1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Вашиот прв секс

Дискусија во 'Секс' започната од Mimi, 13 ноември 2009.

  1. ElleS

    ElleS Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 мај 2011
    Пораки:
    625
    Допаѓања:
    210
    Зависи кој како го сваќа сексот. за мене е многу нормална работа и незнам што е чудно на 12 години да имаш секс? Некои раѓаат на 12 па никому ништо :o

    па ја немав дечко до 14 ... на 12 игравме љубовна фота или како и да се викаше и живи срамоој да цунеш некого РЕЧИСИ во уста 3 секунди (свашта :D )
    Како можене некој на 12 години да го сфаќа сексот... незнае 5 реченици паметни да ти каже, ќе знае да сфати нешто за секс :fubar:
    ова младинава денеска не губи време нема тоа глупости, прв дечко, па лапање без јазик па со .. ее се на тоа време да се губело , секс дирекно па уште и ти објаснуе оргазам што е ооооу мај факинг Гад.
    Незнам може до мене е сум заглавила у некој век поназад :x
     
  2. HermioneM

    HermioneM Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 мај 2011
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    25
    Вака девојки јас сум нова на форумов и сум тука да најдам некои одговори што у последно време многу ги барам, да стекнам пријателство со вас и да се дружам. :)
    Со дечко ми имаме по 16 години, 4 месеци одиме и двајцата сме невини.. Редовно мастурбирам и мн. често размислувам за првиот секс иако тој сеуште не ме прашал, но тој е таков, работи со дела а не со зборови.. Осеќам долема доверба во него, неговата љубов е стварно голема и незнам дали ќе најдам некој што ќе ме сака повеќе од него.. Јас сум му прва женска.. Но, не сум сигурна дали сум јас заљубена во него.. Факт е дека тој ме сака повеќе отколку што јас го сакам него...

    Пред некој период се опуштивме до толку во мувањето што пробавме и петинг.. Многу беше убаво и интересно и мислам дека тој сврши во гаќи.... о.0 Нешто ми кажува дека таа работа скоро ќе се сведе и на секс како што сме тргнале, но сепак мене нешто ме кочи, дали таа моја несигурност во моите чуства дека не го сакам доволно за да ми биде прв или дека е прерано 4 месеци.. сепак 16 години сум.. и невиноста е нешто што се губи еднаш во животот.

    Искрено јас со самозадоволувањето многу мислам на секс и психички сум спремна да го имам.. Незнам каков е неговиот психолошки статус затоа што не сме правеле муабет на таа тема.. Но, како што кажав тој делува со дела :D
    Што мислите, колку треба да почекам... Доколку у скоро време ми побара..?
     
  3. creshicka

    creshicka Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2011
    Пораки:
    2.152
    Допаѓања:
    5.709
    Пол:
    Женски

    те молам немој, жити се немој да направиш такво нешто, подоцна ке се каеш верувај. Ние женските порано созреваме, но тој има како што рече 16 години. Ако му дадеш (пошто има бубачки во главата) ке се фали на сите, и после некое време ке ти раскине бидејки ке се почувствува како казанова бидејки ја изгубил невиноста, и ке бара и од други поточно со тебе ке почне тоа негово патување во животот кога ке бара само секс секс секс секс секс секс и секс! типично машко. тоа е мое мислење твое е што ке направиш, сепак 16 години се малку, да беше барем тој постар... не не 16 години малку се. :*
     
  4. HermioneM

    HermioneM Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 мај 2011
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    25
    Тој е последниот тип на планетава што би се фалел, верувај не зборуваме за типично машко. Ако направи некој таков кикс јас ќе му раскинам.. Како што кажав не сум сигурна колку и дали сум заљубена во него затоа што го вреднувам зборчето ЉУБОВ. А за него сум сигурна дека е заљубен! И во таква фаза сум сакам да испробам нешто ново како секс :*
     
  5. AlicaInWonderland

    AlicaInWonderland Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    3.622
    Допаѓања:
    9.762
    Шо знам, мене 16год не ми се чинат малку. А и се гледа девојката дека разбира, не е од оние што доаѓаат да прашат дали ќе останат труди ако им свршил на хеланки. Си кажува дека е психички спремна, и немора да значи дека ќе го фатат бубачки во глава. Ако ја сака стварно, нема да го направи тоа. А и да е 20 годишен и заостанат во мозокот пак може да се осеќа казанова, тоа си зависи од човекот.
    Затоа најубаво да си правиш муабет прво со него, ако он сака со дела, кажи му дека ти прво сакаш со зборови, па според неговиот муабет ќе си процениш до каде е работата
    Велиш постои несигурност кај тебе - тогаш почекај. Почекај се додека не бидеш сигурна ти, и спремна на последиците (меѓу кои и можноста да раскинете). Ако си со идеата дека ако ти е прв, треба и да е вечен, тогаш не си спремна и многу лесно можеш да бидеш повредена. Ако ти е јасно дека невиноста не е толку голема работа, и дека прв не значи и последен тогаш потешко можеш да се разочараш

