1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Вашите пет минути

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Unfaithful18, 4 јули 2010.

  1. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Епа и јас ги чекам моите 5 минути за ова :rock:
     
  2. Gordana10

    Gordana10 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    6.898
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    Воопшто не ги чекам моите 5 минути,иако не баш често знаат да се случат,се случуваат во зависност од ситуацијата и од личноста,така да ми се случило тие 5 минути максимално да ги искористам и точно знам што зборувам и секогаш вистината ја зборам,не само за тие 5 минути.Сепак имам приметено дека на некои од тие луѓе што ги знам не им се допаѓаат моите 5 минути,па најчесто остануваат без коментар,а секако во однос на тоа како тие се однесувале спрема мене,значи можам автоматски,без претходна намера или умисла,да ги ставам во состојба во која тие самите незнаат да се снајдат или пак незнаат како да се справат со тоа.Треба човек да внимава како се однесува спрема другите,затоа што другите не се најдени на улица и секој човек си има граници до каде и како треба да се разговара.
     
  3. princessofthedark

    princessofthedark Популарен член

    Се зачлени на:
    15 април 2010
    Пораки:
    1.018
    Допаѓања:
    149
    кога ќе дојдат моите 5 минути ќе видат сите дека јас сум била во право а нема да јадат го*на дека сум била ваква онаква...
    сите ќе бидат повредени на ист начин како што мене ме повределе. И после една година откако ќе и го уништам животот на една ку*ва на ист начин како што таа мене ми го уништи, ќе отидам дома кај неа и ќе се правам дека ништо не било(исто како што таа направи) :devil:
     
  4. snake

    snake Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    877
    Допаѓања:
    124
    од двај ги чекам тие мои фамозни 5 минути
    е тогаш ќе им докажам на многу луѓе која сум јас и колку вредам,ќе им докажам дека сум многу повеќе способна отколку што си мислат дека сум,на некои луѓе ќе им го загорчам животот (зошто некогаш на времето и они мене ми го имаат загорчено животов),ќеим докажам дека сум во право за многу работи,сека созреав и си ги увидов моите грешки,ќе им вратам се све што ми имаат направено.
     
  5. annii

    annii Популарен член

    Се зачлени на:
    16 април 2010
    Пораки:
    3.327
    Допаѓања:
    5.841
    Прееска ми дојде нешто слично на моите 5 минути.Важно јас си се искажав што имам и испадна дека јас сум била во право но ајде,важно сега ми е полесно на душичката си изнакажав се што собирав цело време :)
     
  6. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    Jaс си имам по пет минути од секој ден :lol: За да ме ислушаат :!: Трпам многу, ама кога ми прекисне преку глава на сите наеднаш им покажувам кај им е местото. Сега ги чекам моите пет минути кај дечко ми. Засега молчам :x Ама има слатко да се смеам :angel:
     
  7. Lux

    Lux Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    7.094
    Допаѓања:
    6.348
    Пол:
    Женски
    Па што треба да очекувам од тие 5 минути? Секако ваков поглед :o и ова :x
    Ако пред да дојдат тие 5 минути чашата се прелила кога ќе дојдат тие сум уште многу поискрена од тоа што сум !а тоа значи дека ги оставам без зборови тие што ми дошле преку глава.
     
  8. Hopeful

    Hopeful Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јуни 2010
    Пораки:
    997
    Допаѓања:
    1.467
    Сум ги имала неколку пати моите 5 минути и ги чекам пак да дојдат и тогаш и на сите ќе им докажам која сум и дека вредам многу повеќе отколку што си мислат и дека сум многу попаметна од што ме сметаат и дека гадно се зае*але што така си мислеле, има пердуви да летаат. И ќе ги оставам со наведната глава, а на тие што навистина ме ценеле ќе им возвратам на соодветен начин.
     
  9. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.716
    Допаѓања:
    150.560
    Секој ден имам свои 5 мин.не сум човек кој трупа во себе...Ама кога ќе дојде мојот пола саат,има сите да дознаете! :D :D :D
     
  10. karina8

    karina8 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    4.099
    Допаѓања:
    5.544
    Лошо е кога нема да ги искористиш добро твоите 5 минути :D Шала на страна , не ми стигаат 5 мин слабо тоа ... ке си ја чекам мојата година :wasntme: :rofl:
     
  11. marama

    marama Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2010
    Пораки:
    6.136
    Допаѓања:
    88.489
    Пол:
    Женски
    Секој ден имам 5 минути, не промолчувам никогаш ништо.
     
  12. shy

    shy Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    203
    Допаѓања:
    87
    Пол:
    Женски
    Од моите 5 минути очекувам, да им докажам нешто на одредена група луѓе, а на една друга група да им се одмаздам!!!!

    Знам дека ќе дојдат моите 5 минути, сама ќе се погрижам да биде така.
     
  13. Speechless

    Speechless Популарен член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    4.239
    Допаѓања:
    5.667
    Пол:
    Женски
    Тој што мисли дека ми крои некои лоши планови позади грб.. за моите 5 мин ја ќе бидам таа што ќе ги повреди сите што ме повредиле.и ми збореле позади грб. Се ќе дознаам,се.
     
  14. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Ох да знаеш колку е слатко кога ќе се исполни ]:) Мене ми се има исполнето и чувството е поубаво од се! На сето лошо, вратив само со неколку збора кои болат до смрт, болат до крајот на животот и не се забораваат ]:)
    Моите 5 минути ќе бидат оние, кога ќе кажам ДА на мојата љубов најголема :inlove:
     
  15. Victorya

    Victorya Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2010
    Пораки:
    1.398
    Допаѓања:
    508
    Кога ќе дојдат моите 5 минути ќе му докажам на цел свет дека сум поинаква од другите.
     
  16. Speechless

    Speechless Популарен член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    4.239
    Допаѓања:
    5.667
    Пол:
    Женски
    Моите 5 мин ќе бидат кога ќе се одморам од сите проблеми... а воедно и од сите :!:
     
  17. fairytale

    fairytale Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    201
    Допаѓања:
    24
    ХеХе. Сакам моите 5 минути да бидат така што тие што ме повредиле да се најдат во иста ситуација како што сум била јас кога сум била повредена и да осетат на нивна кожа како е..Бидејќи со зборување никогаш нема да сфатат како ми било :worried:
     
  18. anneyy

    anneyy Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јули 2010
    Пораки:
    1.280
    Допаѓања:
    1.421
    не ни чекам да дојдат тие 5 минути
    ако некому не вратам веднаш се ќе пројде
     
  19. parisheroinstars

    parisheroinstars Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јули 2010
    Пораки:
    215
    Допаѓања:
    25
    јака викии :D
    епа, и за мене претпоставувам истото ;)
     
  20. broken099

    broken099 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јули 2010
    Пораки:
    566
    Допаѓања:
    434
    од моите пет минути очекувам како и сите да ја докажам правдата но и љубовта спрема него, па љубоморните нека ПУКНАТ и нека изгнијат! :inlove: :devil:


    ама никако да дојдат :sweat: