Вашиот прв секс

Дискусија во 'Секс' започната од Mimi, 13 ноември 2009.

 1. peperutkaa

  peperutkaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  903
  Допаѓања:
  518
  Пол:
  Женски
  Draga gitana, ako toj samo povremeno ti se javuva i plus ti napomenuva deka ima devojka ne se nadevaj, sekogas ke bides vtora (onaa so koja ke tepa dosada) a toa bas i ne treba da si go dozvolis. Pa sega sto ako ti bil prv, zivot ide dalje ete si se zanela i bidnalo, ne mu pridavaj znacenje na toa,i prodolzi ponatamu. Ke najdes decko koj tebe ce te saka i ke mu bides na prvo meso, so kogo ke bides najsrekna, i ke zaboravis skroz na tipov koj samo te iskoristuva. Izvini ako sum gruba ama nemoj da dozbolis nikogas ama bas nikogas da bides vtora violina. A i za toa sto ke misli toj za tebe-- ic ne se zamaraj, stom si pocnala da go izbagavas skroz otkaci go i smeni go br na mob taka polesno ke tie.
   
 2. Pipito

  Pipito Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  192
  Допаѓања:
  54

  Hmm Ne da cheka 30 godini.. Zatoa shto imam prochitano i mi imaat kazano deka posle 18 godini gubenje na nevinost povekje boli..:)
   
 3. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  18.479
  Допаѓања:
  44.598
  Hmm Ne da cheka 30 godini.. Zatoa shto imam prochitano i mi imaat kazano deka posle 18 godini gubenje na nevinost povekje boli.
  Да, затоа изгледа девојчињава почнуваат со секс на 15 год. да не ги боли толку...
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Lizalka

  Lizalka Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  2.004
  Допаѓања:
  85
  Rainbow, се пронајдов тотално во тебе. И јас иам 19 год, идам со дечкото 3 и пол години ииииииии.... уште немаме секс токму поради мојата исплашеност и паничење. И ние сме пробале 3 пати ама таман ке стигне до таму и јас се тргам.. Иначе имаме анален секс, знам дека многу ке речат дека повеке боли ама мене едноставно тоа кинење на хименот ми е многу страшно. дај пиши некој совет како се реши третиот пат да издржиш? :lol:
   
 5. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  18.479
  Допаѓања:
  44.598
  Па да ти кажам веќе стварно почнав да се нервирам... ние додека пробувавме првите два пати он беше врз мене и ја контролираше пенетрацијата и јас само очекував болка и никако не можев да се опуштам. Е после реков јас да бидам одозгора и така да пробаме и ми беше многу полесно зашто одев до јас кај што сакам. И така бидна. И болката беше само првиот момент. После само уживање :D Ајде храбро само :)
   
 6. bil

  bil Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 декември 2009
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  1
  Ima vreme nemoj da brazas,koga ke bides spremna i koga ke bides so vistinskiot toa ke si dojde samo po sebe...pozz
   
  На anabela90 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.648
  Допаѓања:
  9.677
  Пол:
  Женски
  здраво девојки, јас сум нова на форумот и стварно имав желба да пишам особено на оваа тема. имам 18 години и невиноста ја изгубив неодамна. во врска сум со дечко што го познавам 4 години, а зеадно сме 4 месеци. нормално, имав паника, ама стварно многу го сакам и сметав дека сум спремна. не згрешив! и се согласувам со сите кои велат дека најважно е во него да имаш доверба. поздрав.
   
 8. Delirium

  Delirium Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Znaci mojot problem za mene e nesto mnogu seriozno zatoa sto ne mozam da si gi objasnam nekoi raboti... odev so decko mi 2 godini i toj bese mnogu poiskusen od mene no nikogas ne me prisiluvase na odnosi iako0 mnogu pati razgovaravme za toa. Najloso od se e sto i jas go sakav toa i mu kazav i probuvavme veke i jas ne znam kolku pati i mene sekogas me bolese mnogu i prekinuvavme na sred :) e sega odkako raskinavme pred 1 mesec zatoa sto se odalecivme mnogu, a jas mislam deka e poradi seksot, mislam deka ke napravam se samo za da sme zaedno... kako da go vratam i kako da bidam sigurna deka ovoj pat navistina ke imame odnosi??? pozdrav
   
 9. Echo

  Echo Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 март 2010
  Пораки:
  215
  Допаѓања:
  90
  Епа што се однесува до тоа како да му се вратиш-тоа треба да се седне во 4 очи и да се разговара. Да сфатите прво дали се сакате, дали сакате да ја продолжите врската и така натаму. Ти најдобро си знаеш што ќе му кажеш, а и не си спремај говори, зашто никогаш не испаѓа така како што планираме. :roll: Препушти се на спонтаноста. А што се однесува до сексот, да, игра многу голема улога во една врска. Треба да размислиш дали ти било убаво на тоа поле со него, зашто ако е не-тогаш нема ни да ти биде. Ако било убаво-продолжете да се обидувате да имате секс, со тоа што ќе си примениш автосугестија: дека све ќе биде во ред, па да дозволиш да се напалиш доволно зашто тогаш све најмалце боли, да не размислуваш дека ќе те боли, да се опуштиш максимално, а како-сигурно си имаш свои начини. Првите неколку пати болуцка, ама после тоа развиваш техника, се навикнуваш и све е поинаку.... Не знам друго што да ти кажам. Само ти посакувам среќа... :)
   
