Вашиот рекорд во слабеење

Дискусија во 'Диети' започната од sweetgirl1106, 6 ноември 2012.

 1. Amellie13

  Amellie13 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2017
  Пораки:
  1.746
  Допаѓања:
  29.696
  Пол:
  Женски
  17кг. засега според последно мерење (за 4ипол месеци) уште сум во фаза на слабеење. ^_^
   
  На Nigredo Odor, WildMk, Animali и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 2. minne992

  minne992 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2013
  Пораки:
  721
  Допаѓања:
  3.596
  Пол:
  Женски
 3. abeti

  abeti Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2016
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  26
  Kako? :)
   
 4. Amellie13

  Amellie13 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2017
  Пораки:
  1.746
  Допаѓања:
  29.696
  Пол:
  Женски
  Одам на нутриционист (кај Цвета). :)
   
  На Animali му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Ladu in pink

  Ladu in pink Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2018
  Пораки:
  267
  Допаѓања:
  1.440
  Пол:
  Женски
  Околу 60,се немам мерено после празниците:tmi:
   
  На WildMk и minne992 им се допаѓа ова.
 6. minne992

  minne992 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2013
  Пораки:
  721
  Допаѓања:
  3.596
  Пол:
  Женски
  ти си пример дека ако се сака се се може браво алал да ти е
   
  На Animali, molikaMk, makedon81 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 7. Majuska83

  Majuska83 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јули 2018
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  424
  Пол:
  Женски
  Браво, секоја чест!
  А вежбаше нешто?
   
  На Ladu in pink му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Ladu in pink

  Ladu in pink Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2018
  Пораки:
  267
  Допаѓања:
  1.440
  Пол:
  Женски
  Не освен обврските низ дома и град ништо посебно,но сигурна сум дека ако вежбав резултатите ќе беа многу побрзи.:)
   
  На Animali и Majuska83 им се допаѓа ова.
 9. Elinora

  Elinora Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2018
  Пораки:
  151
  Допаѓања:
  426
  Пол:
  Женски
  Месец ипол околу 17 кг ..
  Јадев само салата, овошје и зеленчук многу, без зејтин, газирано, благо и пиев многу цеден лимон и свежи сокови. Пиев исто ниско маслен јогурт и млеко и јадев апетисани.. Килограми си качив дури за време бременост и тоа околу 7-8 кг во тек на истата..
   
  На Justicija, Adriana.O и Summer16 им се допаѓа ова.
 10. aandonovska

  aandonovska Активен член

  Се зачлени на:
  3 август 2018
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  14
  Пол:
  Женски
  20 кг за 2 месеци. Од 70кг на 50кг со прекумерно вежбање и внесување само салати, многу вода и овошје. Но никому не би му препорачала ваков начин на исхрана затоа што настануваат сериозни проблеми и последици... Тоа ми беше прва и последна грешка во врска со слабеење и диета
   
  На DenaM и Adriana.O им се допаѓа ова.
 11. cavalli

  cavalli Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 март 2016
  Пораки:
  453
  Допаѓања:
  954
  Пол:
  Женски
  За 3 месеци 25кг.
  Јадев салати, овошје и малку манџи. Трчав многу секојдневно.
  Инаку последици имам секако со тоа што добив бактерија во желудник и имам проблеми. Се влечев по болници заради него. Инаку диетата на своја рака си ја зедов и сакам да им препорачам на они кои сакаат да ослабнат да не губат надеж. Повеќе овошје, зеленчук, домашно направена храна како манџи и секако спортување.
  Отфрлете јадење навечер. Доколку сте гладни можете салата.
   
  На Belabelinakinder, Justicija и marlonbrando69 им се допаѓа ова.
 12. marlonbrando69

  marlonbrando69 Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2013
  Пораки:
  143
  Допаѓања:
  4.129
  Пол:
  Машки
  Навечер може ли салата со узо ? :)
   
  На Elinora и cavalli им се допаѓа ова.
 13. Justicija

  Justicija Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  2.840
  Допаѓања:
  11.394
  Пол:
  Женски
  И јас си добив бактерија во желудников од тие диети , и се решив на голема физичка активност и за месец и пол -8кг ,
  Продолжувам...
   
  На Animali и Ladu in pink им се допаѓа ова.
 14. cavalli

  cavalli Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 март 2016
  Пораки:
  453
  Допаѓања:
  954
  Пол:
  Женски
  Зависи колку е тоа навечер. ;)
   
 15. lost123

  lost123 Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2017
  Пораки:
  1.613
  Допаѓања:
  22.958
  Пол:
  Женски
  8 кг за месец дена.
   
 16. soffce

  soffce Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2017
  Пораки:
  186
  Допаѓања:
  105
  Пол:
  Женски
  mozam li da oslabnam 5-6 kila potocno od 55-6 na 50 vo rok od 20 dena ?
   
 17. GoodGirl45

  GoodGirl45 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2016
  Пораки:
  1.098
  Допаѓања:
  7.132
  Пол:
  Женски
  5кг. за 3 недели. Никогаш не сум била дебела, но ми пречеа тие 5кг. и решив да пробам да ослабам. Делумно успеав во целта, +2кг. од тогаш сум сега.
   
  На Herrera, Animali, vectra20 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 18. Vegegirl

  Vegegirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2016
  Пораки:
  240
  Допаѓања:
  118
  Пол:
  Женски
  Како?
   
 19. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  11.311
  Допаѓања:
  103.319
  15-20 кг.
   
 20. Robson

  Robson Активен член

  Се зачлени на:
  2 април 2019
  Пораки:
  86
  Допаѓања:
  164
  Пол:
  Машки
  25кг за 45 дена.