Вашиот прв секс

Дискусија во 'Секс' започната од Mimi, 13 ноември 2009.

 1. peperutkaa

  peperutkaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  903
  Допаѓања:
  518
  Пол:
  Женски
  Какво нормално бре? Правец на гинеколог ако не ти е дата за добивање манзис.
   
 2. Name

  Name Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2010
  Пораки:
  1.432
  Допаѓања:
  851
  Пол:
  Женски
  Се уште не се десил првиот пат.. :$
   
 3. alison

  alison Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2011
  Пораки:
  118
  Допаѓања:
  8
  здраво девојкии :))
  имам дечко скоро една год. и сеуште не сме имале односи.. некогаш ми доаѓа желба.. да се деси тоа..
  но некогаш имам чуство како да е сеуште рано за тоа.. и двајцата сме неискусни..
  не ме притиска.. иако мисли дека е време.. ама ја сеуште стојам на моето рано е.. иако некогаш сакам.. али секогаш има некое али.. хаха.. има некој страв во мене.. и нз.. :/
  од една страна.. мислам дека е рано зашто имам само 16 год. и има време.. за да се деси тоа..
  а од др. идеме долго.. и убаво ни е.. заедно..некогаш се караме... ама која врска нема карање у овој век.. некогаш мислам дека треба да се деси тоа.. а некогаш не.. ме мачи дилемата.. и понекогаш стравот..
  :/
  чекам совети од ваша страна.. благодарам однапред феминки :))
   
 4. meruska

  meruska Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2010
  Пораки:
  472
  Допаѓања:
  101
  нормално е.сите сме различни но и мене ми беше така само доколку е многу трк на лекар ;)
   
 5. srn4e

  srn4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 март 2011
  Пораки:
  135
  Допаѓања:
  111
  Ако си сигурна во твојата врска и ако ти мислиш дека тој е вистинскиот немој да чекаш зашто навистина е уживање.А ако не си сигурна почекај да си дојде се спонтано.Не ти велам сега да ја убрзуваш работата сама треба да процениш.Не е битно што не сте искусни и кај мене беше исто па се беше ок,се си доаѓа некако одвнатре.Знам дека ти е страв ,а особено тој страв доаѓа од караниците во секоја врска го има тоа мора малку да се потскараш :) .Само трпение и запрашај се што навистина сакаш :* поззз
   
  На alison му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Name

  Name Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2010
  Пораки:
  1.432
  Допаѓања:
  851
  Пол:
  Женски
  Неможам да ти кажам направи го тоа или не го прави..сепак зависи најмногу до тебе, до него, вашата врска, вашиот однос..како ти се чувствуваш и дали си спремна за тој потег бидејки не е мал..
  Ја губиш невиноста! Мораш добро да размислиш дали тоа навистина го сакаш...на овие години.
  Факт е дека си млада..Мое лично мислење е дека не е убаво да се впушти женското во секс под 18 години.. е сега пак, секој различно мисли, сака.. Имам другарка која имала секс на 14 години, прва година средно!!! И тоа со првиот дечко..И тоа така непромислено го направи..баш и гајле..
  Пак ке ти кажам, размисли, дали навистина го сакаш тоа сега, и дали токму со него.. но сепак, ништо нема да ти штети и ако почекаш..нема да зажалиш :)
  поздрав :)
   
 7. alison

  alison Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2011
  Пораки:
  118
  Допаѓања:
  8

  па сигурна сум во врската..го сакам и он ме сака.. јас сакам да ми биде прв а исто така и он.. да му бидам прва.. а и плус 1 год.. не е малку..сакам да кажам дека не ни е кратка врската.. јас сакам да се деси спонтано..само се се чека и остава на мене.. да кажам дали се осекам спремно или не.. па кога се деси се деси.. :*

  па некогаш сакам а некогаш мислам дека треба да почекам.. дека има време кога да се деси тоа...
  и јас мислам исто така секс над 18.. ама ете коа се има дечко и врска.. -.- :/ си тера и на тоа.. јас не го оправдувам тоа и плус некако рано го сторила она тоа.. не викам дека мене не ми е рано.за таков чекор. и мене ми е..... мене ми е гајле и мн мислам на последиците.. зашто и тој потег си носи некои последици... освен бременост и мн други.. затоа и највеке се плашам.. :/
  иначе го сакам тоа со него.. сакам он да ми биде прв.. можда грешам.. ама незнам.. баш сум збунета..
  знам дека ако почекам нема да зажалам.. можда треба да почекам уште малку..
  сепак сега за сега.. сеуште у дилема.. ништо не е одлучено....

  фала за советиве.. ств понекогаш е добро да се има со кој да се зборува на оваа тема и на мн други.. :))
  :* :*
   
  На srn4e му/ѝ се допаѓа ова.
 8. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.861
  Допаѓања:
  5.120
  Пол:
  Женски
  не беше кој знае какво искуство имав 18 години и бев заедно околку една година со тогашниот дечко незнам дали бев спремна или не незнам како се чуствував збунета бев после тоа
  бев заљубена и ете се случи еднаш мораше :) ...
   
