1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Вашите омилени далечни дестинации (слики)

Дискусија во 'Патувања и одмори' започната од Mr. Right, 12 јануари 2016.

 1. Mr. Right

  Mr. Right Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 септември 2015
  Пораки:
  2.509
  Допаѓања:
  71.245
  Пол:
  Машки
  Патувањата се нешто најубаво за еден човек. Преку нив се запознаваме со различни луѓе, култури и обичаи, особено ако некој бил некаде по далеку.
  Сите имаме некои омилени далечни дестинации кои што сакаме да ги посетиме, или пак некој и посетил.
  За оние кои не посетиле - кои се вашите омилени далечни дестинации прикажани преку слика, а за оние кои некогаш и некаде биле ставете по некоја фотографија.

  Јас сум од оние кои што сèуште не посетиле, па еве кои се моите, за сега, неостварени дестинации:

  1.Мексико, Коста Маја
  CMM_01.jpg
  и Канкун
  download (1).jpg


  2.Хаваи
  download (2).jpg

  Доста се за почеток, долга ми е листата.:lol:
  Вие сте на ред.
   
  На makgirl, ph.orhideja, Kitten и 7 други им се допаѓа ова.
 2. ModernMuse

  ModernMuse Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2015
  Пораки:
  95
  Допаѓања:
  503
  Пол:
  Женски
  Ајде да ја живнеме малку темава. Дестинации кои би сакала да ги посетам во нареднава година се Филипини и Малта. Плановите се веќе во разработка па се надевам ќе се остварат. Омилени кои сум ги посетила до сега ми се Единбург, Лондон и Занзибар. Единбург затоа што е единствен, готски, а во исто време топол. Град со богата историја и модерен дух. Лондон ќе го прескокнам бидејќи сум сигурна дека сите сте колку толку запознати со градот преку медиумите. Занзибар ги има најубавите плажи на светот. Се мислев помеѓу Малдиви и Занзибар ама сепак се одлучив за вториов поради луѓето таму. Во продолжение и слики од посетите... image.jpeg image.jpeg image.jpeg
   
  Последна измена: 12 јануари 2016
  На Betty*, Lella, theowndemon и 11 други им се допаѓа ова.
 3. RedWine

  RedWine Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 април 2012
  Пораки:
  109
  Допаѓања:
  59
  Камбоџа! images-7.jpeg
   
  На Lella, LittleChili, LivingGlam и 4 други им се допаѓа ова.
 4. Umbrella22

  Umbrella22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  3.951
  Допаѓања:
  33.906
  Пол:
  Женски
  Се надевам дека пред да умрам ќе успеам да ги посетам убавините :angel:

  CN Tower - Canada
  [​IMG]

  Niagara falls - Canada
  [​IMG]

  Red square - Russia

  [​IMG]
   
  На Lella, theowndemon, VivienLeigh и 9 други им се допаѓа ова.
 5. Bloom19

  Bloom19 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 март 2015
  Пораки:
  398
  Допаѓања:
  1.603
  Пол:
  Женски
  1. Bora Bora - French Polynesia

  bora bora.jpg

  2. Grand Canyon - USA

  grand canyon.jpg

  3. Machu Piccu - Peru
  machu piccu peru.jpeg

  4. Northern Lights - Iceland
  northern-lights-iceland-1200x556.jpg
  5. Railay - Thailand
  railay-thailand-1200x832.jpg
   
  На Lella, Kitten, theowndemon и 9 други им се допаѓа ова.
 6. Ketchup

  Ketchup Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  5.884
  Допаѓања:
  41.572
  gjhfdbju.jpg PicsArt_01-13-08.35.35.jpg gjcdghcdrg.jpg Абу Дaби, Брaзил и Кaлифoрнијa.
   
  На Winter Lady, theowndemon, joy1 и 4 други им се допаѓа ова.
 7. Mini90

  Mini90 Популарен член

  Се зачлени на:
  2 септември 2014
  Пораки:
  563
  Допаѓања:
  2.194
  Пол:
  Женски
  1. БАЛИ
  bali.jpg
  2. ДУБАИ
  dubai.jpg
  3. МАЛДИВИ
  maldivi.jpg
  4. ТАЈЛАНД
  thailand.jpg
  5. СЕЈШЕЛИ
  Seychelles-Island.jpg

  Или секаде кај што има плажа. :D(poolparty)
   
  На SimonaTino, mims-89, Kitten и 6 други им се допаѓа ова.
 8. toogood

  toogood Популарен член

  Се зачлени на:
  2 октомври 2014
  Пораки:
  2.126
  Допаѓања:
  12.303
  [​IMG]Moskva. Malku sum mlada za da go posetam toa mesto. Tamu ne se odi mlad i zelen. Uste mnogu treba da citam za da zasluzam da odam.
  Ke se pocastam za mojot 60ti rodenden.
  upload_2016-1-16_21-24-37.jpeg Brazil, sekade, ne biram.
  [​IMG] Kade bilo na Alaska, ne biram.
  [​IMG][​IMG]
   
  На IronLady, Lella, Bender Rodriguez и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 9. Mr. Right

  Mr. Right Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 септември 2015
  Пораки:
  2.509
  Допаѓања:
  71.245
  Пол:
  Машки
  Ајде јас да си ја дополнам листата. :lol:

