1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Вашиот утрински ритуал

Дискусија во 'Слободно време' започната од maca99, 1 март 2011.

  1. Annora

    Annora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 март 2015
    Пораки:
    1.310
    Допаѓања:
    6.561
    Пол:
    Женски
    Станувам кон 6 саатот со мноогу маки. Одам во тоалет да се средам. Пијам чаша вода, а моментално и сируп за имунитет кој има многу лош вкус, па после тоа немам желба за јадење воопшто.
    Ставам крема на лице и маскара и тоа е се. Бавно се спремам, без брзање, затоа и оставам цел час иако не правам ништо посебно. На крај се облекувам, алиштата и чантата се спремни од вечерта пред тоа и тргнувам кон работа. Во 7 часот почнувам со кафе и работа.:coffee:
     
  2. marchi-cool

    marchi-cool Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 април 2017
    Пораки:
    6.889
    Допаѓања:
    14.246
    Пол:
    Женски
    stanuvam okolu 7:45 - 8:00 pijam caj od herbalife namesto kafe a vo megjuvreme dur pijam gustiram na kompjuter.posle nakaj 8ipol vezbam 10tina min pa se aspremam i odam na rab,i od togas pocnuva teskiot del od denot :)
     
  3. IvanovaAnce

    IvanovaAnce Активен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2017
    Пораки:
    157
    Допаѓања:
    154
    Пол:
    Женски
    Станувам околу десет до седум и се будам.
    Можеби неколку пати на алармот притискам snooze и потоа нормално не е ритуал,туку потреба :),влегувам во тоалет,се мијам лице,заби и се шминкам,следно се облекувам за во училиште и откога сум облечена си го редам ранецот со книги и излегувам надвор.
    Скоро секогаш трчам и брзам до училиштето бидејќи ми е далку оддалечено околу 20тина минути.:o
     
  4. fana

    fana Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 август 2012
    Пораки:
    15.840
    Допаѓања:
    108.847
    Пол:
    Женски
    Стaнувaм вo 7 се шминкaм, јa средувaм кoсaтa се oблекувaм и oдaм нa рaбoтa. Кaфе пиеме тaму вo 8.30 и пoчнувaме сo рaбoтa.
     
  5. GoodGirl45

    GoodGirl45 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 ноември 2016
    Пораки:
    1.407
    Допаѓања:
    8.692
    Пол:
    Женски
    Станувам во 7,одам во тоалет,мијам лице, заби, се чешлам, се облекувам, дремам 5 минути на телефон ја земам ташната и одам на училиште.
     
  6. baba Rada

    baba Rada Популарен член

    Се зачлени на:
    27 мај 2015
    Пораки:
    4.526
    Допаѓања:
    25.582
    Пол:
    Женски
    Ѕвони аларм во 05часот. Гасам аларм, му скокам на мажми пола саат...туш а он во меѓувреме вари кафе...пијам кафе.. Хеланки на мене и патики и на кеј џогирам.. Се враќам.. Туш, па му скокам пак на мажето...смути...итн....:P
     
    На lawyermm, faye, BabyStyle и 5 други им се допаѓа ова.
  7. melnicanecot

    melnicanecot Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2016
    Пораки:
    255
    Допаѓања:
    787
    Пол:
    Машки
    Станувам 5 30 ... со едно 2 снуза се тркаме со домашните кој прв во ВЦ, се туширам се спремам за на работа пијам чај и трчам по автобус но не секогаш.
     
    На teteks, Dadusicka, parksey и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  8. TheGirl23

    TheGirl23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 септември 2017
    Пораки:
    308
    Допаѓања:
    2.904
    Пол:
    Женски
    Се будам рано, одма скокам под туш за убаво да се расонам, ова ми е подобро и од кафе. :lol:
    Потоа пола саат минувам пред огледало, убаво да се средам.
    Па пред плакар, што ли да облечам денес... :?:
    Отишло времето дур да се стокмам. И зарем повторно да доцнам (facepalm)
    Секој работен ден иста песна:!:
     
  9. shz

    shz Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 септември 2012
    Пораки:
    5.947
    Допаѓања:
    50.030
    Пол:
    Женски
    Станувам во 6 часот од во вц си мијам лице, заби се облекувам и тргнувам на работа.
     
  10. marchi-cool

    marchi-cool Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 април 2017
    Пораки:
    6.889
    Допаѓања:
    14.246
    Пол:
    Женски
    dobro lugje kako imate zelba za tusiranje nautro koga e najstudeno i koga na seuste vi se spie?
     
