1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Вашиот утрински ритуал

Дискусија во 'Слободно време' започната од maca99, 1 март 2011.

  1. Mashnichka

    Mashnichka Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2011
    Пораки:
    168
    Допаѓања:
    26
    станувам,се мијам средувам кревет и се облекувам,одам на кеј трчам околу 1 саат потоа се враќам дома,се туширам,појадувам и потоа или тв уклучувам или компјутер и тоа е после си тече денот .. :D
     
  2. green.eyes

    green.eyes Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 јули 2011
    Пораки:
    2.871
    Допаѓања:
    31.228
    Пол:
    Женски
    Станувам, се мијам, средувам кревет, вежбам, се туширам, се облекувам, земам нешто овошје што ќе ми падне во рака, излегувам, одам на работа (пешки). Пијам 2 чаши вода и јадам овошје. После пак пијам вода. И после сум спремна за напорен и тежок работен ден :D
     
  3. srcekrsacka

    srcekrsacka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    2.952
    Допаѓања:
    1.752
    станувам, одам во кујна да го испијам лекот што ми е за тироидната злезда
    си правам капучино, и додека чекам водата да зоврие се вракам во соба, го местам креветот, одам во банјата се мијам лице, раце, заби-таман додека зоврие водата и е готово капучиното, а потоа седнувам на нет проверувам меилови(ако има некое заказано интервју) , а за викенди и празници полезерно :)
     
  4. Gioia

    Gioia Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2011
    Пораки:
    630
    Допаѓања:
    600
    Пол:
    Женски
    Станувам си правам нес кафе и застанувам на прозор да си го испијам гледајќи во зелено,или пак пред комјутер да прочитам некој весник! тоа е почетокот на мојот ден ;)
     
  5. Rock-a-Fella

    Rock-a-Fella Популарен член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2011
    Пораки:
    1.392
    Допаѓања:
    1.384
    Зависи... ако се будам по 10, си пуштам музика, и си денсам, и ја средувам собата, после се облекувам, одам до бања, ја поставувам масата, јадам, ги мијам садовите.
    На компјутер сум од по 3 попладне. |(
    Ако морам некаде да одам рано, се подготвувам и тргнувам.
     
  6. yawn

    yawn Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2010
    Пораки:
    697
    Допаѓања:
    699
    Mу се молам на Бога да ме држи понастрана од будали и три пати се прекрстувам.
     
  7. vlubena

    vlubena Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2011
    Пораки:
    767
    Допаѓања:
    627
    Станувам го пуштам ком. си проверувам фб отворам фемина гледам како е што е па после средувам собата јадам и така си течи натаки денот ;)
     
  8. Serafima

    Serafima Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 октомври 2010
    Пораки:
    1.229
    Допаѓања:
    21.266
    Штом отворам очи, станувам и се прекрстувам.
    Се облекувам, се мијам, средувам коса, средувам постела и го извршувам утринското молитвено правило, каснувам парче нафора и пијам малку крстена вода, па потоа работата што следува :) .
     
  9. WhiteAngel

    WhiteAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2011
    Пораки:
    2.107
    Допаѓања:
    1.640
    Се будам еднаш, па заспивам пак, па се будам, станувам, се облекувам, местам кревет, одам во вц и правам се што се прави таму, пијам кафе, јадам...и веќе дошло пладне...
     
  10. martinuska

    martinuska Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јули 2010
    Пораки:
    3.095
    Допаѓања:
    3.747
    Прво се молам сама себе да станам од кревет. Не можам да се одвојам од него :lol: .
    После го уклучувам комп. и додека он си уклучува одам до WC, да се средам да заличам на човек (иначе ко страшило сум сабајлечки), после ќе седнам на комп. па пред тв и ќе чекам да ми се пријаде.
    Ќе јадам и кога ќе видам дошло 1-2 саатот :lol: .
    И секој ден така. :)
     
  11. Loritaa

    Loritaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 август 2011
    Пораки:
    395
    Допаѓања:
    661
    станувам и правец у wc ..се мијам,чешлам и после во детската се облекувам и одам во продавница да си купам појадок..доаѓам дома јадам и средувам по дома..

