1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Вашиот прв секс

Дискусија во 'Секс' започната од Mimi, 13 ноември 2009.

  1. AlicaInWonderland

    AlicaInWonderland Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    3.622
    Допаѓања:
    9.762
    Извини вака што ќе ти растурам филм, ама збеснувањето ради несвршување минимум 3 пати дневно не е нормална работа.
    Исто не е нормално и да имаш секс на 12 години, ниту па потреба. Ептен си во заблуда
    И потребата за секс од 5то одделение не е нормална работа (љубопитност е друго)
     
  2. Barbica

    Barbica Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2010
    Пораки:
    1.309
    Допаѓања:
    489
    Се согласувам. Самиот чин на таа возраст според мене може да има негативни последици на психата, зависи кој како го доживува. ЗБорувам за прв пат на 12 години.
     
  3. slatkichKa123

    slatkichKa123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2011
    Пораки:
    598
    Допаѓања:
    341
    Добро не е да имаш секс на 12 години, ама јас се самозадоволувам од мала па сум нормална.. :?: што беше поентата дека не е нормално да имаш потреба? Убаво ми беше, си вршев работа.. Незнаев баш што правам, ама фино беше :D А за секс, кога ќе биде девојката психички спремна тогаш.
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. StefiNikola

    StefiNikola Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2011
    Пораки:
    151
    Допаѓања:
    57
    Зависи кој како го сваќа сексот. за мене е многу нормална работа и незнам што е чудно на 12 години да имаш секс? Некои раѓаат на 12 па никому ништо
     
  5. papagalcheto

    papagalcheto Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 април 2011
    Пораки:
    39
    Допаѓања:
    10
    Што е со детсвото ако на 12 години има секс? Јас на 12 години незнаев што е дечко а не па секс...значи се на помала и помала воздраст се започнува. Баш пред некој ден го правевме овој муабет на училиште и кажаа дека девојче од 5то одделение за да се направи „важна“ велела „јас сум скината“ Господе Боже! Ако не да почнат и децата во градинка да имаат секс, па што. Детство, другарство зар треба? Се сложувам дека сексот е потреба, луѓе за да стане тоа потреба треба да има нешто што ќе те испровоцира. Нели кога тогаш ќе се случи и за се има прв пат и не е невиноста нешто свето, но се во границите на нормалата.
     
    На Jojoba му/ѝ се допаѓа ова.
  6. ANELIJA

    ANELIJA Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 април 2010
    Пораки:
    229
    Допаѓања:
    154
    Лелел ова станало луда работа...Како прво на тие години се уште се разавиваш бе девојче, дете си не знам уште што да кажам кога го прочитав ова останав со отворена уста.
    На 11-12 год почнаа да ми растат градите,на 13 ипол добив прват менструација, а ти на 12 год веќе си зависна од секс :| :| браво за тебе
    Ти веќе си забегала со психата и најдобро е да се консултираш со некој што е постар од тебе и пак да си отидеш на психијатер
    Или пак тој пост е напишан само да се привлече внимание :^)
     
  7. bittersweet

    bittersweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 ноември 2010
    Пораки:
    2.129
    Допаѓања:
    64.623
    Пол:
    Женски
    Па не е баш никому ништо за тие што раѓаат на 12 години,обично го бараат таткото за да го затворат ;)
    Незаконски е да имаш секс со дете испод 16 години,казниво е со закон и се рачуна за силување на малолетник.
     
  8. MacaLove

    MacaLove Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2011
    Пораки:
    2.399
    Допаѓања:
    6.337
    Сеа ќе и речам на сестра ми да иде да фати некој,да има секс.9 години има,јас мислам таман дека е.Ќе и пуштам и порнич некој,да не се избрука пред малиот нели :emo:
    Па и трудна да остане,ај бе што има врска нели?Ќе станам тетка на млади години,јеаааа. :rock:

    Добро бе,вие имате ли акал у тоа главата?Секс на 12 години.АЛО БЕ,АЛОООООООООООООО :fubar:
    Ај од раѓање да се пукаме сите ако не ,може?
    Некои девојчиња на 15 - 16 не се оформени,а на 12 не било чудно секс да се има.Па не е чудно бе,БОЛНО Е.
    Треба некој психијатар на феминава да донесеме еј. :x
     
    На ANELIJA му/ѝ се допаѓа ова.
  9. unique123

    unique123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 април 2011
    Пораки:
    312
    Допаѓања:
    373
    Според мене и на 18 години е прерано. За порано да не стане збор, па Боже мили уште си дете на тие години. Па цел живот после ќе го правиш тоа.