    На BabyStyle и ЕденЧлен им се допаѓа ова.
  11. Oscar Lady

    Oscar Lady Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2015
    Пораки:
    1.170
    Допаѓања:
    6.347
    Пол:
    Женски
    Се будам , ќе се истегнам убаво, се туширам, кафе никогаш не пијам, какао може само, кога имам повеќе време. Мијам заби, се облекувам и излегувам :)
     
  12. SunnyGirl2

    SunnyGirl2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 ноември 2012
    Пораки:
    5.400
    Допаѓања:
    5.849
    Станувам 6и 40, се облекувам,мијам лице,заби, пудра римел,фаќам реб/опаш на косава и 6 и55 излегувам за на работа.

    кога не сум на работа станувам во 7:00, се мијам кафенце во пижами фб фемина и потоа домашни обврски ако имам, а најчесто ги имам, па ми текнува дека не сум јадела јадам и така хх
     
  13. WarriorAngel

    WarriorAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    16 март 2012
    Пораки:
    1.721
    Допаѓања:
    4.220
    Пол:
    Женски
    Станувам околу 7 ипол. Пијам кафе, па одам на прошетка. Кога ќе се вратам се туширам и излегувам ако имам обврски, а ако немам обврски мијам садови, зачистувам, спремам нешто за да јадам и седнувам на компјутер. После тоа јадам и гледам серија или читам нешто. Тука обично почнува да ме фаќа дремка околу 12 саат, па дремнувам до 1 ипол и од 2 почнувам со работа. :)
     
  14. Carissa

    Carissa Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 август 2017
    Пораки:
    95
    Допаѓања:
    613
    Пол:
    Женски
    Ниедно утро не ми е комплетно без кафе испиено во тишина, пред да се раздени. Тоа е must-have доколку сакам да имам продуктивен ден. Топол туш за опуштање и релаксирање, нанесување дневна шминка и получасовно нервозно предомислување пред гардероберот го заокружуваат мојот утрински ритуал :).
     
  15. Schhhh...

    Schhhh... Активен член

    Се зачлени на:
    6 октомври 2017
    Пораки:
    66
    Допаѓања:
    462
    Пол:
    Машки
    Се прекрстувам на Бога и света Петка и им се заблагодарувам што ме чуваат од овој суров свет.
    После тоа си ја пуштам Благословен јеси господи
     
  16. SunnyGirl2

    SunnyGirl2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 ноември 2012
    Пораки:
    5.400
    Допаѓања:
    5.849
    Од каде го набавуваш?
    Пискавица?
     
  17. kikikikirika

    kikikikirika Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2011
    Пораки:
    2.013
    Допаѓања:
    4.485
    Пол:
    Женски
    6:30 Прво ѕвонење на алармот во 6 и пол и јас почнувам да мрчам
    ‘‘Каков живот е ова? Ке се неспијам ли некогаш? Да знаев дека вака ке се мачам немаше да се родам... А уствари ме праша ли бе мене некој дали сакам јас да се родам и вака да се мачам цел живот да станувам рано? Па подобро куче да се родев ‘‘

    6:45 Ми трае мрчењето така некое време се качувам на вага, секое сабајле се мерам и почнувам друга молитва
    Ако сум над 60 кила ‘‘Кикирико бишко дебела, ке ослабеш ли некад ма, денес смеј прејади се пак трчај по рестораните пици и сендвичи да буташ ко ненормална. Брокула ти е многу на тебе ма!!! ‘‘
    Ако сум под 60 кила “Уххх добро е, сите сендвичари се мои денес !!! ‘‘

    6:50 Се мијам се тегнам се облекувам , не се шминкам

    7;10 Летото спијам и возам точок до работа, зимата спијам и возам кола до работа .
     
    На Fifi84, Mamli, StrawberryHeart и 3 други им се допаѓа ова.
  18. xxhexx

    xxhexx Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 март 2016
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    593
    Пол:
    Женски
    09:00 се будам, станувам пуштам музика, го местам креветот одам вц (мијам заби, се туширам) излегувам, варам кафе и 10 мин се мислам што ли да облечам, се спремам и излегувам..
     
  19. Adriana.O

    Adriana.O Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 април 2017
    Пораки:
    199
    Допаѓања:
    308
    Пол:
    Женски
    Кога имам обврски станувам во 07:00. Се мијам со ладна вода, се облекувам( имам испланирано од предходната вечер), ставам секојдневна шминка и излегувам.
    Кога немам обврски станувам во 10:30 лежам 15 мин. станувам, се мијам па облекувам. Средувам кревет, варам кафе и пуштам музика. Пијам кафе на раат со цигарче на тераса. (waiting)
     
  20. theunforgiven

    theunforgiven Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2012
    Пораки:
    1.303
    Допаѓања:
    2.150
    Прво пијам таблета за тироидната жлезда. Се мијам и чекам да помине минимум половина час за да пијам кафе. Во меѓувреме варам кафе и пуштам лаптоп, телевизор и интернет на мобилен.