1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Вашиот утрински ритуал

Дискусија во 'Слободно време' започната од maca99, 1 март 2011.

  1. oceangirl

    oceangirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    184
    Допаѓања:
    69
    1. :mp:
    2. |-)
    3. :yawn:
    4. :|
    5. :^)
    6. :o:
    7. :rain:
    8. :emo:
    9. :coffee:
    10. 8)

     
    На Shana и zhap4e им се допаѓа ова.
  2. lylaby

    lylaby Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2010
    Пораки:
    631
    Допаѓања:
    333
    Пол:
    Женски
    се мијам ма не се ни мијам уште одма ставам кафе да се вари....
     
  3. Doozy

    Doozy Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 април 2010
    Пораки:
    4.711
    Допаѓања:
    59.971
    Па мојот рутински ритуал, може да се подели на три дела - прва смена на школо, втора смена на школо и викенд :D

    За викенд, најлесно и наједноставно... пред 11 нема теоретски шанси да станам... и се си правам полека и смирено :D

    Кога сум втора смена,... имам аларм во 9,30 за да се измкнам од креветот до кај 10 некаде... па седнувам на фејсбук, ги читам сите нет страни, и кај 10,30 го јадам проклетото јаболко... гледам се да си научам од вечер за да џабеам додека не дојде време за школо :D

    Е, кога сум прва смена... е интересното... ѕвони алармот од 6,15 до 20 за 7 додека јас не решам дека треба да станам... понеделнички е најхаосно, затоа што се ме мрзи да извадам од недела вечер... значи, си ѕвони алармот... и јас со оваква фаца се појавувам да одам во вц |( ... мајка ми веќе излегла за на работа... додека се измочкам на раат, дошол саатон 5 за 7... се замивам набрзинка со сапунче, афкорс... и стојам некаде до кај 7, 7 и 5 пред плакарот и колнам оти немаме униформи... колку мака ќе ми заштедат секое сабајле ако имавме проклети униформи!

    Потоа, ќе испревртам се, ќе најдам што да носам... додека се облекувам, ми се грее пеглата за коса, и додека се пеглам си ги барам книгите... и пак колнам оти не сум ги нашла претходната вечер :swear: на крај,.. ќе се зашлакам со пудро и маскара, и со палтото во рака трчам оти веќе ме чекаат во колата... и така додека во среда, четврток не ми дојде памет да средам се одвечер :lol:

    п.с. излегувам во 7 и 20, и колнам, се разбира... зошто не сум втора смена :x
     
  4. Shana

    Shana Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2011
    Пораки:
    794
    Допаѓања:
    1.505
    Ме будат и ме ставаат директно у трета брзина во истиот момент. Среќна сум ако се расположени и не се расправаат и тепаат за да се искрадам да се измијам до 12.
    Е затоа навечер сопругот е тука, па си надокнадувам све што сум испуштила. Пред легнување обавезно туш, третирање на лицето со млеко, термална водичка, лосион, па серум, крема околу очи и на крај хидратантна крема. Ако има потреба и ноктите си ги средувам. И подобро никој да не ме задева оти :@ Тоа се моите 30 минути :makeup:
     
  5. creshicka

    creshicka Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2011
    Пораки:
    2.152
    Допаѓања:
    5.709
    Пол:
    Женски
    па кога сум на факултет станувам саат ипол порано, се мијам фризура ова она, се облекувам, додека се вари чајот јас се шминкам, се гледам во огледало некои 15 минути и во принцип тоа е тоа. А за викенд и кога не сум на факултет процедурата е иста само што не ми е наместен алармот. :D
     
  6. kelly.r

    kelly.r Популарен член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    613
    Допаѓања:
    330
    Ми стана навика да станува секој ден рано околу 8-9 прво го уклучувам компијутерот па идам до wc па пола саат додека се расонам гледам што има ново на нет после се спремам и искачам.Навика ми е да јадам надвор кога сум искочена :)
     
  7. Linn1

    Linn1 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2011
    Пораки:
    1.221
    Допаѓања:
    1.935
    Епа вака:

    1. Ме буди сестра ми во 6:45 кога сме на училиште.
    2.Одам во wc И најдолго таму се задржувам(шминка,чистење на лице)
    3.Се облекувам, а за тоа време сестра ми ми ги средува книгите(ах,златна :clap: )
    4.Ставам парфемче, дезедорансче ии ready for school :D
     
  8. spellbound

    spellbound Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2010
    Пораки:
    916
    Допаѓања:
    1.482
    Станувам
    Се облакам
    Одам во вц
    Местам книги
    Земам пари, чоколадно млекце, мобилен и клуч
    И одам во школо
     
  9. Hopeful

    Hopeful Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јуни 2010
    Пораки:
    997
    Допаѓања:
    1.467
    Гледам да станам околу 9 и пол - 10 часот ( иако почесто 11 ме фаќа :tmi: ), па се врткам в кревет некоја минута. Потоа одам во вц, се мијам, се средувам, па се облекувам или останувам по пижами, јадам некое овошје и пијам многу вода, па земам да читам нешто или ако немам за читање гледам тв или седам на комјутер. Па, се облекувам за на факултет, кон 12 часот јадам, па заминаувам на факултет.
     
