1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Вашиот рекорд во слабеење

Дискусија во 'Диети' започната од sweetgirl1106, 6 ноември 2012.

  1. Katerina94

    Katerina94 Популарен член

    Се зачлени на:
    12 март 2013
    Пораки:
    927
    Допаѓања:
    2.303
    Se zavisi do organizamot,kolku kg imas visok i slicno. Primer mene denes mi e 40ti den od UN i imam simnato 9 kg, no zaedno so fizicka aktivnost. Visoka sum 167cm ,imav 73kg ,sega imam skoro 64.
     
  2. ladyySi

    ladyySi Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2014
    Пораки:
    298
    Допаѓања:
    869
    16 килограми за 6 месеци. (со тоа што изгледам многу послаба од тоа ваата што го кажува заради поголемата тежина на мускулите од салото (facepalm):rofl:)
    Со интензивни тренинзи секој ден, но различни делови од телото вежбав за да не ги преоптоварам мускулите. Кога се затопли времето почнав и надвор да трчам по 3-4 км. Од храна јадев само овошје и зеленчук неограничено, нискомасно месо(риба и пилешко), нутри леб 1-2 парчиња во денот за да ме држат сита да не барам грицки, 3-4 литри вода најмалу во денот и житарки. Ако ми се пријадеше нешто благо земав еден ред од црно чоколадо со кандиран портокал.
    И така од 72кг дојдов на 56кг, а планирам уште 5-6 кг да ги спуштам за летово :nod: И да си ги покажам стомачните :lol:
     
    На DenaM, Victorian, mamma и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  3. synonym

    synonym Активен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2014
    Пораки:
    55
    Допаѓања:
    84
    Од 79 на 63кг. за 4 месеци. Би сакала да стасам до 56/57
     
    На Victorian му/ѝ се допаѓа ова.
  4. SWagger274

    SWagger274 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јули 2015
    Пораки:
    233
    Допаѓања:
    508
    Пол:
    Женски
    Од 74 на 61
    Овој месец
    Сакам барем 54...
    Од утре почнувам диета и редовно вежбање :)
     
  5. anakonda88

    anakonda88 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 април 2010
    Пораки:
    2.598
    Допаѓања:
    4.500
    Пол:
    Женски
    MOZE DA NAPISES KAKO OSLABNA :)
     
  6. synonym

    synonym Активен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2014
    Пораки:
    55
    Допаѓања:
    84
    Па јадев нешто протеинско насабајле(јајце,риба) потоа за ручек било што од дома нешто зготвено со салата (без леб или доколку не можеш да издржиш строго интегрален леб) и навечер до кај 5/6 најкасно некое јаболко или било што што ќе го потрошам лесно до вечер :)
     
    На Victorian и anakonda88 им се допаѓа ова.
  7. Neodlucna

    Neodlucna Популарен член

    Се зачлени на:
    30 септември 2010
    Пораки:
    854
    Допаѓања:
    1.051
    78 ---- 53 :)
    сега имам 60 -----циљам кон 55.
    освен здрава храна и вежбање ништои друго не бива...
     
    На DenaM му/ѝ се допаѓа ова.
  8. blueberry93

    blueberry93 Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2010
    Пораки:
    1.660
    Допаѓања:
    4.474
    -12кг од јануари до мај годинава. Потоа ослабнав уште 3, ама ми кажаа дека претерано слабо ми изгледа лицето, премногу ми се намалија градите, така да си ги повратив тие 3. Значи -12кг си останав од мај, а сега ќе поработам и на мускулче малце. :D
     
  9. jasmina00

    jasmina00 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2012
    Пораки:
    961
    Допаѓања:
    1.376
    Пол:
    Женски
    12 кг за 2 месеци.....според режим на исхрана..... но еве веќе 1 недела ни 100 гр на сум ослабела....но не се откажувам, одам напред
     
    На Victorian и macence4 им се допаѓа ова.
  10. simoncelicius

    simoncelicius Популарен член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    3.538
    Допаѓања:
    7.824
    Пол:
    Женски
    Со оној режим ( со пет оброци на ден ) што го имаш пишувано во темата за морална подршка ослабна волку?
    Или паралелно и вежбаше? Мене ми изгледаат како премногу кг, а притоа и доволна количина на храна се јаде. Баш би сакала да пробам ако е таа диета.
     
  11. MilaP

    MilaP Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2015
    Пораки:
    2.150
    Допаѓања:
    53.143
    Пол:
    Женски
    82kg na 60 kg (zaradi bremenost)
    Oslabev vo rok od 1 godina
     
  12. anakonda88

    anakonda88 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 април 2010
    Пораки:
    2.598
    Допаѓања:
    4.500
    Пол:
    Женски
    како ?
     