 10. Sunshine88

  Sunshine88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2010
  Пораки:
  1.533
  Допаѓања:
  563
  Не го правете тоа ради реда, јас за мене несакам да зборам за ова и знам ќе речете може дека не сум фер сите други кажуваат, ама мене не ми е до тоа. Не се радувам како беше, не беше кога јас сакав и како сакав, но се деси е сега памет у глава со кој се запознавам, мувам идам....Колку и да го знаеш можеш да згрешиш. Затоа правете го тоа токму оној пат кога вие сакате а не кога ќе му се присака него. Посебно за прв пат!!!
   
  На anabela90 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Lizalka

  Lizalka Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  2.004
  Допаѓања:
  85
  Со личноста што бев [сум] сигурна дека ме сака највеќе на цел свет...
   
 12. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  11.730
  Допаѓања:
  19.084
  Пол:
  Женски
  Мојот прв секс се случи после 2 месеци од врската со мојот сегашен дечко (на 1 јануари оваа година). Тоа го направив од љубов. Додека се обидуваше да влезе многу ме болеше. После тоа не чувствував никаква болка и не ми потече крв. Ми беше прекрасно.
   
 13. orinoco

  orinoco Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 април 2010
  Пораки:
  150
  Допаѓања:
  69
  po 4 godini vrska, me cekase i toa bese super oti mu bev prva i on mene prv
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.548
  Допаѓања:
  19.956
  па значи сте се чекале двајцата :lol: :)
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. femina2010

  femina2010 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 мај 2010
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  2
  идев со еден дечко 4 години но имавме само анален секс а со другиот после него што идев за само 2 дена од врската имавме односи и мн се каам затоа што веќе имам замена дечкото беше со мене само заради секс не се радувам мн на тоа како ми беше првиот пат позз :doh:
   
 16. XstrongerX

  XstrongerX Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  1.713
  Допаѓања:
  5.037
  Пол:
  Женски
  дефинитивно искуство на кое нерадо се присетувам пред се затоа што се каам што бев врска со таков човек кој од еден така убав момент направи болно сеќавање , се што се случи беше нефер од негова страна а јас бев премлада за да ги направам нештата кои денес би ги направила ...како и да е
  сметам дека вистинскиот секс го доживеав со сегашниот партнер , прекрасно и незаборавно , сонот на секоја девојка , без ни трошка каење .. :)
   
 17. stefu6ka

  stefu6ka Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 април 2010
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  0
  srcki imam 17 god a imam decko sto ikma 23 god mn jasno deka on ne ce sedi samo da se lapa so mene taka da mi spomna za sex sto da prawam ??helpp odnapred blagodaram :)
   
 18. mysterious

  mysterious Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2010
  Пораки:
  1.490
  Допаѓања:
  2.651
  Па фала богу дека не му само до лапање со него..Сега завии,колку време одите,каква ви е врската...Како се однесува спрема тебе,дали те почитува..Тука има многу фактори,не е само,оп,на сексот и после се е супер...
  Јас имам 18 години уште сум невина...Го имав тој еден,две години,ма какви две три години жолчката ми ја пукна,ама немав секс со него..Не ме привлекувше доволно физички..И после него имав момци ама ете не се дадов...
  А имам другарки имаат врски,двегодишни уште се мислат дали да му ја стават раката во ѓаќите негови,а камоли па за секс да дојде прашање... :^) :fubar:
  Па јас да бев на нивно место досега... :lol:
  Тоа си е љубов,и доаѓа самото од себе..И си е сосем нормална работа,само ете..
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. srculka

  srculka Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јули 2010
  Пораки:
  582
  Допаѓања:
  166
  мојот прв секс беше по 8 месеци од врската..постојано правевме за тоа муабет..сакав да ги дознаам неговите сваќања за тоа..а не да ме легне и после да ми се скара..и бидејќи ми беше прв ..мн се приврзавме двајцата едноставно прекрасно..тоа беше лек да се стави крај на сите наши проблеми,кавги,изневерувања(од негова страна)..воопшто не се каам..ме болеше секој нареден однос и ми течеше крф како секој пат да ми е прв пат..а тоа траеше една недела...после
  тоа ми се заубај и си станав зависна од секс се случуваше да имаме три пати на ден..сега еве намаливме :lol:
  и така...уште ни трај врската..
   
 20. Chocolate.Girl

  Chocolate.Girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јули 2010
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  1
  на 18 и некој месец. многу болно и ништо посебно :)