1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Вашиот утрински ритуал

Дискусија во 'Слободно време' започната од maca99, 1 март 2011.

  1. 123malecka123

    123malecka123 Активен член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2016
    Пораки:
    26
    Допаѓања:
    12
    Пол:
    Женски
    Станувам накај 11 часот ама во лето кога не сум во школо :3
    Се миам лице,заби...
    Потоа гледам тв и седам на мобилен или лаптоп, јадам...
    Потоа се облакам (бидејки од кога ке станам најмалце 1 час седам во пижами)
    Пак на телефон па излагам да се прошетам и се враќам за ручек после ручекот пак излагам и се враќам вечер или пак после ручекот не излагам па вечерта пак излагам
    :P:D
     
  2. mal.ecka

    mal.ecka Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 декември 2010
    Пораки:
    9.253
    Допаѓања:
    124.714
    Кога сум 1 смена на работа-станувам,се облекувам,мијам заби,лице,шминка и на работа.
    Кога сум 2-станувам пијам ѓумбир со лимон и мед,домашни обврски,поручек,досредување низ дома и на работа до касно навечер,дома па во кревет:D
     
  3. praski4e

    praski4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 август 2010
    Пораки:
    641
    Допаѓања:
    368
    Пол:
    Женски
    Станувам се мијам,освестувам,пијам сок од лимон со мед,после гледам меил,интернет набрзинка фб нешто и се спремам за обврските тој ден :)
     
  4. Papillon.Papi

    Papillon.Papi Популарен член

    Се зачлени на:
    5 октомври 2013
    Пораки:
    3.245
    Допаѓања:
    9.695
    Пол:
    Женски
    Стaнувaм вo 5:30, се oблекувaм, гo нoсaм кучетo нa прoшеткa пoлa сaaт и пoвеќе. Кoгa ќе се врaтиме и ги мијaм шепите вo кaдa, и дaвaм дa јaде, a јaс нa интернет дремaм или гo спремaм рaнецoт. Зaвиснo oд денoт, некoгaш пoрaнo тргнувaм вo шкoлo, некoгaш пoкaснo.
     
  5. navyforever

    navyforever Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јуни 2014
    Пораки:
    159
    Допаѓања:
    602
    Пол:
    Женски
    Станувам обично накај 8:30 понекад и во 9 часот. Се мијам лице и заби, ставам коректор на очи пошо имам страшни подочњаци. Појадувам и пијам кафе. Идам на трчање, се туширам и назад во кревет гледам серија. :D
     
  6. iloveyou29

    iloveyou29 Queen of beauty

    Се зачлени на:
    14 мај 2012
    Пораки:
    5.732
    Допаѓања:
    32.007
    Пол:
    Женски
    Станувам околу 06:00 половина час порано-покасно зависи од денот. Се мијам средувам после ја бањам малата се ранеме и потоа кафенце на балкон и потоа доручек и секојдневни обврски по дома.
     
  7. Marick14

    Marick14 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2013
    Пораки:
    3.679
    Допаѓања:
    2.931
    Станувам околу 9/10 сабајле. Пијам се што има за пиење во фрижидерот. Ако сум смешал солна киселина со вода, ојде човекот.
    После тоа вклучувам компјутерот. Седам така едно пола саат/саат. И после ако има нешто неисчистено во станот, го зачистувам и одам на работа со закаснување. :lol::lol:
     
  8. EdnaDevojka21

    EdnaDevojka21 Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 мај 2016
    Пораки:
    188
    Допаѓања:
    894
    Пол:
    Женски
    Станувам во 9 часот од 11 сум на работа секој ден освен понеделник најпрво одам у wc се мијам очи заби ова она :D Пијам секое утро една чаша топла вода и лимон после тоа го уклучувам кафемамот пијам кафе кога имам време доручкувам се облекувам ја пеглам косата малце шминка облекувам патики и одам на работа :)
     
  9. Annora

    Annora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 март 2015
    Пораки:
    1.310
    Допаѓања:
    6.561
    Пол:
    Женски
    Станувам во 7 часот. Најпрво одам во вц да се средам, заби, лице.. Потоа се шминкам, стандард крема, маскара и лабело, ништо посебно, колку да не сум премногу бледа. Алиштата ми се спремни од вечерта, се облекувам, и веќе во 7:50 сум спремна да тргнам за на работа. :)
     
  10. КикиМаус

    КикиМаус Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2016
    Пораки:
    2.134
    Допаѓања:
    17.714
    Кафе, цигара и едно саатно молчење :)
     
    На izabela.nik му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Liu

    Liu Популарен член

    Се зачлени на:
    31 март 2016
    Пораки:
    723
    Допаѓања:
    2.498
    Пол:
    Женски
    Станувам и диρеκ одам да се сρедам и да се измијам . Потоа следува појадоκ па едно добρо гоρκо туρсκо κафе и денот може дапочне :)
     
    На SrceKameno му/ѝ се допаѓа ова.
  12. theowndemon

    theowndemon crazy cat lady Член на тимот

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    12.594
    Допаѓања:
    155.796
    Пол:
    Женски
    Прво лежам околу еден час в кревет и пробвам да презаспијам.
    Кога гледам дека неможам да презаспијам станвам и одам во тоалет да се мијам заби и си прам една цедевита и пијам една лајца масло од кантарион. За то време дур ја пијам цедевитата пишам во темата Феминско Младинско Ќоше. Кога завршвам со мислењето ако имам уште од цедевитата вака отворам уште некоја тема, ако не се исклучвам од форумот и си прам кафе и земам за јадење. Откако дојадувам си пуштам игра малку да се размрдам па си прам чај.
     