 9. MalataNena

  MalataNena Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 април 2011
  Пораки:
  219
  Допаѓања:
  180
  ИТНО Е БИТНО Е!!!

  Ми треба итно женска помош....малку ми е незгодно али...веќе сум во врска 4 месеци,дечко ми е супер...на 21 прави 18...сакам да го изненадам со едно интимно доживување кое воедно ќе биде нашето прво...исто така моето прво сексуално искуство...ве молам сите искусни да ми помогнат со идеи... :inlove: :D :$ :$ :$ :$ :$ :$
   
  На Lolo5 и 4ever им се допаѓа ова.
 10. stilton

  stilton Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 април 2011
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  1
  Mini jas go imav prviot seks i prekrasno bese ;)
   
 11. papagalcheto

  papagalcheto Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2011
  Пораки:
  39
  Допаѓања:
  10
  Најпрво поздрав до сите невини кај кои го препознав мојот страв :D
  Па вака...имам 17 години и со дечко ми одиме веќе 6 месеци. Пред да бидам со него воопшто не сум размислувала за секс иако само на шала во друштво можевме да кажеме нешто. Но уште и пред да бидеме заедно, бевме скоро една година другари и имавме разговарано на таа тема на шала но и еднаш озбилно за она дека јас сум невина дека не сакам да имам врска само за да има секс и после чао. Тој е поголем од мене 3 години и е многу поискусен од мене и се изнауживал скоро што не пробал пред да биде со мене. За тоа и до ден денес ми раскажува како било што било дури и некогаш и детали му се испуштаат. Таа негова отвореност спрема мене направи да ми го доближи сексот како тема за која би можела и јас да зборувам иако сеуште не сум го искусила. Никогаш не ми побарал во смисла на она „дај ми“ или слично иако на шала можеме да кажеме се. Имам другарки кои веќе го направиле тоа ама за тоа требаше дечкото секој втор ден да вика „а кога?“ „уште ли да чекам“ „кога ќе бидеш спремна“. Јас мислам дека тоа е погрешно. Не е ова бонбонче па да имам резерва па што ако земеш едно. Или не е како едно спремање за испаѓање па да се нашминкав ставив парфем и да СПРЕМНА СУМ. Навистина ова ми е смешно. Мислам дека кога ќе има еден пар секс зависи од самата врска и колку тие се блиски еден со друг. Една моја другарка по 2 месеца одење беше секој ден кај дечкото дома и он беше постојано кај неа. И нели логично по неколку месеца имаа секс. Па што би правеле тие двајца сами една вечер би гледале филм, втората третата, петтата и десеттата исто...а после? па да ова она и псоле следува сексот. Не ја обвинувам и јас да имав таква врска нормално дека и јас би го направила истото.
  За овие 6 месеца ниту јас имам отидено кај него дома ниту тој кај мене. Ниту пак се имаме запознаено со родителите иако тие знаат дека имаме дечко/девојка. И неговите знаат на која сум и моите знаат кој е но и двајцата решивме ние да бидеме заедно не нашите семејства. Ако нас на двајцата ни е убаво заедно нема потреба на овие години неговата мајка да ми биде најдобра пријателка или мојот татко негов најдобар другар. Ретко кога ќе испаднеме сме сами секогаш сме со некого и времето кое сме останале сами го користиме за разговор а некогаш и за она нежно гушкање. Многу пати откако ќе бидеме понежни ќе помислам на тоа или како што предходно пишувавте сексуално да ме привлекува. И кога ќе размислам да тој е тој со кого би сакала да го направам за прв пат. Но мислам дека тоа треба само до себе да си дојде. Немора да биде договорено во овој оној парк па она место темно или во на другарот станот или слично. Може да биде спонтано. На пример сами на викенд или одмор тогаш кога и самата атмосфера ќе го донесе тоа. Или ако јас секој ден одам кај него дома и тоа ќе допринесе многу. Но како и да е треба да се ужива прво во љубовта а другото само по себе ќе си дојде.
  Сега би ве замолила вас поискусните ако може да ни дадете совети во однос на првиот секс. На пример јас незнам како да го направам тоа што ако тој ми се смее или како најдобро да се заштитам дали навистина толку боли дали воопшто кажувате на родители мајките со кои сте отворени како тие ќе разберат и слично :D веројатно знаете дека милион прашања има пред првиот секс :D
  Поздрав :)
   
 12. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.754
  Допаѓања:
  3.704
  За мене не претставуваше ни болно а уште помалку лошо искуство. И до ден денес со насмевка се присетувам на тој настан. Имав 17 години, бев една година во врска и знаев дека ќе се случи, бев подготвена, секако и доволно информирана за сите последици. Едноставно знаев дека дојде времето да се случи тоа. :$