    Јас велам да почекаш, али не поради причините кои ги наброја црешичка. Далеку од тоа. Туку затоа што мислам дека 4 месеци врска е малку за твои години, велиш не си заљубена и не си сигурна. Ова се знаци да почекаш и да видиш понатаму како ќе идат овие фактори
     
  6. creshicka

    creshicka Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2011
    Пораки:
    2.152
    Допаѓања:
    5.709
    Пол:
    Женски
    мое беше да си кажам. од каде знаеш дека тој не оди со тебе само за да го добие тоа? по само 4 месеци неможеш да ме убедиш дека го знаеш доволно ;) твој живот твоја ствар прави си што сакаш.
    бидејки јас се излажав и го направив тоа со погрешна личност со која одев 8 месеци и беше поголем од мене, мислам дека сите прават грешки како мене. немора да значи, со срека што и да одлучиш твое си е :*
     
  7. HermioneM

    HermioneM Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 мај 2011
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    25
    Епа тогаш можеби јас одам со него само за да го добијам тоа.. Зошто па ние девојките да не размислуваме од тој аспект, зошто само машките да искористуваат? :P
     
    На Lolo5 и creshicka им се допаѓа ова.
  8. creshicka

    creshicka Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2011
    Пораки:
    2.152
    Допаѓања:
    5.709
    Пол:
    Женски
    епа ако е за тоа оправдано, дај му сестро не се мисли, искористи го и шутни го. :* :D
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. HermioneM

    HermioneM Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 мај 2011
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    25
    ^^^^ Само што го читам мислењето на АлисаВоЗемјатаНаЧудата. Не сум со идејата дека ако ми е прв треба да ми биде и последен, туку напротив. Ми даде добар совет и мсилам дека наскоро јас ќе ја започнам таа тема, ама со зборови.. да видам тој што ќе каже.. многу јасно ако тој веќе со делата претера..:P Благодарам :)
    ^ А црешичка, немојте да ме сватите како искористувачка на машки или слично, зборот ми беше дека во срединава тоа е стереотипно: машкото да оди со девојката само за да ја скине да ја искористи, на неа ќе ја боли ќе биде повредена бла бла.. Некако ги осеќам женските дискриминирани во тој поглед.. зошто па тие да не искористуваат кога го сакаат тоа..?
    И да,мислам дека ќе почекам уште 2-3 месеци :)
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. slatkichKa123

    slatkichKa123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2011
    Пораки:
    598
    Допаѓања:
    341
    И јас си разлуслувам на темава, кај кај во иста ситуација сме. Само јас неколку месеци подолго сум со дечко ми. Моето мислење е дека ако ти треба потврда од девојки на форум, треба да си почекаш малце, да си расчистиш со себе прво. Што како.. Језда некогаш ми иде да се деси првиот пат па се во Пиринска Македонија да оди.. :rofl: Ама како и да е, јас лично за мене не осеќам потреба да прашам на форумот, ако тебе ти е полесно, секако прашај си. Јас на пример, се си мислам дека сум спремна и кога ќе се отвори простор за тоа, си викам ај уште малце. Не сум сакала некој како него, ама имам некои бубачки што ми ја јадат решителноста во моментот :D
     
  11. HermioneM

    HermioneM Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 мај 2011
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    25
    Далеку од тоа потврда... мене не може мајка ми нешто да ми забрани што стварно го сакам не пак девојките на форумов.. Чисто разменуваме мислења :) Сакам да го разгледам "проблемов" од сите можни гледни точки... А тоа што јас вистински го посакувам си останува :)
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. slatkichKa123

    slatkichKa123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2011
    Пораки:
    598
    Допаѓања:
    341
    Јас ако знам што сакам, Слатка да не се викам!Вчера си реков тунајт из д најт и не бидна. Нешто ми рече, ај се разденува нема смисла, треба навечер да биде - нели зошто така го замислив :D ама пак си се плеткавме со половите органи ваму таму. И ни се водам, ни се терам. Повеќе од подготвена сум физички и психички и многу ме сака ама од кај да знам што ми е.. Од кога сум на форумов на 100 девојки им дадов совет за невиност за мене нема веќе :D :D Не барам совет дали да го напрвам, нема да ми помогнете. Не осеќам потреба да ве прашам, зошто јас си знам. Ама да си ја олеснам душичката. :wasntme: Ми вика он, не се брзај, кога сакаш ти тогаш, мене не ми е само до секс, те сакам. Тешко некој да каже така а да му лежи гола девојка во кревет. Го гледам :devil: ко млад мајмун ама се воздржува :D Срце. Ама сум решила сега да биде и точка. Ај ко мене девојка која не може да се реши нема. Ќе си пишам пак :?:
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. slatkichKa123

    slatkichKa123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2011
    Пораки:
    598
    Допаѓања:
    341
    Мора изгледа друго мислење да пишам :) Пробавме, не ни успеа :) Рековме дека ќе почекаме (:)
     