    секое сабајле истото .... |( :|
     
  12. Shaila

    Shaila Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 август 2011
    Пораки:
    149
    Допаѓања:
    56
    Станувам во 1 , право у WC.. потоа седнувам на ПЦ и седам до крај 5-6 потоа Јадам и излегувам ... ТОа обично сред недела до крај 12 излезена се вракам па на пц и така до 3 .... :) :)
     
  13. Beauchamp

    Beauchamp Популарен член

    Се зачлени на:
    4 септември 2011
    Пораки:
    1.930
    Допаѓања:
    5.607
    Пол:
    Женски
    Станувам,едвај гледам,и одам во вц х) и зависи ако сум на школо прва смена,директ на школо по зорите,а ако сум 2ра смена,цело сабајле или учам,или се расонувам :D
    За време на викенд -спијам до покасно,оф корс :angel: исто ,право во вц,мијам лице она ова,се облекувам,па на пц :)
     
    На CharmedGirl му/ѝ се допаѓа ова.
  14. AnaKarenina

    AnaKarenina Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    5.801
    Допаѓања:
    55.000
    Пол:
    Женски
    Денот ми започнува во 6 часот. Прво се средувам во купатило, мијам заби, го чистам лицето со тоник и ја средувам косата. Потоа преминувам во кујна каде веќе ме чека на маса топло млеко со нествик и це витаминче :) Па одам во соба, се пресоблекувам, се шминкам, фаќам торбата, бомбонче во уста и низ врата :)
     
  15. Lady97

    Lady97 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 август 2011
    Пораки:
    1.172
    Допаѓања:
    524
    фемина-јутуб-фејсбук :$
     
  16. snake

    snake Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    877
    Допаѓања:
    124
    Станувам сабајле го уклучувам компјутерот идам во вц ги извршувам вообичаените ритуали се враќам во соба мама ми носи млеко со мед и какао го пијам, пуштам музиче, глеам што има на фб се шминкам, се облакам гасам компјутер и трчам на автобуска да фатам бус за на факултет.
     
  17. getting.started

    getting.started Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 август 2011
    Пораки:
    33
    Допаѓања:
    13
    Епа мојот ден изгледа вакаа :
    Станвам негде околу 9часот. така е договорот со :mp: ама јас го прекршувам тој договор и си станувам по моја желба .. И конечно ке го напуштам креветот, цела мамурлива ке одам до WC .. нормално .. миење-средување.. Потоа ке јадам некое овошје, ке се напијам едно чајче или млекце ќе поднаучам нешто за на училиште, ке седнам малце на компјутерче, за мала релаксација малце :music: -нормално тоа СЕКОГАШ! :D Потоа малце на :skype: да си се видам со сестричето :sun: ФЕМИНА па фејзбук :e:
    Така ги трошам последните минути се додека не заминам на училиште , го гледам :o: дека ми преостанало поприлично малку време .. се спремам :makeup: и заминувам... после училиште обавезно одам во теретана .. па дома


    А во викенд УЖИВАНЦИЈА ВО Франција .. мисламм не нонстоп ама во глобала така .. одмор со мнноооогу дообро :~: ; одлично :party:
     
  18. interesna

    interesna Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2010
    Пораки:
    1.919
    Допаѓања:
    672
    Кога имам обврски станувам во 8 саатот, без доручек не излегувам од дома, тоа ми е првиот ритуал заедно со кафето, се шминкам и правац автобуска за град и обавување на обврските.

    Доколку сум дома цел ден, станувам нешто покасно околу 9 и повторно доручекот е првиот ритуал заедно со кафето, потоа се средувам, малку на нет, фемина, јутујуб или музика си слушам :music: :music: без неа не ми е денот потполен, едноставно немам елан за обврските кои следуваат, потоа преминувам на обврските по дома, овој период тоа е правосудниот испит и учам со саати :o:.
     
  19. ada21

    ada21 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 август 2011
    Пораки:
    1.451
    Допаѓања:
    5.351
    Пол:
    Женски
    станувам и одма во wc се мијам прво потоа во кујна варам кафе задолжително не излегувам од дома пред да се напијам кафе,сериозно никогаш ми се нема случено :) си пијам кафе околу пола саат некогаш и само 20 мин и задолжително со чаша цедевита :D потоа си се облекувам се средувам ,чаша вода и си полнам шишенце плус за по пат :) и низ врата
     
  20. CIA

    CIA Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2011
    Пораки:
    1.525
    Допаѓања:
    3.029
    Миженката се симињам поскали (се чудам како не сум се отепала до сега :lol: ),одам во веце,миење заби и лице, па одам се облекувам, па пак се качувам нагоре (овој пат веќе полурасонета) и си си ја суредувам косата и лицето...потоа ги облекувам патиките,го зимам ранецот и право нашколо ;)