1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Вашите искуства со цимери

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Enko1, 23 август 2017.

 1. Enko1

  Enko1 Активен член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2016
  Пораки:
  90
  Допаѓања:
  38
  Ajde kazete kakvi iskustva ste imale so cimeri ili cimerki
   
 2. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  12.192
  Допаѓања:
  70.243
  Пол:
  Женски
  Претежно лоши. :D
   
  На stilas7 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. elimkd

  elimkd Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 октомври 2012
  Пораки:
  7.380
  Допаѓања:
  45.701
  Пол:
  Женски
  Во прва година бев со девојче што не го знаев, во цела година дали две реченици разменавме, никаква близина, во посебни соби седевме, само влезната врата ни беше единствен заеднички предмет, втора година живеев со брат и сестра, ни на душманот тоа што што го преживеав со нив за на крај да ми рече зашто кога ќе ми дојделе колешки сум им ставала кафе во нејзини шољи(facepalm)
  Последните две години бев со други две девојчиња преубаво поминавме, дружба, смеење, ...
   
  На Sesil му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Loollaa1

  Loollaa1 Активен член

  Се зачлени на:
  23 август 2017
  Пораки:
  36
  Допаѓања:
  202
  Пол:
  Женски
  Во прва година ми се погоди девојче што нон-стоп ни кредеше работи мене и на останатите, но ја преместија за брзо. А останатите години си поминувавме топ, дружење,забави, цимерски муабети преубаво си поминувавме.
   
 5. Momichka

  Momichka Популарен член

  Се зачлени на:
  9 март 2012
  Пораки:
  1.915
  Допаѓања:
  6.321
  Пол:
  Женски
  Добро си поминав.
  Првата години ми беше за нијанса потешка од останатите, дека нови личности, ми требаше време да се навикнам на нови навики.
  На кој му пречело ова, на кој она, па ајде и мене ми пречеше по нешто.
  Наредните години ги сменив цимерките си супер си поминав. Веке ми беше сеедно и ништо не ми пречеше. Почнав да ги прифаќам различностите кај луѓето и си кулирав, не се замарав со глупости.
  Сфатив дека сигурно и јас не сум идеална, така да, беше доста пријатно искуство.
   
 6. L-a-r-a22

  L-a-r-a22 Популарен член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2013
  Пораки:
  1.337
  Допаѓања:
  10.768
  Пол:
  Женски
  Имав една секој ден различен дечко носеше. И ајде тоа нејзино право, нека прави што сака со својот живот. Ама за тој стан пари давав и јас и другата цимерка а не знаеме кој влегува а кој излегува од станот.

  Потоа имав една што цела година крадела од нас. На крај и го покажавме местото.

  Е најубаво ми беше кога си седев со сестра ми.
   
 7. PeperutkiVoMene

  PeperutkiVoMene Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2015
  Пораки:
  241
  Допаѓања:
  241
  Пол:
  Женски
  Никогаш не сум живеела со цимери
   
 8. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  4.279
  Допаѓања:
  20.706
  Пол:
  Женски
  Не е едноставно да живееш со цимер/ка, посебно ако е непозната личност, потребен е баланс, компромис и многу внимавање.
   
 9. Meoww11

  Meoww11 Активен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2022
  Пораки:
  36
  Допаѓања:
  18
  Пол:
  Женски
  Nekoja so imala iskustvo da mi pise da ja prasam nestoo, vo vrska so temavaa i moite dozvuvanja so cimerkiii :) falaa odnapred
   
 10. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  8.117
  Допаѓања:
  34.089
  Пол:
  Женски
  Пиши тука, повеќе мислења ќе добиеш :)
   
  На NoirSerpentine и Mikha4 им се допаѓа ова.
 11. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  12.626
  Допаѓања:
  39.766
  Пол:
  Женски
  Ја не знам како би издржала со уште некој да живеам
  Се прилагодувам лесно, дружељубива сум. Ама се иам размислувано..ако ми се падне некоја шо спие со уклучено светло, шо учи на глас, шо хрчи, има да полудим.
  дека ја не сум ниедно од овие три пример
  Или некоја несредена, да ми фрла гаќи и чорапи по соба :puke:
  Ја и на екскурзии коа сум идела, ми се десило за неколку дена да зажалам со кој делам соба, не па подолгорочно.
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Puellapulchra

  Puellapulchra Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 август 2022
  Пораки:
  1.875
  Допаѓања:
  5.369
  Пол:
  Женски
  Не сум имала. Али никад не би можела да делам стан. Не сакам да делам ништо]:)