Вашите омилени крофни

Дискусија во 'Храна и пијалоци' започната од T.e.d.d.y, 18 јуни 2012.

 1. skenco

  skenco Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 април 2013
  Пораки:
  311
  Допаѓања:
  47
  многу сакам да јадам крофни а исто и син ми,најчесто ги правам со еурокрем внатре а понекогаш и со мармалад и одозгора шекер во прав :)
   
 2. Natali.3

  Natali.3 Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 септември 2013
  Пораки:
  4.873
  Допаѓања:
  37.409
  Пол:
  Женски
 3. srcence1607

  srcence1607 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2012
  Пораки:
  2.312
  Допаѓања:
  2.466
  Пол:
  Женски
  крофните од Скопски Саем за време на некои саеми :lol: само ради нив идам хахахх :tmi: :rofl:
  и домашните амерички крофнички прелиени со чоколаден прелив и шеќер во прав :angel: :inlove:
   
 4. Marick14

  Marick14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2013
  Пораки:
  3.677
  Допаѓања:
  2.919
  Крофните од Хром....кој пробал знае. 8)
   
 5. Spidy

  Spidy Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  3.342
  Допаѓања:
  8.909
  Пол:
  Женски
  Америчките крофни на плоштад...
  И мајка ми ми прави џиновска верзија од нив, тие ми се јако второ место, баш завчера ми ги напраи.
   
 6. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.774
  Допаѓања:
  25.229
  Пол:
  Женски
  Ги обожавам америчките крофни што се продаваат на плоштад.
   
 7. tinkerbelll

  tinkerbelll Популарен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2010
  Пораки:
  2.096
  Допаѓања:
  5.011
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  Превкусни :mm:
   
 8. angelche16

  angelche16 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  1.845
  Допаѓања:
  7.591
  Пол:
  Женски
  Леле исто и јас ама само со шеќер во прав ги правам?
   
 9. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.684
  Допаѓања:
  49.950
  Пол:
  Женски
  Крофни полнети со крем или оние мали со дупче во средина и полиени со чоколаден прелив и шеќер во прав.
   
 10. Tan4ence

  Tan4ence Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 октомври 2011
  Пораки:
  4.121
  Допаѓања:
  24.919
  малечките крофни со чокладен прелив :inlove:
   
 11. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  4.276
  Допаѓања:
  20.600
  Пол:
  Женски
  Домашни со малку шеќер во прав врз нив. :)
   
  На KuklickaMoja, Lovelybaby<3, Soncence3 и 3 други им се допаѓа ова.
 12. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  5.580
  Допаѓања:
  19.111
  Пол:
  Женски
  Тие на мајка ми ми се :$