Вашиот прв секс

Дискусија во 'Секс' започната од Mimi, 13 ноември 2009.

 1. gloriabebo

  gloriabebo Активен член

  Се зачлени на:
  16 август 2018
  Пораки:
  112
  Допаѓања:
  103
  Болен.Ама секогаш ќе го помнам.
  Преубаво беше.Емоции, страст, љубов, со личноста што ја сакам.Нема поубаво.
   
  На Flower.D, Milobebence и joy1 им се допаѓа ова.
 2. Winnie Pooh

  Winnie Pooh Активен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2018
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  97
  Пол:
  Женски
  Болен но незаборавен.
   
  На Flower.D му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Micika12

  Micika12 Активен член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2018
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  4
  Пол:
  Женски
  Здраво девојки, ја читав оваа тема па решив да пишам и јас, да ми дадете совет шо да правам. Јас имам 20 години, и до сега сум немала сексуален однос, неодамна се запознав со еден дечко кој страшно ме привлекува и ме тера да мислам на тоа, да имам потреба за секс, истовремено ние не сме ни заедно, тој сака само да бидеме friends with benefits, доколку може дајте ми некој совет во врска со ова, шо да правам, дали е паметно баш со него да биде тој прв пат ?
   
  На Tamii220 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Stark

  Stark Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2013
  Пораки:
  1.534
  Допаѓања:
  2.649
  Пол:
  Машки
  Ти самата си знаеш со кого ќе ја изгубиш невиноста. :)

  А тоа што типот сака само секс со тебе е друга тема, и ако си спремна за секс, тогаш терај, ако не барај си момче за посериозна врска и да си општите љубов односно сексуални односи.
   
 5. shz

  shz Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 септември 2012
  Пораки:
  2.816
  Допаѓања:
  31.598
  Пол:
  Женски
  Тоа си е твое право, ако ти така одговара и ако така сакаш ние не можеме ништо сепак ти си одлучуваш, ти ја губиш невиноста.
   
 6. PogbaPol

  PogbaPol Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  2.473
  Допаѓања:
  10.374
  Пол:
  Машки
  inace od ko go vide nego imas potreba od sex, do sega ne
   
 7. Micika12

  Micika12 Активен член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2018
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  4
  Пол:
  Женски
  Да, така е, сум излегувала со 3-4 до сеа и ниту еден не ме привлекувал како овој, дури со последниот раскинав дека ме напнуваше секс да имаме, а ја не сакав.
   
 8. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  14.915
  Допаѓања:
  118.362
  Пол:
  Женски
  Ако ти е важно првиот секс да ти биде од љубов, со некој со кој ќе делиш и страст и емоции, би ти рекла да го одбиеш и да си најдеш друг. Евентуално да се обидеш со типот да излегувате заедно, можеби ќе го промени мислењето, што не верувам, ама се' е можно.
   
  На Dust и Amellie13 им се допаѓа ова.
 9. Micika12

  Micika12 Активен член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2018
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  4
  Пол:
  Женски
  Долго се мислев шо да правам, тој и сам ми рече да размислам каква и одлука да донесам ќе ме разбере.
   
 10. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  14.915
  Допаѓања:
  118.362
  Пол:
  Женски
  Јас не можам да ти кажам што да правиш. Мене лично ми беше важно првиот секс да не биде со кого било, само затоа што мора да се случи. Размисли си дали вреди типов за тоа. Ако вреди, зошто да не? Ама ако не вреди... Само едно ќе те советувам - немој да имаш секс со него со надеж дека можеби ќе го промени мислењето, т.е дека ќе посака нешто повеќе од friends with benefits. Нема да го стори тоа. Мажите генерално не менуваат мислење за такви работи.
   
  На mira.mira, dfsa и Dust им се допаѓа ова.
 11. Elmasa

  Elmasa Активен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2019
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  46
  Kolku od vas posle prviot seks sve prokrvarile i vtoriot...? I kolku denovi ve bolese
   
 12. CrazyGirl15

  CrazyGirl15 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  3.066
  Допаѓања:
  15.970
  Пол:
  Женски
  Jas po prviot seks dobiv menstruacija vo razmak od dva časa , i den denes ne mi e jasno dali bev seušte nevina pred da go imam vtoriot odnos ili ne ( dečkoto so koj imav prv odnos se mačeše podolgo vreme da me" skine " i izgleda ne uspeal ) , bidejki vtoriot odnos go imav posle podolgo vreme so drug dečko ( sega soprug ) i povtorno krvarev , kako i vtoriot i tretiot pat so segašniot soprug . Bolka imav vtoriot i tretiot pat , kratko traeše , okolu polivina čas do eden čas , dodeka pak prviot pat ništo ne osetiv .
   
  На ЕденЧлен му/ѝ се допаѓа ова.