    Треба да се поужива во детството (кое не подразбира сексање на 12 години), е после сите жалиме по него и го бараме назад. Епа нема назад, зашто кога сме деца па брзаме да пораснеме, за што?

    Има време за се, па и за тоа. Што е филмов со брзањево незнам.

    Самозадоволување од мали ?! Ја до 14 години незнаев ни пичка што е. Али до мене ќе е, јас изгледа заостаната сум била.
     
  10. slatkichKa123

    slatkichKa123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2011
    Пораки:
    598
    Допаѓања:
    341
    Не се согласувам со секс на 12ц години, ама самозадоволување мислам дека кога ќе проработат хормоните тогаш. Не си била заостаната, покасно си се развила можеби. Мислам дека нема смисла да чека некој за да се самозадоволува, и да си трпи :D
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Marilyn-Monroe

    Marilyn-Monroe Популарен член

    Се зачлени на:
    24 декември 2010
    Пораки:
    1.805
    Допаѓања:
    5.894
    Овде искуства споредуваме нели? :^)

    Да не залутав негде...? :?:

    Мојот прв секс беше фантастичен. ^_^
    |(
    Сериозно, беше смешка жива. Да напоменам, прв пат со прв секс не е исто кај мене. Не успеа од првиот пат да имам прв секс. :wasntme:

    По претходен обид за пробивање на бариерите меѓу нас :wasntme: и логично лошото искуство, овој пат многу позабавно одеше процесот. Се засмеавме квалитетно, па си почна работата да тече неосетно. И плус добро беше. Ново беше. Ма да од толку што бев труп за тие работи, не знаев ни да се наместам, ни да уживам. Ни глас да пуштам. (Што би рекла јас, ко глупа бев.) Просто се чудев самата на себе си. Ехееее... чупе, до кај дотера :wasntme: Абе се гордеев со себе што си ја тргнав маката, не ми личеше секој ден со тоа да се замарам, зинало - не пукнало, се отворило - се заглавило... :wasntme:

    И ајт бидна. Не дека бев воодушевена, ама што се вели - едно гајле помалку. Да не го мислам. :wasntme:
     
    На BlackMistery, Phyramide и zhap4e им се допаѓа ова.
  12. Jojoba

    Jojoba Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 април 2011
    Пораки:
    868
    Допаѓања:
    718
    Јас може каснам, ама ако не каснам еве го моето мислење. За мене 16 години се малку за секс. Од друга страна јас па имам врска што е подолга од две години, и имам 19 години а секс уште не сум имала! Па ни моево не бива, нели? Така да најдобро си знаеш ти. Ако имаш желба, направи го. Пред тоа само премотај цел филм во глава со наслов „Што ако?“ на пр, што ако он сака без заштита, што ако забременам, што ако фатам инфекција, што кога ќе треба редовно да одам на гинеколог и сл. Ако имаш одговор на сите овие и ред др прашања тогаш слободно. Значи физички си спремна, а за психички стварно никој не може да ти каже. Јас препекав по другарки дали да имам дали дали дали и ниедно нивно мислење ништо не ми смени. Едноставно се е до ТВОЈАТА психа.. И најбитно што и да се случи после нема мавање глава од ѕид, требаше или не требаше. Го знаеш она, после е*ење, нема каење! ;)
    П.С. некако ми пука филм веќе се ми е досадно во врската така да може утре ќе ви се пофалам и ја со личен пример :$
     
  13. ElleS

    ElleS Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 мај 2011
    Пораки:
    625
    Допаѓања:
    210
    Мојот прв секс... ќе почека уште малку :$ :)
     
  14. MonnaSi

    MonnaSi Популарен член

    Се зачлени на:
    23 април 2011
    Пораки:
    469
    Допаѓања:
    536



    И мојот хахахха :$ :$ :$ :$ :$ :$ инаку и јас имав да речеме подолга врска 1 година , и мојот дечко не ми бараше , он е постар од мене и му кажав дека под 18 несакам да наравам ништо ме сфати .
    После фатив еден одевме месец и нешо , и овој почна да ми бара и го откачив :rofl: :rofl:

    Сакам да направам со некој кој ме сака , го сакам и му верувам .
     
  15. ljubam

    ljubam Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2011
    Пораки:
    2.412
    Допаѓања:
    18.408
    Пол:
    Женски
    Браво бе! Ја на 12 години што се вика си брцав у нос и лепев мрсули под клупа, цртав срциња и играв ластик по улици ни накрај памет за секс а ти веќе длабоко си навлегла во тоа ! _Просто ме воодушевуваш! Аман бре до толку ли се поместија возрасниве граници за се..?? Или јас сум лост ин спасе м? Демек ќе ви избега сексот ако поченете покасно од 12. :fubar: Ту бре деца кај отидовте!??
     
