1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Вашите миленици додека вие сте отсутни

Дискусија во 'Дом' започната од rossonerka, 12 септември 2011.

  1. Papillon.Papi

    Papillon.Papi Популарен член

    Се зачлени на:
    5 октомври 2013
    Пораки:
    3.245
    Допаѓања:
    9.695
    Пол:
    Женски
    За кратки отсуства, ја оставам дома и наоѓам по некој предмет "издекориран" од нејзина страна, а ако сум отсутна долго време, со мене ја земам. Еднаш ја оставив на чување кај чичко ми кога беше мала (тогаш не можевме да ја земеме со нас во странство зашто примаше вакцини) и никогаш повеќе. Единствени луѓе кои ги слуша сме ние, нејзиниот чопор.

    Иначе, кога сум тука, да прашам за искуства со анксиозност при разделба. Ја дресирам веќе цела година за ова и никако да разбере. Ако ја оставам дома на кратко, лае (тажно, некогаш и завива) по некое време, па наоѓа мој предмет и го глода во знак дека и' фалам. Или, еднаш кога ја дадов на другар ми да ја придржи за да купам нешто од трафика, ПОЛУДЕ, квичи, лае, го тегне поводникот. Исто и на одмор, ако влезевме во вода, збеснуваше, мислеше дека се давиме и квичеше по нас. Во вода влегуваше за да не' надгледува дали сме ок.
     
  2. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.048
    Допаѓања:
    76.042
    Пол:
    Женски
    Го оставам на тој што може да го чува и во кој имам доверба, на родителите и на пријателите.
     
    На stetoskop му/ѝ се допаѓа ова.
  3. butterfly*

    butterfly* Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2015
    Пораки:
    1.562
    Допаѓања:
    1.906
    Пол:
    Женски
    Koga mozam da ja setam msm ako ne idam po marketi,butici itn ja zemam so mene.No ako nemozam togas ja nosam nadvor zavrsuva rab i si sedi dodeka ne dojdam,samo ednas ja imam ostaveno doma cel den i koga se vrativ ko malo dete mi se raduvase i civkase od togas si rekov deka nema tolku vreme da ja ostavam sama doma.Sega najmnogu 2-3h ja ostavam samo koga moram,inaku ja zezam ja setkam,no mn e tesko bidejki samo so mene e mn privrzana i ako ne sum jas ne jade,a za wc ako ne sme jas i mm nitu vo wc ne ode kako ke bide vo idnina nez samo neka e ziva i zdrava
     
  4. ELIDavor

    ELIDavor Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јуни 2017
    Пораки:
    560
    Допаѓања:
    1.788
    Пол:
    Машки
    Мојата раселка кога не сме дома мада тоа е мн ретко, ја оставам во транспортен бокс.
    Што да правам иначе со Трајко мачорот има да се издават крв има да го направи кученцево, бидеќи тоа е помало од него а тој е постар и секогаш победува во борбите ама и ја затворам во боксот бидеќи има се партал да направи и ете ти проблем а не се разбира и со зборови и со тепанје и со се имам пробано ама не сака да слуша.
     
    На blonde_supergirl и stetoskop им се допаѓа ова.
  5. stetoskop

    stetoskop Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 мај 2011
    Пораки:
    5.388
    Допаѓања:
    171.341
    Primadonava koga sme na patuvanje ja nosime kaj zenata vo odgleduvacnicata od koja ja kupivme .Plakame 750 den.od den.ama najsigurna mi e tamu-znam deka e vo sigurni race,prosetana,ceslana,isplivana...prava skopska smizla...
     
    На blonde_supergirl и Petar80 им се допаѓа ова.
  6. blonde_supergirl

    blonde_supergirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 октомври 2016
    Пораки:
    821
    Допаѓања:
    2.131
    Пол:
    Женски
    Аввв, тажно е, не го мафта опашчето, моето мало момченце! Така ми вели мојот сопруг дека е кога не сум дома, џабе сите играчки и храна. Poor baby :(
     
  7. parksey

    parksey Активен член

    Се зачлени на:
    10 септември 2017
    Пораки:
    89
    Допаѓања:
    373
    Пол:
    Женски
    moeto mace bez mene e spokojno se raduva so me nema ama ako me nema podolgo pr koa odam na pat posle koga ke se vratam me grebe i mi rzi.A majka mi koga ke iskoci mjauka tazno po nea :/
     
  8. veteruska

    veteruska Популарен член

    Се зачлени на:
    27 мај 2014
    Пораки:
    1.977
    Допаѓања:
    5.798
    Мојот миленик папагал нема гајле све издржува,му оставам доволно храна и вода,слободно може да биде само 3 до 4дена.
     
  9. Anita Nikoloska

    Anita Nikoloska Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 февруари 2021
    Пораки:
    378
    Допаѓања:
    496
    Пол:
    Женски
    И за кратки и долги отсуства мачката ја носам кај мајка ми;татко ми оти и со нив порасна 10 години беше таму.