Вашиот рекорд во слабеење

Дискусија во 'Диети' започната од sweetgirl1106, 6 ноември 2012.

 1. GoodGirl45

  GoodGirl45 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2016
  Пораки:
  1.098
  Допаѓања:
  7.132
  Пол:
  Женски
  Со intermittent fasting и исфрлив благо, грицки, газирано и бел леб.
   
 2. orhideea

  orhideea Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2011
  Пораки:
  5.188
  Допаѓања:
  51.527
  -4 кг за 10 дена со УН диета.
  Се надевам ќе ослабам уште.
   
  На ALISA0000 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Chanell*

  Chanell* Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2016
  Пораки:
  2.443
  Допаѓања:
  18.349
  Пол:
  Женски
  -11 со Ун
   
 4. Emilija97mk

  Emilija97mk Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2015
  Пораки:
  138
  Допаѓања:
  61
  Пол:
  Женски
  Не знам зошто не можам да ти пишам лп
  видов имаш пишувано во темите па сакав да те прашам ако можиш подетално да ми објасниш за методот intermittent fasting?
   
  На GoodGirl45 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. GoodGirl45

  GoodGirl45 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2016
  Пораки:
  1.098
  Допаѓања:
  7.132
  Пол:
  Женски
  @Emilija97mk

  Секако. Се јаде во период од 8 часа, односно од 10 наутро до 6 навечер или од 12 до 8.
  Пред 10 или 12 може да се внесува кафе и вода а послe 6 или 8 чај.
  Screenshot_2019-06-16-12-48-10-1.png
  Можеш да си распоредиш повеќе оброци во текот на тие 8 часа или пак да јадеш само два пати со ужинки измеѓу.
  Ако сакаш да ослабеш потребен е калориски дефицит и колку помалку кг имаш за симнување толку потешко ќе биде.
  Но потребно е да јадеш во поголеми количини на последниот оброк за да може да те "држи" 16 часа до следниот ден.
   
  На Amellie13 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Emilija97mk

  Emilija97mk Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2015
  Пораки:
  138
  Допаѓања:
  61
  Пол:
  Женски
  А каква храна можеш да јадеш што се препорачува?
   
 7. GoodGirl45

  GoodGirl45 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2016
  Пораки:
  1.098
  Допаѓања:
  7.132
  Пол:
  Женски
  Протеини, салати, јаткасти плодови, овошје. Јас јадев и црно чоколадо и путер од кикирики.
   
 8. Fit Girll

  Fit Girll Активен член

  Се зачлени на:
  22 март 2019
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  9
  Пол:
  Женски
  -50 килограми за една година и 3-4 месеци
   
  На Bubamara ❤ и Chanell* им се допаѓа ова.
 9. 100nogalka

  100nogalka Активен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2017
  Пораки:
  54
  Допаѓања:
  24
  5kg za 20dena :)
   
 10. Arijana22

  Arijana22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2016
  Пораки:
  83
  Допаѓања:
  20
  Пол:
  Женски
  А дали во текот на тие 8 часа (на пр.од 10-18часот) може кафе да се пие?
   
 11. cvekence123

  cvekence123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2018
  Пораки:
  346
  Допаѓања:
  1.972
  Пол:
  Женски
 12. Arijana22

  Arijana22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2016
  Пораки:
  83
  Допаѓања:
  20
  Пол:
  Женски
  За колку време и како?
   
 13. cvekence123

  cvekence123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2018
  Пораки:
  346
  Допаѓања:
  1.972
  Пол:
  Женски
  За месец дена,отфрлив благо,леб,грицки..и пешачење(поточно шетање секоја вечер) на сабајле пијам кафе прво па по неколку саати јадам салата (јас највеќе сакам краставица и патлиџан) ручек компир варен или печен,манџа,месо..вечера-некогаш овошје,некогаш зеленчук
   
  На Arijana22 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Bubamara ❤

  Bubamara ❤ Нов член

  Се зачлени на:
  28 април 2019
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Како ослабна?
   
 15. Fit Girll

  Fit Girll Активен член

  Се зачлени на:
  22 март 2019
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  9
  Пол:
  Женски
  Пред се' со внимавање на исхрана, без благо, бел леб, газирани сокови, пржено, грицки итн.. пиење обавезно 2 или повеќе литри вода дневно, и физичка активност барем 3 пати неделно . Резултатите се гарантирани.