1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Вашите очи

Дискусија во 'Лице' започната од Linn1, 15 мај 2011.

 1. Linn1

  Linn1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2011
  Пораки:
  1.221
  Допаѓања:
  1.935
  Во оваа тема можете да го опишете обликот, бојата и големината на вашите очи.
  (секако пожелно е да поставите фотографија, но не е задолжително :) )

  Еве да започнам моите очи се зелени, средно големи и имам "тажни" очи :)
   

  Прикачени фајлови:

  На Twinkles, khaleesi1, Tumblr и 27 други им се допаѓа ова.
 2. Ivu4

  Ivu4 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 септември 2010
  Пораки:
  234
  Допаѓања:
  41
 3. angel4e121

  angel4e121 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 август 2010
  Пораки:
  687
  Допаѓања:
  291
  мака ми е да објаснувам па затоа еве слика од моето око се е опишано во неа :rofl:
   

  Прикачени фајлови:

  • Ane-0534444.jpg
   Ane-0534444.jpg
   Големина на фајлот:
   75,5 KB
   Прегледи:
   6.020
  На danniela5, MarchelineAmaru, glamour-lady и 2 други им се допаѓа ова.
 4. ana-banana

  ana-banana Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2011
  Пораки:
  1.277
  Допаѓања:
  751
  Пол:
  Женски
  Имам мало окце со темно кафеава боја со густи и многу долги трепки.
   
  На Jowe, Kitty.Smiley и angel4e121 им се допаѓа ова.
 5. GarpovaV

  GarpovaV Популарен член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2011
  Пораки:
  999
  Допаѓања:
  1.962
  Пол:
  Женски
  Еве го моето око :)
   

  Прикачени фајлови:

  • klm.JPG
   klm.JPG
   Големина на фајлот:
   4 KB
   Прегледи:
   5.944
  На MarchelineAmaru, angel4e121 и senza.parole им се допаѓа ова.
 6. spellbound

  spellbound Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2010
  Пораки:
  916
  Допаѓања:
  1.482
   

  Прикачени фајлови:

  • DSC03198.jpg
   DSC03198.jpg
   Големина на фајлот:
   264,1 KB
   Прегледи:
   5.950
  • DSC03197.jpg
   DSC03197.jpg
   Големина на фајлот:
   213,5 KB
   Прегледи:
   5.942
  На Bebulleee, La.Reina.Del.Sur, LetsTalkFashion и 10 други им се допаѓа ова.
 7. tigerlady

  tigerlady Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  1.651
  Допаѓања:
  5.420
  фалбачиски, ептен си ги сакам очите
  средни, со кафени трепки и најчудната сино-сива-зелена боја, која има обичај да се менува :D
  сериозно многу ми е интерсно тоа. И многу ми е мерак кога некој ќе ми ги пофали очите, си се гордеам посебно зашто само јас во фамилија имам синкасти очи :)

  имам само една замерка за нив, на сите фотографии да не излегувасат црвени, како вампир да сум
   
  На ruruk и MarchelineAmaru им се допаѓа ова.
 8. blueeparadise

  blueeparadise Популарен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2010
  Пораки:
  3.543
  Допаѓања:
  6.309
  Па, имам така средни очи од кое едното е помало од другото а сепак поубаво :D ама ај. Онаква кафеава боја, ни премногу светла, а ни премногу темна. Средна да ја речеме. И имам многу долги трепки, ама за жал немаат волумен.
   
