1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Вашиот рекорд во слабеење

Дискусија во 'Диети' започната од sweetgirl1106, 6 ноември 2012.

 1. sweetgirl1106

  sweetgirl1106 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 октомври 2012
  Пораки:
  128
  Допаѓања:
  109
  Пол:
  Женски
  Кој е вашиот рекорд во слабеење???Кога сте ослабеле најмногу? :?:
   
 2. anichka94

  anichka94 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 мај 2012
  Пораки:
  1.822
  Допаѓања:
  7.044
  Колку или кога ?
  Јас лани 4 кг :/
   
  На mihaela55555 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.008
  Пол:
  Женски
  Изминатиов период
  од 71,4
  на 66,5
   
  На piksooki му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Phyramide

  Phyramide Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  3.009
  Допаѓања:
  14.803
  За жал кога бев болна, рапидно ослабев, од 64 на 60 за една недела...што е стварно, нездраво... :( Ама јас имам таков метаболизам, како успевам брзо да симнувам и исто толку брзо да качувам ако не пазам, не ми е јасно.

  Што значи, не ми беше планирано ова.

  Сега си се одржувам на некоја стандардна тежина од 61, 62 и супер ми е. Таман ми е за висинава која ја имам. Не сакам да изгледам пак онака нездраво ко тогаш :(
   
 5. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.094
  Допаѓања:
  6.348
  Пол:
  Женски
  Пред 3 и пол години 20 и нешто кила, зошто ги имав толку вишок не од нездраво хранење колку од други здравствени проблеми.
  За колку време точно не паметам, ама мислам дека 5 месеци беа сигурно.
  И така, сега имам малку за симнување можда едно 5-6 кг, ама цел живот се расправам со тоа, буквално последниве 5 години само со слабеење се замарам, или ќе ослабам па ќе внимавам и еднаш засекогаш да престанам да се грижам дали ќе се здебелам, само да ослабам, после е лесно 8)
   
 6. Yipman2

  Yipman2 Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 октомври 2010
  Пораки:
  4.028
  Допаѓања:
  25.009
  14 кила , низ средно почнав многу фудбал да играм и почнав да слабеам ... иако пак јадам нездрава храна сепак со фудбалот можам да го контролирам дебелееееењето :D
   
 7. butterflyyy

  butterflyyy Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2010
  Пораки:
  116
  Допаѓања:
  59
  Пред две години, пред матура, за еден месец симнав 6-7кг со УН диета
   
  На marija305 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. J.Ivanoska

  J.Ivanoska Популарен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2011
  Пораки:
  475
  Допаѓања:
  1.688
  Пол:
  Женски
  Не сум била на диети, не сум имала потреби, секогаш сум била многу слаба. Пред да станам трудна имав 57кг- 58кг (170см). Малку пред пораѓаот имав 90кг. Бев здебелена со 32-33кг, како касната од пчели подуена :tmi: Но кога се породив само за малце повеќе од пола година си ги вратив старите килограми. Сега одново сум 58 кг. Не бев на диета, не примав ништо за слабеење, нормално си јадев. Тајната ми е во тоа, што многу се движев. Не седнував по цел ден дури не си ја исчистам куќата. Дури не му обезбедам на бебето тоа, од што имаше потреба, исто и на маж ми, ручеци, одене на продавница, пружење алишта, с 2 збора- домакинска работа. Таа ме врати во колосек :lol:
  Совет: Диетите само могат да наштетат на организма! Братучеда моја отслабна многу за кратко време со безјаглехидратна диета, но си наштети на бубрезите, мајка ја зеде истата диета и се прекинуваше менструацијата.. Нај добриот вариант за слабеење е движење и спорт. :*
   
  На toxincitylies и Isabella им се допаѓа ова.
 9. Mermaid90

  Mermaid90 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2012
  Пораки:
  1.145
  Допаѓања:
  1.049
  мај 2009г. после матура,за 10 дена 5 кг.И завршив со инекции и инфузии.
   
 10. sekerce1

  sekerce1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 август 2010
  Пораки:
  198
  Допаѓања:
  7
  32kg и тоа ова година за 3 месеци
   
  На anakonda88 и Lady.E им се допаѓа ова.
 11. MarchelineAmaru

  MarchelineAmaru Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  2.255
  Допаѓања:
  1.340
  12 kg за месец дена , оваа година ,без диети ,само со секојдневно вежбање во теретана по саат ипол.
   
 12. Ariel

  Ariel Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  7.410
  Допаѓања:
  125.507
  12 килограми за околу 3 месеци, со внимавање и вежбање, летото 2008.
  Исто така резултат кој вреди да се сподели е 7 килограми за три недели, после првото породување, март 2005.
   
  На piksooki му/ѝ се допаѓа ова.
 13. anabel-a

  anabel-a Популарен член

  Се зачлени на:
  25 август 2011
  Пораки:
  3.333
  Допаѓања:
  15.497
  40 кила, за отприлика 4ипол - преку сила 5 месеца.
   
  На Larichka8, despina, Waka-waka и 15 други им се допаѓа ова.
 14. lolyta777

  lolyta777 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2011
  Пораки:
  2.337
  Допаѓања:
  6.898
  Пол:
  Женски
  7-8 кг. за еден месец со диетата на Ирена, лани летото непосредно пред да останам бремена. :)

  Инаку после првото породување имав 75 кг., а останав бремена со 54 кг. Во рок од 10 месеци се стопив, се вратив на 57-8 кг. ама без некоја посебна диета туку од стрес, нервоза, спремање испити дење и чување бебе ноќе, кафиња, цигари, заборавав да јадам или немав време и така.
  Тоа ми е рекордот уствари :!:
   
  На thinkerbell му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Abeja

  Abeja Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  4.316
  Допаѓања:
  17.233
  Пол:
  Женски
  36 калории одн. 153 кило/џули, за скоро два часа ;) (ме исцедија со штракање по тастатура)
   
  На thinkerbell, kravce и anabel-a им се допаѓа ова.
 16. srcula

  srcula Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2012
  Пораки:
  133
  Допаѓања:
  47
  8-9 килограми пред 3 години со УН диетата... и после 2 години од слабеењето пак си повратив 6 од нив... во следниов период ќе се фокусирам повторно на враќање во нормала... :)
   
 17. Inna5

  Inna5 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 април 2012
  Пораки:
  698
  Допаѓања:
  625
  5 за еден месец,и во септенври пак ми се вратија килограмите. Сега сум ептен здебелена,прасенце :)
   
 18. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.094
  Допаѓања:
  6.348
  Пол:
  Женски
  Дефинитвно Анабела ни е рекордер во слабеење и го држи рекордот :clap:
  40 кила не се воопшто малку за 5-6 месеци бре, ептен него доволно е за толку кратко време да изгубиш толку кг, некои за една година не ги губат толку.
   
 19. Mrs.Cuper

  Mrs.Cuper Популарен член

  Се зачлени на:
  10 август 2011
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  2.553
  Пол:
  Женски
  15 кила за месец ипол со вежбање и здрав начин на исхрана :)
   
  На Hipster и thinkerbell им се допаѓа ова.
 20. Treki

  Treki Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 август 2012
  Пораки:
  56
  Допаѓања:
  113
  16 кг 5 месеци, од кои 11 кг со УН за 3 месеци
   
  На Kameo, Lux и thinkerbell им се допаѓа ова.