  13. Slavicak

    Slavicak Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 декември 2016
    Пораки:
    282
    Допаѓања:
    606
    Пол:
    Женски
    Се разбудвам го гледам сато 11 па рано ми е ке презаспијам до кај 2 ќе станам ке се измијам средам ке прошетам ќе си дојдам ќе си легнам и тое...А кога одам на работа се разбудвам во 6 пробвам да заспијам до кај 6ипол а можеби и до 7 :$ трчам се спремам и многу често каснам ии дено започнува хахах:clap:
     
  14. SrceKameno

    SrceKameno Активен член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2017
    Пораки:
    41
    Допаѓања:
    35
    Пол:
    Машки
    • Користете кирилица!
    Се будам во 6:50, се мијам, ако сум втора смена на работа (пролет-лето), возам велосипед до Средно Водно, а зимава кафе - доручек, се дебелеам за лето да имам што да стопам. :D
     
  15. ♡BuBaLe♡

    ♡BuBaLe♡ Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 мај 2015
    Пораки:
    5.169
    Допаѓања:
    105.778
    Пол:
    Женски
    Се будам кун 6-7
    Деца уште спијаат
    Медитирам со кафе гледајќи низ прозор или изгрејсонце, или дожд..
    Музиче и будење на деца
    Појадок и припрема и испраќање на двете во градинка
    Останувам со малото и добри пола саат до саат оди гласна музика, пеење и танцување..
    Го заспивам и вежбам 15тина мин.
    :)
     
    На Bozica1980 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Petar80

    Petar80 Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 јуни 2015
    Пораки:
    1.579
    Допаѓања:
    45.077
    Пол:
    Машки
    Се будам претешно во 6 часот но до душа стално си подспивнувам, се мијам заби, се туширам се облакам за на работа додека женче и синко се расонуваат, кога како спремам појадок за синко ако женче се шминка и придотерава измежу време бараме патики, матики за синко со негово кола он во градинка јас на работа кафица пиење малку дремење со потпрена глава на рака на биро ако нема некоја странка од рано сабајле да ми прави мозочна гимнастика.
     
    На eli25, jasbi и SummerGirl им се допаѓа ова.
  17. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.921
    Допаѓања:
    32.559
    Пол:
    Женски
    Се будам во 6 и 30, ама си лежам во кревет уште 10 минути и за то време го слушам маж ми како вика - Ајде станувај. :D Он се буди пред мене. Одам до тоалет и се облекувам. Ги будам децата и ги облекувам за во градинка. Ги оставаме во 7 и 10. Маж ми оди на работа, а јас се враќам дома и уживам до 9 часот.  Се облекувам, се шминкам и излегувам во 9 и 10. Моите омилени колеги често ме пречекуваат пред влезната врата и даваат коментари за мојот изглед. Како само јас да се дотерувам за на работа. :rofl:
     
    На Petar80 и CoCoGiiiRL им се допаѓа ова.
  18. eli25

    eli25 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    14.729
    Допаѓања:
    122.075
    Кога одев на посао, се будев 6, 6.30, спремање, кафе, доручек за на работа, цедев сокови, па ако не се погоди облеката и пеглање и кога седнував во кола веќе се осеќав уморно, ко којзнае што да сум работела. цел ден.

    Сега станувам исто, од навика. Се излежавам, оти тоа ми е работа. Немам некои утрински ритуали сега баш . Првото кафе го пијам и во 13 часот некогаш:D
     
    На SummerGirl му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Zaljubena26

    Zaljubena26 Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 јануари 2017
    Пораки:
    2.215
    Допаѓања:
    30.973
    Пол:
    Женски
    Во работните денови станувам еден час пред почетокот на работното време. Прво мијам лице/заби, потоа се шминкам и си ја средувам косата. Паралелно пијам и какао кое ми го приготвува мајка ми бидејќи кафето ме чека на работа кога ќе пристигнам. На крајот се облекувам, потоа бидејќи рано е за излегување седам уште кратко време на тел. и интернет па тргнувам. Работата ми е блиску, десетина минути пешки. Во неработните денови немам ритуали, секогаш различно. :)
     
  20. L-a-r-a22

    L-a-r-a22 Популарен член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2013
    Пораки:
    1.337
    Допаѓања:
    10.769
    Пол:
    Женски
    Прво летаат пцовки по алармот, бидејќи ме буди во 5:30 кога сум прва смена.
    Станувам и се ми е на трчање. Набрзина се мијам, лице, заби.
    Се облекувам и трчам до работа.
    Кафе на работа си правам.
    Е кога сум втора смена знам до 12 да бидам во кревет.