1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Вашите пет минути

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Unfaithful18, 4 јули 2010.

 1. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.381
  Допаѓања:
  1.113
  Пол:
  Женски
  Честопати знаеме да кажеме „ Ќе дојдат моите 5 минути“

  Што очекувате вие од вашите 5 минути ? :)
   
 2. anickata

  anickata Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2010
  Пораки:
  716
  Допаѓања:
  73
  па да докажам дека сум била во право тогаш кога другите ми го тврделе спротивното и да им го затнам устите ]:) ете ради тоа сакам да дојдат моите 5мин.кога јас ке се смеам бидејќи ке си се испразнам, а другите само ќе ќутат зашто ќе немаат што да кажат на тоа
   
  На fuel му/ѝ се допаѓа ова.
 3. viki44e

  viki44e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  1.988
  Допаѓања:
  1.087
  Еееххх кога ќе дојдат моите 5 минути(уште ги чекам :envy: )ќе ги покажам моите вистински квалитети и способности...Ќе им ја покажам на другите мојата вредност...и ќе ги остварам моите зацртани цели...
  А другите ќе останат така малце подзинати :o и нема да имаат што да кажат :x ууухх осеќам дека набрзо ќе дојдат моите 5 минути :devil: :devil:
   
 4. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  645
  Кога ќе дојдат мојте 5 мин има да бидам нај јака :rofl: :rofl: :rofl:
   
 5. karak

  karak Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2010
  Пораки:
  4.338
  Допаѓања:
  5.245
  кога ќе дојдат мојте 5 минути. ех колку ќе се смеам. некој ќе праша зошто?
  во тие мој драгоцени 5 минути на сите ќе им ги затворам устичките. ќе им кажам која сум и што сум. ќе си го наполнам срцето а другите ќе разберат тек тогаш со кого си имале работа. сево ова го мислам во позитивна смисла. затоа што многу луѓе имаат грешно мислење за мене. уф не за џабе рекле кој последен се смее најслатко се смее.
  ех мој драгоцени 5 мин. како чекам баш во право време да ве искористам :rofl: :rofl: :rofl:
   
 6. SpoiledBaby

  SpoiledBaby Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 април 2010
  Пораки:
  889
  Допаѓања:
  302
  Кога ќе дојдат моите 5 минути нему ќе му докажам дека навистина го сакам :inlove: и секако љубоморните ќе пукнат од мака,исто и на моите ќе им докажам дека не сум зелена |(
   
 7. sadangel

  sadangel Популарен член

  Се зачлени на:
  7 март 2010
  Пораки:
  983
  Допаѓања:
  781
  Од моите пет минути очекувам да ми се оствари тоа што сум го замислила, покрај мене да има луѓе кои ќе ме сакаат и почитуваат вистински, а оние кои не верувале во мене да си ги согледаат грешките и лошите проценки :)
   
 8. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.516
  Вчера сонував дека ќе отворам ваква тема :o :lol:

  Како и да е, во моите 5 минути очекувам да се окарактеризирам како успешна жена, мајка, сопруга :)
   
 9. OrdinaryGirl

  OrdinaryGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  1.453
  Допаѓања:
  497
  Би сакала да ги искористам за докажување на моите способности кои досега од икс причини можеби не излегле на виделина. :) И не само да ги покажам, туку и да ги искористам за личен прогрес.
   
 10. santa

  santa Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  132
  Допаѓања:
  7
  Мммммммммммммм да бидам почитувана и во круг на моите најблиски...Со диплома за завршени магистерки студии и најверојатно некаде надвор од земјава со убава работа и прекрасно семејство со 5-6 дечиња :lol: :lol: :D :D :) :)
   
 11. Lolipop23

  Lolipop23 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 март 2010
  Пораки:
  5.514
  Допаѓања:
  27.294
  Пол:
  Женски
  Не би сакала да дојдат во скоро време бидејќи не сум сигурна дали ќе сум спремна максимално да ги искористам. Главно очекувањата ми се засновани за периодот кога ќе завршам факултет. Дали ќе продолжам на последипломски или пак ќе најдам некоја работа по струка која во целост ќе ме исполнува... Потоа сакам да ми излезе шанса да ја поправам сопствената грешка и да и докажам да мојата бивша другарка дека ја сакам повеќе од се и дека никогаш не сум се откажала од неа. За докажување пред другите воопшто не ми е галје, од моите 5 минути очекувам јас да си ја наполнам душичката и да бидам среќна со моите најсакани
   
 12. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.344
  прво што ми паѓа на памет е дека во моите пет минути се што знам ќе му плеснам во фаца :D и после гордо ќе го гледам како црвенее и се правда. :)
   
 13. annii

  annii Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2010
  Пораки:
  3.320
  Допаѓања:
  5.836
  Кога ќе ми дојдат тие 5 минути има да изнакажам се што ми лежи на душа,што сум собирала до сега.
   
 14. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.923
  Кога доаѓаат моите 5 минути правам се и кажувам се што не сум можела до тогаш . И никој не смее да ми зуцне :!: И после како повторно да сум се родила се чувствувам :) Не сакам ич кога треба да дојдат тие 5 минути , ми се собира се и многу се нервирам :^)
   
 15. strangewoman

  strangewoman Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  714
  Допаѓања:
  367
  Јас мислам дека моите 5 минути ги добивам кога ми е роденден :$ и тоа секој роденден. Тогаш си правам што сакам, никој ништо не ми пререкува и сите гледааат да ми угодат :lol: и сум пре пре најсреќна :angel:
   
 16. katka-slatka

  katka-slatka Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 мај 2010
  Пораки:
  296
  Допаѓања:
  45
  Море многу време не сум кажала ќе дојдат моите 5 мин. Еднаш поминаа покрај мене,сега не знам кога ќе дојдат,ама кога ќе дојдат сите ќе летат у п.м.
   
 17. martina.d

  martina.d Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  134
  Допаѓања:
  2
  Да сум ја користела таа реченица ауффф ама кога ке дојдат јас им лепнам со во лице на сите мислам дека и така треба :)
   
 18. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.836
  Пол:
  Женски
  ќе станам толку сурова и со поглед ќе им кажам каде им е местото :) со кренат нос ќе поминувам покрај тие кои не заслужиле ни да дишиме ист возух а не и други работи! дури тогаш ќе ја запознаат вистинската ..........................
  ;)
   
 19. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.587
  Па да бидам искрена не ги чекам моите пет минути... Не сум трпелива по природа, чувствувам дека кога и да посакам си ги имам моите 5 минути.
   
 20. chicka

  chicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 мај 2010
  Пораки:
  1.277
  Допаѓања:
  97
  :clap: исто и јас сакам да им ги видам лицата кога ќе видат дека сум успеала а тие само ми бамкале на глава со или без причина