  13. MilaP

    MilaP Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2015
    Пораки:
    2.150
    Допаѓања:
    53.143
    Пол:
    Женски
    Od koga se porodiv go isfrliv blagoto,grickite i gaziranoto skros od menito,przen kompir izbegnuvav gledav da e vo relna ili varen,sabajle jadev ovosje,svezo isceden sok (nekogas zitarici,dvopek,keks zavisi),za rucek najnormalno,sekoj sto gotvime no ne jadev poveke od 2 ribanki intergralen leb so nego,navecer jadev najcesto samo salata.Premnogu pesacev,vezbav na orbitrek sekoj den po 30 minuti,obvrskite ne mi dozvoluvaa poveke. Koga se cuvstvuvav gladna megu obroci piev jogurt,mleko,jadev ovosje,vazno ne se izgladnuvav.
     
    На VladeMila, anakonda88 и Mrs.Bass им се допаѓа ова.
  14. jasmina00

    jasmina00 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2012
    Пораки:
    961
    Допаѓања:
    1.376
    Пол:
    Женски
    Да со тој режим, и уште сум на тој режим. Искрено многу малку вежбам (мрзлива сум) евентуално само пешачење и тоа не редовно, и дома ако направам некоја вежба за разгибување.

    Можеби кај мене беа многу кг затоа што имав повеќе кг - незнам...

    Еве сега сум - 17 за 3 месеци. (тоа му доаѓа негде 5-6 кг месечно) што сепак мислам дека е ок.
    Не се прејадувам, верувај, иако изгледа 5 оброци многу - но еден сендвич на утро некогаш ми е малку - но тоа е, попладне 1-2 овошки, ручек ок, ..............
    иако изгледа многу храна, но не е.....
    Се и е таман
     
    На simoncelicius и Victorian им се допаѓа ова.
  15. simoncelicius

    simoncelicius Популарен член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    3.538
    Допаѓања:
    7.824
    Пол:
    Женски
    Сеа ти ги листав мислењата и сакав да те прашам, дали овој режим ти беше препорачан од нутриционист или е универзален план на јадење кој би делувал кај сите?

    Доколку е така вреди да се проба, до некаде и има смисла. Но ако е од нутриционист тогаш можеби малку потежко би делувал кај други.
     
  16. eatpraylove90

    eatpraylove90 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2015
    Пораки:
    550
    Допаѓања:
    861
    Пол:
    Женски
    -25 za 3mes :D So bremenosta kaciv mnogu, so doenjeto znam slabeam no za ovoj rezultat za tolku kratko vreme mislam deka zasluzna sum i jas so toa sto isfrliv gazirano (zaradi grcevite na sin mi), leb, i blago ( protiv moja volja) i so 10min vezbi ne bas sekoj den :) Uste 5kg i ke bidam presrekna zatoa sto ke izgledam podobro i od periodot pred da ostanam bremena :inlove:
     
    На anakonda88 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. anakonda88

    anakonda88 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 април 2010
    Пораки:
    2.598
    Допаѓања:
    4.500
    Пол:
    Женски
    како успеа толку за три месеци , јас од летото држам таков режим али едвај пола од што си ти ослабена..
     
  18. eatpraylove90

    eatpraylove90 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2015
    Пораки:
    550
    Допаѓања:
    861
    Пол:
    Женски
    Neznam ni jas iskreno se stopiv...Ne veruvav deka so doenje se slabee ali vistina bilo. Sin mi e lakomo bebce pa prvite 2mes cicase na saat vreme :) Nespienjeto po celi noki isto kaj mene vlijaese (znam zatoa sto predhodno spiev po 12saati i edvaj kilo dve da sumnev koga ke sakav) i toa sto isfrliv leb, blago, gricki, cipsovi, gazirano...Obicno stanuvam okolu 6:30h jadam na noze kornfleks so jogurt ili edno jabolko ili casa smuti (toa pravam bas sekoj den obavezno- jabolko, plazma, banana i mleko), posle toa ke potkasnam pak nesto i rucam nakaj 4h i predhodno posto si legnuvav vo 9h ( sin mi cela nok cica na 2saati ) piev samo sokovi ( pijam po 2/3l toa mi ostana posle carski mnogu tecnosti trebase da pieme i jas si se naviknav na tecnosti), a sea znam i da si potkasnam nesto nakaj 7h i okolu 10:30h veke spijam :) Vo megjuvreme vo tekot na denot dodeka spie maliot vrtam na orbitrek po 10/15min i cucnevi i vezbi za rastegnuvanje. Neznam stvarno sto najmnogu pridonese no ete mnogu brzo si se vrativ vo normala, a posto bev ogromna mislev nikad nema da oslabam :)
     
    На VladeMila му/ѝ се допаѓа ова.
  19. jasmina00

    jasmina00 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2012
    Пораки:
    961
    Допаѓања:
    1.376
    Пол:
    Женски
    Од нутриционист ми беше дадена. Но искрено да ти кажам, некако и делува слично кај многу луѓе кои беа кај истата.
    Можам само да кажам, дека е здрава, внесуваш се што е потребно без гладување. се пие многу вода. Но намалувањето на кг зависи и д од тоа колку ги имаш претходно
     
    На simoncelicius му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Carolin.

    Carolin. Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2014
    Пораки:
    2.182
    Допаѓања:
    15.778
    Пол:
    Женски
    17кг. Од мај до септември :D
     
    На Ctete му/ѝ се допаѓа ова.