1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Вашите омилени крофни

Дискусија во 'Храна и пијалоци' започната од T.e.d.d.y, 18 јуни 2012.

 1. T.e.d.d.y

  T.e.d.d.y Популарен член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2011
  Пораки:
  1.552
  Допаѓања:
  8.256
  Пол:
  Женски
  Секако има многу обожаватели за крофните. Па споделете мислења за тоа кои крофни ви се допаѓаат.
  - Јас најмногу ги јадам оние прелиените со чоколадо, внатре со еурокрем, со шеќер во прав и сл. :)
  Ако има дупла тема, слободно клуч. ;)
   

  Прикачени фајлови:

 2. Champs.Elysees

  Champs.Elysees Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 април 2012
  Пораки:
  317
  Допаѓања:
  117
  Најомилени ми се
  - американските крофнички и
  - домашните големи крофни :)
   
 3. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.897
 4. papagal4e

  papagal4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 мај 2010
  Пораки:
  191
  Допаѓања:
  134
 5. COollLady

  COollLady Популарен член

  Се зачлени на:
  18 ноември 2011
  Пораки:
  654
  Допаѓања:
  1.336
  Од крофните на мама нема поубави :rofl: :wasntme:
   
 6. bluegirl7

  bluegirl7 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 мај 2011
  Пораки:
  754
  Допаѓања:
  930
  И јас тие :)
   
 7. AnGel.fire

  AnGel.fire Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2011
  Пораки:
  533
  Допаѓања:
  221
  Јас ги обожавам американските ама мајка ми како што ми ги прави :lol:
  Исто така и обичните со чоколадо внатре и чоколаден прелив :)
   
 8. blueeparadise

  blueeparadise Популарен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2010
  Пораки:
  3.109
  Допаѓања:
  5.483
  Леле, незнам дали ви текнува ама кога бев помала во Рамстор имаше како еден посебен штанд каде што се продаваа само крофни, значи на секое одење земав по една или две, прекрасни ми беа. Имаше едни прелиени со бело чоколадо и со чоколадни трошки, а во средината слатко од некое овошје или овошен прелив. Мм, преубави ми беа, незнам зашто престанаа да ги продаваат. :(
   
 9. zarah

  zarah Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2012
  Пораки:
  389
  Допаѓања:
  1.557
  Пол:
  Женски
  Одма ми паднаа на памет крофните од Хром. Кој пробал, знае. :wasntme:
   
  На MidnightFlower и drugarka им се допаѓа ова.
 10. Anna-Banana

  Anna-Banana Популарен член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2011
  Пораки:
  3.794
  Допаѓања:
  4.840
  Пол:
  Женски
  Омилени ми се тие,внатре полнети со еурокрем и одозгора прелиени со чоколаден прелив,или пак со шеќер во прав :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :rofl: :rofl:
   
 11. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  15.357
  Допаѓања:
  87.608
  Пол:
  Женски
  Полнети со чоколадо и со прав шекер од горе :inlove:

  [​IMG]
   
 12. vickyy90

  vickyy90 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2011
  Пораки:
  1.487
  Допаѓања:
  1.066
 13. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  15.357
  Допаѓања:
  87.608
  Пол:
  Женски
  Леле бре ме настрвивте сега ;(
  Мене ми се омилени јас дома што ги правам - крофни со вода :)
   
 14. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.897
  Полнети со чоколадо и огозгора со прав шекер...
   
 15. tofi

  tofi Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 ноември 2012
  Пораки:
  101
  Допаѓања:
  13
  Крофните на мајка ми со шеќер во прав :inlove:
   
 16. tinka-mace

  tinka-mace Популарен член

  Се зачлени на:
  5 мај 2013
  Пораки:
  3.446
  Допаѓања:
  16.436
  Од крофничките на мама нема поубави! :D :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove:
  Аааахх, ме настрвивте сега. :@ :envy:
   
 17. atala

  atala Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  1.154
  Допаѓања:
  920
  Пол:
  Женски
  Мене од крофните ми се омилени оние со мармалад и со еврокрем полнети и попрскани со прав шеќер,исто и оние големи цели покриени со чоколаден прелив и со прехранбени трошкички и покриени со бела чоколада,а во средината има некое слатко,а однадвор се покриени со прехранбени трошкички! :) ;) Мммммммммммм,крофните се навистина прекрасно нешто! :inlove: :inlove: :inlove:
   
 18. Gentleman..D

  Gentleman..D Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јуни 2013
  Пораки:
  268
  Допаѓања:
  44
  леле бе обожавам крофнии..секакви јадам..како ме застрвивте сега :(
   
 19. mims-89

  mims-89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  6.488
  Допаѓања:
  24.043
  Грчките со мед и цимет :o Нема подобри.
   
 20. bittersweet

  bittersweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 ноември 2010
  Пораки:
  2.092
  Допаѓања:
  62.977
  Пол:
  Женски
  Кај ја видов темава во 1 саат сабајле :doh:

  Најомилени Krispy Kreme, туууу сега би ја смачкала цела кутија :P

  [​IMG]