    На Mistery, Marilyn-Monroe, MonnaSi и 3 други им се допаѓа ова.
  16. StefiNikola

    StefiNikola Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2011
    Пораки:
    151
    Допаѓања:
    57
    Значи гледам дека сите погрешно ме сфативте (или јас погрешно се изразив) тоа на 12 години го спомнав онака не реков дека јас сум имала секс на 12 (имав на 17 ипол) ама не го гледам тоа како нешто страшно да имаш секс на млади години :x :x :x
     
  17. creshicka

    creshicka Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2011
    Пораки:
    2.152
    Допаѓања:
    5.709
    Пол:
    Женски
    добро бе вие знаете што значи 12 години? уште не си ни тинејџер. не се заебавајте малку се 12 години. јас прв пат имав на 17 ипол и сега жалам што не почекав уште малку. Како да нема време за секакви глупости. Еве недај боже останува бремена на 12 години? колку повеке поминува времето толку повеке ми е страв од рагање свои деца, не знам какви глупости може да се излажат да направат... :x каде одат овие генерации...
     
  18. SanjaKirchner

    SanjaKirchner Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 април 2011
    Пораки:
    512
    Допаѓања:
    760
    еееее црешичка потпуно се согласувам со тебе :clap:
    и јас секој ден се чудам на оваа наша младина. На секс мислат со 10/12 години, јас кога имав 12 уште си играв миждупка во маалото :D а сега ги види и мајки стануват :swear:
    Јас првпат имав на 16 ипол пред на напунам 17, одевме една година, и сакавме го тоа, не се каам , останавме после уште цели 6 години. Сега сме одделени ама добро е што го направив со него .
    Треба сепак да бидеш самиот во себе сигурен , не се брзајте има време , никој не ве спречува во тоа ама сепак размисли си убаво пред нешто да направеш оти како што викат „после е**** нема каење„
     
  19. Phyramide

    Phyramide Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    3.009
    Допаѓања:
    14.809
    Абе што знам. Се и сешто има по светов.

    Јас ако не се лажам на 12 мислам дека прв пат добив менструација. Ако не и нешто подоцна.
    Прв пат ја открив машката ерекција на 12 и пол. Непосредно после првото добивање. И си викав, ија ама им е глупо, секое палење се ГЛЕДА :lol:
    И прв пат се бубнав со машко истата година. Без јазик.
    Првото лапање дојде на 13 години. На песна од Металика. Стискавац и јас лапам и очи ококорени мислиш сум настанала од лемур директно а Дарвин малку се зае*ал со теоријата.
    Е вака некако
    [​IMG]

    Прв секс? Е нешто подоцна. Нешто, многу подоцна. Така ми дојде природно самото, знаев кога сум подготвена и кога сакав веќе да се случи.

    Како тргнале работиве, и ако е ова вистина, тогаш денешнава младина ќе живее по се изгледа по обратен процес како Benjamin Button, и на 80 години во старачки дом еве ги гледаш играат Дај царе војскуууу, недамоооо, заштооооо?
    Или Нека бие тој што спие! Интересно бе :)
     
    На BlackMistery, Lolo5 и Marilyn-Monroe им се допаѓа ова.
  20. papagalcheto

    papagalcheto Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 април 2011
    Пораки:
    39
    Допаѓања:
    10
    Па вака девојки...Можеби и ова не е некој проблем, но сепак размислувам за тоа...СО дечко ми сме заедно 6 месеци тој има 20 год, а јас 17. Јас сеуште сум невина а тој што уште нема пробано во врска со сексот, но тоа нема никаква врска. Ние нормално разговараме на таа тема и тој потполно ме разбира. Кога тогаш ќе си дојде тоа само по себе, не сакам да избрзувам. Но мислам дека него не му е сеедно. Сепак некој што бил сексуално активен да стане потполно неактивен, барем колку што имам прочитано е малку тешко. Не се плашам дека ќе ме изневери, туку едноставно не сакам да се чувствува незадоволен ако моментално сум јас задоволна. Сакам и на двајцата да ни биде убаво. Од друга страна не сакам да избрзувам, иако потполно му верувам. Нели ако навистина ме сака ќе ме почека, но не сакам и тоа да биде како малтретирање. Се надевам дека ќе добијам некои совети од вас :)