  3. Сан Франциско
  download (1).jpg

  4. Лос Анџелес
  images.jpg

  5. Индија, Мумбаи
  gate-way-of-india.jpg

  6.Шри Ланка, Хикадува
  download (2).jpg

  7. Сејшели, Махе
  download.jpg
   
 10. Kitten

  Kitten Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  9.372
  Допаѓања:
  42.128
  Пол:
  Женски
  Ирска...
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG] [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  Бајковита земја :)
   
  На Betty*, SimonaTino, toogood и 6 други им се допаѓа ова.
 11. Nigredo Odor

  Nigredo Odor Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2016
  Пораки:
  3.545
  Допаѓања:
  19.413
  Русија

  [​IMG]

  Ирска

  [​IMG]

  Колорадо

  [​IMG]

  Унгарија

  [​IMG]

  Калифорнија

  [​IMG]
   
  На toogood, Mr. Right и LivingGlam им се допаѓа ова.
 12. The.Marilyn

  The.Marilyn Активен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2016
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  261
  Пол:
  Женски
  Мајами,Флорида:inlove::inlove::inlove:
  3-13-14-Miami-Skyline.jpg
  Москва,Русија (посебно у зима:angel::inlove:)
  kremlin-moscow-pretty-red-square-russia-winter-Favim.com-45067.jpg
   
  На toogood и Mr. Right им се допаѓа ова.
 13. <Глуварче>

  <Глуварче> Активен член

  Се зачлени на:
  2 јануари 2016
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  104
  Пол:
  Женски
  Мајами
  Miami_skyline_20080328.jpg

  Аргентина
  foto_14_4.jpg

  Холандија(цветна градина)
  images.jpg

  Мексико
  Мексико.jpg

  Африка
  5c.jpg 6c.jpg
   
  На SimonaTino, Mr. Right, toogood и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 14. do-re-mi

  do-re-mi Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2013
  Пораки:
  898
  Допаѓања:
  14.323
  Rapa Nui ( Isla de Pascua, Велигденскиот Остров)

  tmp_19445-Moai-Statues-Easter-Island-21791685363.jpg
  tmp_19445-2015-04-29-1430312580-1303880-iStock_000018197703_Large2027684002.jpg

  Ushuaia (Ушуаја, Аргентина)

  tmp_19445-asta_skjervoy-argentina-ushuaia-02-1925381895.jpg

  tmp_19445-Ushuaia-Argentina-285878926.jpg
   
  На Mr. Right, Annath, ph.orhideja и 5 други им се допаѓа ова.
 15. ph.orhideja

  ph.orhideja Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јануари 2011
  Пораки:
  1.321
  Допаѓања:
  47.516
  Пол:
  Женски
  Salar de Ujuni-Боливија
  Најголема површина на сол на планетава.
  b739d60f2d1cbd52908189305b70433a.jpg


  Сејшели
  623.jpg

  И не толку далечна-Cinque Terre
  manarola-cinque-terre.jpg
   
  На do-re-mi, SimonaTino, Mr. Right и 3 други им се допаѓа ова.
 16. Annah87

  Annah87 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 август 2015
  Пораки:
  298
  Допаѓања:
  719
  Пол:
  Женски
  269944_Papel-de-Parede-Vitoria-regia-na-Amazonia_1920x1200.jpg section_vietnam.jpg

  Виетнам и Бразил (Амазонија)
   
  На do-re-mi, Mr. Right, ph.orhideja и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 17. crazylady

  crazylady Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  5.161
  Допаѓања:
  8.400
  kapri italija.jpg


  12715473_1148723885140366_9170419296096298343_n.jpg

  12717848_1148723878473700_1781390882046803106_n.jpg
  Капри Италија


  12541049_1132348266777928_7037656669034166738_n.jpg
  Памук кале Турција
   
  На Libera, Mr. Right, ph.orhideja и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 18. Bibliophile

  Bibliophile Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 октомври 2015
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  123
  Пол:
  Женски
  Јас сум од оние луѓе кои сакаат мирни патувања и затоа ја љубам Европа.
  Ова се дел од местата кои не сум ги посетила, а ми се на wish list.

  1. Сент Пол де Ванс во Франција.
  [​IMG]
  [​IMG]

  2. Чинкве Тере во Италија.
  [​IMG]
  [​IMG]

  3. Синтра во Португалија.
  [​IMG]
  [​IMG]

  4. Санторини во Грција.
  [​IMG]
  [​IMG]

  5. Лондон во Англија.
  [​IMG]
  [​IMG]

  6. Белфаст во Северна Ирска.
  [​IMG]
  [​IMG]

  7. Амстердам во Холандија.
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Mr. Right, Kitten, Libera и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 19. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  4.964
  Допаѓања:
  5.486
  Сум била,сакам пак во Венецијаи Несебар.

  Сакам да отидам (сега за сега):
   

  Прикачени фајлови:

  • istanbul.jpg
   istanbul.jpg
   Големина на фајлот:
   11,2 KB
   Прегледи:
   2
  • santorini.jpg
   santorini.jpg
   Големина на фајлот:
   10,3 KB
   Прегледи:
   2
  • st peterburg rusija.jpg
   st peterburg rusija.jpg
   Големина на фајлот:
   7,9 KB
   Прегледи:
   2
  На Mr. Right му/ѝ се допаѓа ова.
 20. ssweety

  ssweety Популарен член

  Се зачлени на:
  25 август 2014
  Пораки:
  552
  Допаѓања:
  1.494
  Пол:
  Женски
  kipar.gif
   
  На Mr. Right и SimonaTino им се допаѓа ова.