  И како за прв пат, воопшто не беше лошо. Тој беше искусен, не му беше прв пат и беше многу нежен и внимателен со мене. Не ми вршеше притисок да го направиме тоа, чекаше јас да бидам подготвена. :)
   
  На Bubii25 и papagalcheto им се допаѓа ова.
 13. barbie-hilton

  barbie-hilton Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  154
  Допаѓања:
  80
  Пол:
  Женски
  Имав 19 години кога ја изгубив невиноста во врска бев 1 година преубаво беше сеуште неможам да го заборавам првиот пат многу го сакав првиот дечко се разделивме бидејќи почна да се дрогира едвај се опоравив :(
   
 14. Jojoba

  Jojoba Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 април 2011
  Пораки:
  868
  Допаѓања:
  714
  Девојки се надевам дека прашањево е во соодветна тема, сакам да ми кажете дали после првиот пат имавте промени во менструацијата? Мислам да добивате порано, покасно, да не добиете воопшто (не бременост) и сл?
   
 15. bootie

  bootie Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 мај 2011
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  7
  Пол:
  Женски
  Здраво девојки...Со другарките разговараме за сексот и тие се чудат како уште сум немала односи со дечко ми.Во врска сме веќе 2 години сум сигурна во неговата љубов.Досега сме немале односи (јас сум му прва девојка воопшто) само петинг...Тој не ме притиска на ништо,не ми бара со сила.Сака кога ќе бидат спремна тогаш.Имам доста голема сигурност во него и сакам да имам односи со него.Сме правеле муабет до сега на таа тема но проблемот е тоа што тој не сака со кондом.Јас не сакам да пијам анти-беби пилули затоа што има многу несакани дејства.Ве молам помогнете ми во врска со заштитата и најважното: Како да дознае дека сум спремна и сакам однос со него.Иначе јас воопшто сум немала односи,невина сум и имам само 15 години.
  Поздрав до сите.
   
 16. slatkichKa123

  slatkichKa123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2011
  Пораки:
  598
  Допаѓања:
  333
  А да си почекаш уште малце? Не те осудувам ,ако се осеќаш спремна во ред, ама преиспитај си се, првиот секс може да остави трајни последици доколку си емотивно нестабилна во моментот. Прво, дали ако раскинете ќе се каеш што си го направила тоа со него? Мораш да бидеш свесна дека ништо не трае засекогаш. Второ, заштитата е најважна. Ако тој не сака да користите кондом, тогаш ти би трбала да користиш заштита. Како и да е, кондомот штити од полово преносливи болести,пилулите не. А доколку ти си му него прва, многу веројатно е брзо да доживее оргазам, со тоа да не се исконтролира и да заврши спермата во тебе, што би резултирало со голема веројатност за бременост. Значи има премногу работи за кои треба да се информираш, и да размислиш. Со среќа, како и да е.. :)
   
 17. Lacrimosa

  Lacrimosa Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јули 2010
  Пораки:
  1.833
  Допаѓања:
  2.890
  Пол:
  Женски

  Алоо, имаш 15 години.
  Па и уште ти се чуделе другарките. |( Во наше време се чудеа на тие што имаа секс на 15 години. |(
  Ама не, прерано ти е. Пилулите не се штетни како што мислиш, но ти си премала за да ги пиеш. И чим прашуваш како да дознаеш дали си спремна, верувај ама ич не си. ;) Почекај година и пол-две....
   
  На marama му/ѝ се допаѓа ова.
 18. bootie

  bootie Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 мај 2011
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  7
  Пол:
  Женски
  Ти благодарам на мислењето.Свесна сум за последиците како и за недај боже несаканата бременост.Читав за анти беби пилулите и пишуваше дека тие можат да го пореметат целиот организам и нивната употреба може да значи и никогаш да не се забремени,и проблеми со белите дробои.Како и да е,ви благодарам за мислењата.Ќе почекам уште малку па ќе ве известам што и како ќе биди.
   
 19. sacyto

  sacyto Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 март 2011
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Јас го имав првиот секс но многу го сакав нема врска да те привлекува онака треба само да го сакаш и ич не боле само затвори ги очите и ќе видиш колку е убаво.Но не знам дали има врска да се скинеш млада,јас се скинав на 16 години. :(
   
 20. StefiNikola

  StefiNikola Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2011
  Пораки:
  151
  Допаѓања:
  55
  Незнам зошто но повеќето првиот секс го згледаат како свечен чин, воопшто не е така. Тоа е нормална работа па дури и на 12 години да го направиш тоа ако имаш потреба. Јас си се самозадоволувам од 5-то одделение и сеуште го правам тоа, а на дечко ми јака му душа. Во денот ако немам 3 пати секс или барем 3 пати да доживеам оргазам на било кој начин, мислам дека ќе збеснам.

  Сексот е само една нормална работа а пред се потреба а за последиците треба да бидеме свесни и двајцата.
   
  На Lolo5 и sacyto им се допаѓа ова.