Вашите нокти

Дискусија во 'Тело' започната од blond, 13 декември 2010.

 1. Viktorii4e

  Viktorii4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 мај 2013
  Пораки:
  137
  Допаѓања:
  258
  праска боја и барби пинк :)
   

  Прикачени фајлови:

  • orange.jpg
   orange.jpg
   Големина на фајлот:
   545,7 KB
   Прегледи:
   498
  • pinky.jpg
   pinky.jpg
   Големина на фајлот:
   166,5 KB
   Прегледи:
   498
  На Elennaa, Marossa, bubic.k и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 2. Artemission

  Artemission Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2011
  Пораки:
  2.031
  Допаѓања:
  15.657
  Golden Rose COLOR EXPERT 28
  Golden Rose Jolly Jewels 103
  Rimmel Finishing Touch - Top Coat
   

  Прикачени фајлови:

  На anuskaNESTLE, Elennaa, cheetah.girl и 16 други им се допаѓа ова.
 3. zalosna

  zalosna Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 декември 2011
  Пораки:
  4.641
  Допаѓања:
  74.148
  Пол:
  Женски
   

  Прикачени фајлови:

  На duffi, EMoonlight и bubic.k им се допаѓа ова.
 4. SV1911

  SV1911 Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2013
  Пораки:
  2.096
  Допаѓања:
  49.101
  :)
   

  Прикачени фајлови:

  На Elennaa, kolovoz, duffi и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 5. SV1911

  SV1911 Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2013
  Пораки:
  2.096
  Допаѓања:
  49.101
  Експериментирам со плочките со дизаjни.
   

  Прикачени фајлови:

  На Elennaa, Twinkles, Marossa и 13 други им се допаѓа ова.
 6. BelieberYeahh

  BelieberYeahh Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2013
  Пораки:
  1.394
  Допаѓања:
  2.165
  Пол:
  Женски
  :) :)
   

  Прикачени фајлови:

  • DSC00782.jpg
   DSC00782.jpg
   Големина на фајлот:
   187 KB
   Прегледи:
   853
  • DSC00780.jpg
   DSC00780.jpg
   Големина на фајлот:
   194,7 KB
   Прегледи:
   853
  На Elennaa, Twinkles, Lovely93 и 12 други им се допаѓа ова.
 7. Spidy

  Spidy Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  3.436
  Допаѓања:
  9.231
  Пол:
  Женски
  Sally Hensen Hard as Nails Xtreme Wear Fuchsia Power 320

  лакчево е закон, се суши за 2 минути, а бојата е со само еден слој
   

  Прикачени фајлови:

  На Elennaa, kolovoz, Ketnis и 2 други им се допаѓа ова.
 8. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  16.828
  Допаѓања:
  76.639
  Пол:
  Женски
  Catrice 55, Get the Blues.
   

  Прикачени фајлови:

  На anuskaNESTLE, eliesaab, Lovely93 и 11 други им се допаѓа ова.
 9. BelieberYeahh

  BelieberYeahh Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2013
  Пораки:
  1.394
  Допаѓања:
  2.165
  Пол:
  Женски
  :P
   

  Прикачени фајлови:

  • DSC00790.jpg
   DSC00790.jpg
   Големина на фајлот:
   194,9 KB
   Прегледи:
   404
  • DSC00789.jpg
   DSC00789.jpg
   Големина на фајлот:
   192 KB
   Прегледи:
   402
  На zalosna, Elennaa, Lovely93 и 3 други им се допаѓа ова.
 10. SV1911

  SV1911 Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2013
  Пораки:
  2.096
  Допаѓања:
  49.101
  Од вчера.
   

  Прикачени фајлови:

  На Elennaa му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Spidy

  Spidy Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  3.436
  Допаѓања:
  9.231
  Пол:
  Женски
  Golden Rose 59 (црвен), 25 (темно розев) и 10 (бледо розев), Golden Rose Matte TopCoat.
   

  Прикачени фајлови:

  • gr3.jpg
   gr3.jpg
   Големина на фајлот:
   16,8 KB
   Прегледи:
   251
  • lk.jpg
   lk.jpg
   Големина на фајлот:
   18,1 KB
   Прегледи:
   251
  На Elennaa и Elena69221 им се допаѓа ова.
 12. Cvetetto

  Cvetetto Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  1.893
  Пол:
  Женски
  Од летото,сега успеав во ком,да ги ставам :D .Еве ги..Бостанн.
   

  Прикачени фајлови:

  • Photo-0223.jpg
   Photo-0223.jpg
   Големина на фајлот:
   29,8 KB
   Прегледи:
   214
  На Elennaa, Marossa, koritsaki и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 13. SV1911

  SV1911 Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2013
  Пораки:
  2.096
  Допаѓања:
  49.101
  Денешните нокти. :)
   

  Прикачени фајлови:

  На Elennaa, rainbowec, Fatalnata и 2 други им се допаѓа ова.
 14. makedonce20

  makedonce20 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 декември 2013
  Пораки:
  133
  Допаѓања:
  638
  :)
   

  Прикачени фајлови:

  На rainbowec, Elennaa, SV1911 и 2 други им се допаѓа ова.
 15. RockNroLLGirL

  RockNroLLGirL Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2014
  Пораки:
  1.521
  Допаѓања:
  4.906
  Пол:
  Женски
  малку се рашакани :tmi:
  [​IMG]
   
  На SV1911, Lella, SlAtKi4ka.SlAtKi4ka и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 16. Cvetetto

  Cvetetto Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  1.893
  Пол:
  Женски
  :) :) :)
   

  Прикачени фајлови:

  • Photo-0269.jpg
   Photo-0269.jpg
   Големина на фајлот:
   30 KB
   Прегледи:
   300
  На zalosna, rainbowec, Elennaa и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 17. jagodka.18

  jagodka.18 Популарен член

  Се зачлени на:
  21 март 2013
  Пораки:
  843
  Допаѓања:
  606
  По долго време :) (се извинувам за лошиот квалитет на сликата од телефон е сликано)
   

  Прикачени фајлови:

  На Lella, SlAtKi4ka.SlAtKi4ka и Elennaa им се допаѓа ова.
 18. Avenged

  Avenged Популарен член

  Се зачлени на:
  15 октомври 2013
  Пораки:
  613
  Допаѓања:
  1.487
  Пол:
  Женски
  Чуден е нешто..На светло е плав а на темно е тиркиз хаха. Иначе ми се излупи малце од грицкање сончоглед :rofl:
   

  Прикачени фајлови:

  • fdfs.jpg
   fdfs.jpg
   Големина на фајлот:
   165,9 KB
   Прегледи:
   248
 19. SV1911

  SV1911 Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2013
  Пораки:
  2.096
  Допаѓања:
  49.101
  Од денес.
   

  Прикачени фајлови:

  На Mahidevranfan, Anna-Banana, duffi и 2 други им се допаѓа ова.
 20. LadyVamp

  LadyVamp Активен член

  Се зачлени на:
  26 октомври 2014
  Пораки:
  55
  Допаѓања:
  79
  Ау женски што убави нокти имате браво :$
  Еве ги и моите :D
   

  Прикачени фајлови:

  На Lella, plava.90, SlAtKi4ka.SlAtKi4ka и 10 други им се допаѓа ова.