krajot ispadna mnogu poinaku ne beshe kako sho si planiravvme ne beshe ni vo krevet ni togash koga trebashe bidejki se stegav i sepak mi beshe strav. beshe duri vchera sabajleto se kapevme zaedno i se pomina vo najdobar red vo tush kabinata beshe nashiot prv pat :lol::lol: i plus bez kondom no dobro shoe tuka e. nemav mn krv epten malce bezvezno i voopshto ne pochustvuvav bolka tuku uzhivanje. fala vi na sovetite :*:*:inlove::inlove:
     
    На BlackMistery и WildMk им се допаѓа ова.
  7. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.183
    На здравје првиот секс :)

    Сепак ти препорачувам, понатаму да биде со кондом.
     
    На Lolo5 и BlackMistery им се допаѓа ова.
  8. Fallen.Angel

    Fallen.Angel Популарен член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2014
    Пораки:
    2.944
    Допаѓања:
    7.872
    Ич не сакам да се потсетувам многу болно беше.. не сакав а и не уживав бидејќи се молев на Господ крв да падне..
     
  9. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.183
    Зошто? Што е битно дали ќе има крв или не?
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Fallen.Angel

    Fallen.Angel Популарен член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2014
    Пораки:
    2.944
    Допаѓања:
    7.872
    Дечкото не веруваше дека ми е прв @WildMk
     
  11. BlackMistery

    BlackMistery Популарен член

    Се зачлени на:
    16 октомври 2013
    Пораки:
    702
    Допаѓања:
    1.350
    Пол:
    Женски
    во февруари ќе правам 18 но имам врска 1 година веќе и мислам дека таман е веќе за да станам сексуална активна...со дечкото ќе идеме на одмор за неколку дена и се осеќам спремна за да имаме секс...е сега сакам некој поискусен ако може малку да ми помогне..како да не осеќам многу болка и што подготовки треба пред сексот и има врска што имам нередовен циклус?ќе користиме кондом и он бил иначе искусен пред мене и верувам дека нема глупост да направиме и онака доста време беше без секс а и мене ми се сака стварно иако не ме присилува он дури не ни знае дека планирам за одморот... му верувам на него ама мене често ми доцни многу па како да бидам сигурна дека не сум бремена и да не сум постојано под стрес?
     
  12. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.183
    А тој не ти беше прв, за него, во ред е да не ти е прв.
    Ебате мажите самобендисани.


    Нередовна менструација нема врска со болки за време на прв секс. Болката е производ на недоволно лубрикација (поголемо триење) и недоволно опуштеност (се стегаат мускулите во вагината при стрес).

    Затоа, она што можам да ти препорачам е: Кондом, лубрикант на база на вода (за во случај да не' не се навлажништ убаво), и секако опуштеност и препуштање максимално :)
     
    На Lolo5, Fallen.Angel, BlackMistery и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  13. Amellie13

    Amellie13 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 јануари 2017
    Пораки:
    3.647
    Допаѓања:
    52.640
    Пол:
    Женски
    Ми беше малку страв иако се осеќав спремна ама многу малку почувствував болка и сосема малку крв имаше. Ама затоа вториот пат многу повеќе болеше и повеќе крв имав. :?:

    И јас би те советувала да ставате лубрикант особено првите пати, многу е олеснително. И кондом секако.
    Среќно. :)
     
    На BlackMistery и WildMk им се допаѓа ова.
  14. BlackMistery

    BlackMistery Популарен член

    Се зачлени на:
    16 октомври 2013
    Пораки:
    702
    Допаѓања:
    1.350
    Пол:
    Женски
    фала на советот за лубрикант фала премногу на тоа не ми текна но чим помага супер :) иначе мислев на тоа што ми е нередовна па кога ќе ми доцни после како да сум сигурна дека не сум бремена за секој месец да не се секирам постојано за тоа..иако стварно на дечко ми му верувам реков искусен бил знам нема глупост да направи и заштита ќе си имаме и се но сепак кога ќе ми доцни ќе мислам и на тоа поради тоа и одложував толку месеци искрено не дека не се осеќав спремна но стравот од бременоста и нередовен циклус ме кочеа...
     
    На Amellie13 и WildMk им се допаѓа ова.
  15. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.183
    Еве ти дополнителна сигурност: и покрај кондомот, пред да сврши, нека го извади надвор. Дури и да пукне кондомот, надвор ќе истече спермата.
     
    На Lolo5, Rabbit, BlackMistery и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  16. Amellie13

    Amellie13 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 јануари 2017
    Пораки:
    3.647
    Допаѓања:
    52.640
    Пол:
    Женски
    Супер совет, ние така правиме секогаш бидејќи и јас сум паничар не го оставам да сврши во мене ни со кондом. Нема за што да се грижиш @BlackMistery ако го применувате ова. :)
     
    На Lolo5, WildMk и BlackMistery им се допаѓа ова.
  17. BlackMistery

    BlackMistery Популарен член

    Се зачлени на:
    16 октомври 2013
    Пораки:
    702
    Допаѓања:
    1.350
    Пол:
    Женски
    фала ви сега малце ме опуштивте полесно ми е па се надевам ќе биде океј и без преголема болка :lol:
     
    На WildMk и Amellie13 им се допаѓа ова.
  18. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.183
    Помини си најубаво... :hug:
    И ако не ти е проблем, пофали се откако ќе бидне.
    Еден збор - два :*
     
    На Amellie13 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Dust

    Dust Game Over

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    11.582
    Допаѓања:
    171.565
    Пол:
    Женски
    И провери си кај гинеколог зошто ти доцни..
    Не е секогаш соодветен изговор - млада си, ќе се среди :)
     
    На WildMk, Aleksandar1212 и joy1 им се допаѓа ова.
  20. PinkCactus

    PinkCactus Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јули 2018
    Пораки:
    38
    Допаѓања:
    807
    Пол:
    Женски
    После мојот прв сексуален однос, кој се случи пред скоро време, мене ментруацијата ми каснеше 2 недели, добив после 2 недели од тогаш кога требаше да добијам (а никогаш предходно ми нема каснето). После односот немав ни капка крв (а ме болеше) така да мислам дека каснењето тука си има некоја поврзаност со губење на невиноста. Сум слушала дека е нормално да ти касни после првиот сексуален однос, да не се исплашиш, мада за тоа што постојано ти касни треба да посетиш гинеколог.
     
    На BlackMistery му/ѝ се допаѓа ова.