  14. Marijana5

    Marijana5 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2011
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    2
    Првиот секс

    Имам 17 год и одам со дечко ми 2 месеци го сакам често имам пред игри но уште сме немале секс па нз дали да му дадам.ве молам за ваше мислење.позз :tmi:
     
  15. DAngel

    DAngel Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    11.211
    Допаѓања:
    56.925
    Ако се мислиш, ако си несигурна, и ако самата не знаеш што да направиш, тогаш се уште не си спремна.
     
  16. mona.s

    mona.s Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2011
    Пораки:
    579
    Допаѓања:
    153
    Мислам дека никогаш нема да биди толку лош сексот како првиот нема нешто погрдо ама можи и со погрешна личност бев ха ах ха важно сега ми е јак.
     
  17. stilas7

    stilas7 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јули 2010
    Пораки:
    1.050
    Допаѓања:
    694
    Пол:
    Женски
    Дај му :!: Оти да не?Кога веќе не прашуваш ти и размислуваш за тоа.Само памет во глава и без кондом никако.
     
  18. LoveTheWayYouLie

    LoveTheWayYouLie Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јуни 2011
    Пораки:
    23
    Допаѓања:
    11
    Поздрав на сите на форумов....Јас сум машко колку за инфомација...Па вака моето не е мака но сепак сакам да добиам совет од некој поискусен од мене...Јас имам Девојка и идеме 7 месеци,и двајцата лафеме за секс отворено..Двајцата имаме 16 години и сакаме Да имаме односи..Но не сне Психичи спремни..(не дека кога ке се најдеме во таква ситуација ја избегнуваме туку не фака мала паника и неможеме да се опуштеме и толку од тоа)..Значи сакам да добиам совет како да се опуштеме..Знам дека не е мала работа за неа....Губење на невиноста...Но сепак дали треба да Направам некојa атмосфера Со Свеќи нешто Поклон(Нешто едноставно како на пр:Цвеке,Срце,Мече).....и дали тоа ке помогне да бидеме опуштени.. :sweat: :sweat: :* :* :* :* Поздрав и чекам некој совет :) :) :) :)
     
  19. Teff

    Teff Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2011
    Пораки:
    62
    Допаѓања:
    20
    Хаха! :lol:
    Паа мислам дека атмосверата може да придонесе до некаде да се опуштите, но не и да се препуштите.. :)
    Срце, мече?!? НИКОГАШ немој да го правиш тоа заради некоја цел,корист. Ако веќе сакаш да и подариш такво нешто подари и од љубов без да чекаш нешто за возврат. ;)

    Иначе и јас сеуште сум немала секс, иако сакам, не сум сеуште сигурна дека нема потоа да се каам за одлуката па затоа решив да си почекам! :)
    Идам со дечко ми пола година и сега за сега ни е супер, се знаеме одамна, постар е од мене 3 години и има разбирање во врска со оваа тема. Правиме муабет на оваа тема многу често, и гледам дека хормоните го пореметуваат, но сепак никогаш не се осудил да ме присили,уценува или нешто слично како повеќето машки! Минатата недела бевме до Охрид сами на викенд.. и можам да кажам дека тоа ми беа најубавите денови во мојот живот, толку многу љубов одеднаш.. :$ Малку фалеше да го направиме тоа, но сепак решив да си почекам. И од тој викенд па навака многу повеќе се зближивме, не дека не бевме блиски али секогаш и од големото има поголемо. Мислам дека што и да правите независно колку години имате, најпрво треба сами со себе да си расчистите и да бидете СИГУРНИ дека тоа го сакате, затоа што секоја одлука која што е брзо донесена е погрешна и кога тогаш тоа ќе се одрази во животот понатаму .. :)
     
  20. LoveTheWayYouLie

    LoveTheWayYouLie Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јуни 2011
    Пораки:
    23
    Допаѓања:
    11
    Значи атмосферата е најбитна...Фалаа но не ме свати за поклонот,Јас некогаш и без причина знам да идам до продавница да купам мече срце и да и подарам...не го подарувам за цел или корист...Тоа онака го пишав само заради атмосферата..Сепак фала