Вашиот рекорд во слабеење

Дискусија во 'Диети' започната од sweetgirl1106, 6 ноември 2012.

 1. Vip83

  Vip83 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 октомври 2014
  Пораки:
  232
  Допаѓања:
  233
  -20 кг, но, ми требаше подолг период!
   
  На WildMk и Justicija им се допаѓа ова.
 2. Baby♡

  Baby♡ Активен член

  Се зачлени на:
  11 декември 2017
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  12
  Пол:
  Женски
  -15 килограми за околу 2 месеци со исфрлање на благо, грицки и др калорични и нездрави работи и напорно вежбање:inlove:
   
  На WildMk, Animali, Justicija и 4 други им се допаѓа ова.
 3. Ecka1999

  Ecka1999 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2016
  Пораки:
  67
  Допаѓања:
  339
  Пол:
  Женски
  од 96кг на 73кг :angel:
   
  На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Pretty girl32

  Pretty girl32 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 декември 2017
  Пораки:
  87
  Допаѓања:
  1.077
  Пол:
  Женски
  17 кг
   
  На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
 5. candy.cane

  candy.cane Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2017
  Пораки:
  767
  Допаѓања:
  3.979
  Пол:
  Женски
  9кг во 4 месеци, без диети и вежбање.:D
   
  На WildMk и hermosa им се допаѓа ова.
 6. sofija014

  sofija014 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 октомври 2013
  Пораки:
  523
  Допаѓања:
  3.399
  Како успеа? Исфрли нешто во секојдневната исхрана?
   
  На WildMk и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 7. Ecka1999

  Ecka1999 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2016
  Пораки:
  67
  Допаѓања:
  339
  Пол:
  Женски
  36 кг.
   
  На WildMk, mariiiii, Liu и 3 други им се допаѓа ова.
 8. candy.cane

  candy.cane Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2017
  Пораки:
  767
  Допаѓања:
  3.979
  Пол:
  Женски
  Почнав да намалувам на грицки и беспотребни оброци (порано многу често јадев од досада). Еден период заборавав и да јадам, ама пак почнав да јадам малку поредовно.
   
  На WildMk, cresa-jagoda и SummerGirl им се допаѓа ова.
 9. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  11.360
  Допаѓања:
  17.680
  Пол:
  Женски
  Исто и јас. За месец и пол ослабнав 5 килограми. Откако почнав поретко да јадам благо, грицки, мрсна храна и производи од бело брашно, почнав да слабеам. Тоа во комбинација со пешачење.
   
  На WildMk, cresa-jagoda и candy.cane им се допаѓа ова.
 10. FallenAngell

  FallenAngell Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2016
  Пораки:
  255
  Допаѓања:
  1.156
  Пол:
  Женски
  7 кила
  само намалив јадење на пола
  пример ако сум јадела 3 кришки леб сега 1...ако сум јадела цел тањир со манџа сега пола
  не сум скратила ни благо ни грицки ни газирано :D
  сепак тоа е до организмот
   
  На WildMk, Animali и jasbi им се допаѓа ова.
 11. mariiiii

  mariiiii Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 мај 2013
  Пораки:
  216
  Допаѓања:
  206
  Пол:
  Женски
  -15kg za 3 meseci
   
  На WildMk и ELIDavor им се допаѓа ова.
 12. Babyby

  Babyby Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јуни 2012
  Пораки:
  383
  Допаѓања:
  2.507
  Пол:
  Женски
  -10 kg
   
  На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
 13. stetoskop

  stetoskop Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 мај 2011
  Пораки:
  2.205
  Допаѓања:
  116.477
  17кг за 1 месец -причина : стрес
   
  На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Summer16

  Summer16 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 декември 2018
  Пораки:
  401
  Допаѓања:
  795
  Пол:
  Женски
  Секоја чест :clap::clap: Како и за колку време? :)
   
 15. Majuska83

  Majuska83 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јули 2018
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  424
  Пол:
  Женски
  Како успеа и за колку време
   
 16. Ladu in pink

  Ladu in pink Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2018
  Пораки:
  267
  Допаѓања:
  1.440
  Пол:
  Женски
  20 kg
   
  На WildMk и Summer16 им се допаѓа ова.
 17. Summer16

  Summer16 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 декември 2018
  Пораки:
  401
  Допаѓања:
  795
  Пол:
  Женски
  Како и за колку време :D :D
   
 18. Liu

  Liu Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 март 2016
  Пораки:
  296
  Допаѓања:
  1.104
  Пол:
  Женски
  -20 кг
   
  На WildMk и Miki_mat3 им се допаѓа ова.
 19. Ladu in pink

  Ladu in pink Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2018
  Пораки:
  267
  Допаѓања:
  1.440
  Пол:
  Женски
  За околу 4 месеци.Отфрлив од исхраната благо,газирано,грицки(што порано ми беа и доручек и ручек и вечера),Јадев повеќе салати,овошје,манџи,малку леб...
   
  На WildMk, Majuska83, Summer16 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 20. minne992

  minne992 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2013
  Пораки:
  721
  Допаѓања:
  3.596
  Пол:
  Женски
  wowowo супер
   
  На Ladu in pink му/ѝ се допаѓа ова.