Вашиот херој на денот

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од friendy, 3 јули 2019.

 1. friendy

  friendy Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 април 2012
  Пораки:
  2.297
  Допаѓања:
  27.204
  Пол:
  Женски
  Секојдневно среќаваме, читаме за нив по социјалните мрежи или гледаме на тв обични луѓе кои имаат голема улога во менување на светот со своите постапки и дела.
  Луѓе кои веруваат во подобар свет.
  Инспирирана од сите нив ја отворив оваа тема како благодарност за тоа што го прават и истовремено да дадеме поттик и на други да се охрабрат.


  Мојот херој на денот е мама Јана.:hug:
  (Суштинскиот дел на видеото започнува после 1:50 мин. не ја најдов скратената верзија.)


  Кој е вашиот херој на денот?
   
  На cresa-jagoda, danichap, sanjaeva и 7 други им се допаѓа ова.
 2. friendy

  friendy Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 април 2012
  Пораки:
  2.297
  Допаѓања:
  27.204
  Пол:
  Женски
  Ова се вчерашните херои кои и ми беа поттик да ја отворам оваа тема.

  https://fashionel.mk/intervju/retvitni-obrok-ne-e-romantichna-prikazna

  Битолчанецот Вангел Котевски е херој на денот. Од опожарен автобус успеа заедно со уште еден сопатник да ги евакуира околу 50 други патници, македонци, кој патуваа со агенцијата на
  на тетовскиот превозник „Хафет турс” изутрината околу два часот по полноќ во близина на Дубровник.

  Благодарение на нивната брза реакција нема никакви повреди кај патниците, ниту пак оштетувања на нивниот багаж.
   
  Последна измена: 3 јули 2019
  На The Saturdays, cresa-jagoda, Someonespecial и 7 други им се допаѓа ова.
 3. candy.cane

  candy.cane Популарен член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2017
  Пораки:
  1.683
  Допаѓања:
  8.956
  Пол:
  Женски
  Еден дедо во маало што ги хранеше уличните мачки и кучиња. Ги гледаше некако изморено и на крај луто рече "Аман бе ама сте гладни". Отиде до дома и излезе со уште храна.
  :* и :hug: за дедото.
   
  На mileystar, Lolipop23, lovestoneddd и 13 други им се допаѓа ова.
 4. Ava.84

  Ava.84 Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 декември 2015
  Пораки:
  2.953
  Допаѓања:
  25.261
  Пол:
  Женски
  Една жена .Излезе од маркет и на човекот што просеше ,му даде многу храна и пари.

  Иста таква случка видов и во април.Кога бев во мк.Тоа беше да видиш да не веруваш.Поп на бездомник му даде ќесе со храна.Од тогаш не зборам ништо против поповите:x и на сите го раскажав дека е чудо од поп(zilmer)
   
  На Lolipop23, candy.cane, cresa-jagoda и 6 други им се допаѓа ова.
 5. green.eyes

  green.eyes Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 јули 2011
  Пораки:
  2.408
  Допаѓања:
  23.183
  Овие ми се денешните херои :l: Фините комшии :)

  65645345_2620837541539064_6549174949955764224_n.jpg
   
  На Biljarkata, Lolipop23, lovestoneddd и 13 други им се допаѓа ова.
 6. irrelevant

  irrelevant Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јули 2012
  Пораки:
  651
  Допаѓања:
  7.654
  Ова кај нас да беше редици ќе се собереа луѓе да земат гага нешто, бездомникот и сиромавиот сигурно ќе се срамат да се туркаат со богатите за да земат една кеса јаболка.
   