  10. innablood

    innablood Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2011
    Пораки:
    788
    Допаѓања:
    1.324
    Затоа што сум прва смена на училиште, станува во 06:45 се мијам лице,заби, се облекувам(успат го превртувам шкавчето со алишта), спремам книги, ја пеглам косата и може некогаш да седнам малку на лаптоп. И така во 07:15 одам на училиште, а собата ја оставам како да паднала бомба.

    Сабота/недела се будам во 11/12 часот и ги правам вообичаените ритуали, и успат додека не излезам од дома си седам во пижами. :wasntme:
     
  11. ohoho

    ohoho Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јануари 2011
    Пораки:
    266
    Допаѓања:
    99
    наутро стнувам порано за да можам да испијам раат кафе пред лаптоп додека спијат моиве две ѕверчиња :D е потоа се знае немам некој посебен ритуал бидејќи немам време да си посветам :D
     
  12. CrazyOne

    CrazyOne Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 ноември 2010
    Пораки:
    2.036
    Допаѓања:
    19.306
    Пол:
    Женски
    Кога не сум на факултет, обавезно едно кафе пијам сама и тоа еден саат го влечкам.После тоа си ги терам работите.
     
  13. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Бидејќи 5 дена во неделата сум на факултет, утрото ми почнува некаде кај 6:30-7:00. Станувам и трчам во ВЦ :lol: Тоа најосновно. Потоа се упатувам накај кујна и каснувам нешто малце колку да ми држи дури да се вратам од на факс. Потоа пак во купатило на миење заби и лице. Потоа се облекувам, ја средувам косата, ставам слој маскара и заминувам :)
     
  14. OzzyAngel

    OzzyAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    17 март 2010
    Пораки:
    1.884
    Допаѓања:
    1.223
    во последно време правам вака: Се разбудувам, гледам колку е часот, седнувам вкревет ги облекувам чорапите, топлинките и одам кон огледалото се гледам, си ја местам малку косата и после одам во купатило да се средам. Или пак ако петен ми се слуша музика, го пуштам компјутерот па одам во купатило додека да се вратам тој е спремен за блуз и рок ен рол :rock:
     
  15. Iceberg

    Iceberg Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 април 2011
    Пораки:
    120
    Допаѓања:
    48
    Веќе 2,3 месеца не одам на работа па повеќе се излежавам..и право да ви кажам досадно е,ама неможам подобра да најдам работа...Си станувам касно,накај 11,се мијам,јадам,па со другарките на кафенце,во град :P :P :P
     
  16. unhappyy

    unhappyy Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 април 2011
    Пораки:
    320
    Допаѓања:
    147
    Кафе и цигаре :lol:
     
  17. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    Додека да станам од кревет ми требаат десет минути, потоа се мијам, малку ја средувам косата, уклучувам компјутер и кафе и цигара пред него обавезно! :!: :D
     
  18. She

    She Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2010
    Пораки:
    106
    Допаѓања:
    54
    Станувам во 8h, одам во вц нормално, пијам камен ладна вода, правам вежби за истегнување, потоа стомачни и на крај си правам еспресо и ќејфски си го пијам цел саат :lol:
     
  19. MonnaSi

    MonnaSi Популарен член

    Се зачлени на:
    23 април 2011
    Пораки:
    469
    Допаѓања:
    536
    Кога ќе станам прво одам во дневна да го испробам и тој креет . Ќе полежам ќе станам , и ќе се измијам . Понатаму јадам и зависи кој ден е , ако е викенд ќе го пробам и креветот во спална , ако не одам во школо :rofl:
     
  20. TheCandy880

    TheCandy880 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 август 2010
    Пораки:
    3.992
    Допаѓања:
    6.303
    Пол:
    Женски
    Кога сум прва смена на школо најчесто утрото вака ми започнува:
    -Станувам во 06:20 правец во wc миење лице,заби се што треба.
    -Назад во соба се облекувам си местам креветот (да ми е чистичко кога ќе си се вратам од школо)
    -Пред огледало средувам коса,малку маскара коректорче и патот накај школо

    А кога сум втора смен на школо најчесто утрото вака ми започнува:
    -Станувам во 09:00 правец wc миење лице,заби се што треба.
    -Назад во соба си местам креветот,се облекувам(а понекогаш знам и во пижами да си преседам додека дојде време за на школо :) )
    -Правец во кујна спремам нешто за појадување за мене и сестра ми,појадуваме,па кафенце
    -Ако имам нешто за учење учам или пак си гледам тв и потоа спремање за на школо накај 12:00