  На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.
 9. nicol

  nicol Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2011
  Пораки:
  169
  Допаѓања:
  139
  зеленооо ;)
   

  Прикачени фајлови:

  • SL741611.JPG
   SL741611.JPG
   Големина на фајлот:
   97 KB
   Прегледи:
   5.955
  На Leo girl, KourtneyK, Saraa и 22 други им се допаѓа ова.
 10. Alanna

  Alanna Популарен член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2010
  Пораки:
  1.120
  Допаѓања:
  482
  Моите се така средни и имаат г*мно боја,трепките треба пола саат да ги шљакам за да ми бидат убави... :^)
  Аааа и морам да кажам дека само јас сум изродот во фамилија сите имаат плави и зелени очи освен мене :(
   
  На lollipop93, FeminkaDoKraj и MarchelineAmaru им се допаѓа ова.
 11. T.vampire

  T.vampire Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2011
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  55
  Неможам да најдам подобра слика |(
   

  Прикачени фајлови:

  На crazylady, MarchelineAmaru, pumpkin и 6 други им се допаѓа ова.
 12. Lov3

  Lov3 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 октомври 2010
  Пораки:
  774
  Допаѓања:
  1.886
  Ги сакаааааааам :inlove: :inlove: :inlove:
   

  Прикачени фајлови:

  • Ochi.jpg
   Ochi.jpg
   Големина на фајлот:
   24,6 KB
   Прегледи:
   872
  • ochi1.jpg
   ochi1.jpg
   Големина на фајлот:
   116,4 KB
   Прегледи:
   875
  • ochi2.jpg
   ochi2.jpg
   Големина на фајлот:
   16,2 KB
   Прегледи:
   874
  На marama, crazylady, MarchelineAmaru и 7 други им се допаѓа ова.
 13. starbucks

  starbucks Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  3.064
  Допаѓања:
  6.663
  [​IMG]
  Исти
   
  На I.love.your.lips, crazylady, MarchelineAmaru и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 14. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Моите се мали никакви :D минуски.Во бојата ми се како тие на Спелбаунд.
   

  Прикачени фајлови:

  • 8mi mart_014.JPG
   8mi mart_014.JPG
   Големина на фајлот:
   28 KB
   Прегледи:
   876
  На Beauchamp, MarchelineAmaru, glamour-lady и 2 други им се допаѓа ова.
 15. starbucks

  starbucks Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  3.064
  Допаѓања:
  6.663
  Еве какво поточно ми е окото.
  [​IMG]
   
  На MarchelineAmaru, Lov3 и senza.parole им се допаѓа ова.
 16. Shery

  Shery Популарен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2010
  Пораки:
  1.986
  Допаѓања:
  4.845
  Пол:
  Женски
  Мене ме мрзи да сликам а башка не сум шминкана така да боље ќе си опишам
  Средна големина на очи, форма на бадем (одлична форма за шминкање)
  И најважното зелени по боја :)
   
  На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Plavusa.17

  Plavusa.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  4.133
  Допаѓања:
  6.033
  Очите се огледало на душата. Ова е моето огледало :hai:
   

  Прикачени фајлови:

  • 000_0015.JPG
   000_0015.JPG
   Големина на фајлот:
   141,3 KB
   Прегледи:
   815
  На Ammy.Lee, Kitty.Smiley, Beauchamp и 10 други им се допаѓа ова.
 18. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  6.135
  Допаѓања:
  88.483
  Пол:
  Женски
  Црно-кафени, со долги трепки. Имам убава форма, па можам со моливче или туш да си играм со формата и да ги правам округлести , да ги издолжувам итн.
   
  На MarchelineAmaru, Avril.09, LivingGlam и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 19. SanjaKirchner

  SanjaKirchner Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 април 2011
  Пораки:
  512
  Допаѓања:
  760
  Ја ги мојтеее ..црно па се невиди ... :D
   

  Прикачени фајлови:

  • oci2.jpg
   oci2.jpg
   Големина на фајлот:
   60,6 KB
   Прегледи:
   757
  На ovoj, lobenickaa97, avita и 2 други им се допаѓа ова.
 20. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.753
  Допаѓања:
  3.729
  Ќе ги опишам само, затоа што неможев да најдам слика.
  Доста крупни, со форма на бадем, по боја темнокафеави, со долги и густи трепки.
  Многу си ги сакам очите. :inlove:
   
  На MarchelineAmaru и angel4e121 им се допаѓа ова.