  На lovestoneddd, PaLaVa, Ingvild и 6 други им се допаѓа ова.
 7. hellocity

  hellocity Популарен член

  Се зачлени на:
  28 август 2017
  Пораки:
  2.570
  Допаѓања:
  5.380
  Пол:
  Женски
  Девојката која што се занимавање со земјоделство за да ги нахрани дома незнам како се викаше Мираза ли така нешто, татко и бил болен, ја има на интервју дека најголема желба и е да оди на море.. <3 <3
   
  На candy.cane и friendy им се допаѓа ова.
 8. Animali

  Animali Популарен член

  Се зачлени на:
  21 септември 2016
  Пораки:
  1.161
  Допаѓања:
  9.397
  Пол:
  Женски
  Мојот мачор. Има нарушена мозочна и моторна функција, а денес цел ден во паркот се трудеше да ги дофати птиците. Има челична волја и вселенска енергија, па уште се грижи за едно маче што го оставиле близу до нашиот двор :inlove::l:
   
  На lovestoneddd, Amellie13, PaLaVa и 13 други им се допаѓа ова.
 9. AnnabelLee

  AnnabelLee Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 декември 2018
  Пораки:
  166
  Допаѓања:
  357
  Пол:
  Женски
  Yesterday, today & forever, mamo, sekogas ti...
   
  На The Saturdays, lovestoneddd, Ladybug98 и 3 други им се допаѓа ова.
 10. Vennera.aa

  Vennera.aa Популарен член

  Се зачлени на:
  30 април 2014
  Пораки:
  1.188
  Допаѓања:
  7.585
  Пол:
  Женски
  Маж ми, после 13 часа работа(главно физичка) од 6ч до 19ч влезе дома и седна на под да игра со синко држејќи ја малата во рака, љубов ми се
   
  На Lolipop23, Ladybug98, Prijatelot и 9 други им се допаѓа ова.
 11. VoodooGirl

  VoodooGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2014
  Пораки:
  514
  Допаѓања:
  4.157
  Пол:
  Женски
  Херој на денот дефинитивно!! :rofl::rofl::rofl:

  dasdadsada.png
   
  На LiliBoz му/ѝ се допаѓа ова.
 12. John Snow

  John Snow Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 март 2016
  Пораки:
  4.608
  Допаѓања:
  51.141
  Пол:
  Машки
  Као си ги моча од Пешта,голден шауар им праи :worried: Уште и емотикони ставил оф леле мајче :doh:
   
  На Роберт 7, VoodooGirl и LiliBoz им се допаѓа ова.
 13. Ava.84

  Ava.84 Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 декември 2015
  Пораки:
  2.953
  Допаѓања:
  25.261
  Пол:
  Женски
  Јас бев вчера херојот за едно дете.Бевме на игралиште со малата и на лизганицата 2 поголеми деца може 5 години и едно 3 годишно.Големите деца машко и женско си лежеа и недаваа овие помалите да се лизгат.Па ова помалото упорно се бута да се лизне.Јас стојам во близина оти мојава има страв од непознати деца па додека да се отпушти само мама да е до неа.Сега ова малово се радува и сака да се лизне , а големото машко дете зема и почна да го шутира детето и му вика да си оди.Ова малово ем што не разбира германски ем па и не плаче.Јас стојам и посматрам ама веќе ми стана језиво да гледам како баткото го шутира малово како топка и му викнав.Престани тоа не е убаво !Големиот батко се засрами и без да каже ништо избега од лизганицата.Мајката на баткото не виде ништо, а пак бабата на малот дете која седеше одма до лизганицата исто не виде ништо.
  Ама ќерка ми и малото дете видоа и почнаа да си играт.

  Малото девојче беше толку благодарно што цело време доаѓаше накај мене за да ми каже фала со некој мал гест.Ме галеше и ми збореше нешто.Дури ме викаше со ќерка и мама;( Не направив многу ама за тоа дете бев херој. А баткото од далеку ме посматраше сранежливо,се надевам научи нешто.
   
  На Lolipop23, Ladybug98, candy.cane и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 14. friendy

  friendy Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 април 2012
  Пораки:
  2.297
  Допаѓања:
  27.204
  Пол:
  Женски
 15. Ahoy

  Ahoy Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2020
  Пораки:
  4.988
  Допаѓања:
  19.418
  Пол:
  Машки
  Емилија Динева! :(:):l:
   
  На Feminka192 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. friendy

  friendy Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 април 2012
  Пораки:
  2.297
  Допаѓања:
  27.204
  Пол:
  Женски