1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Вашите пет минути

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Unfaithful18, 4 јули 2010.

  1. vendiii

    vendiii Популарен член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2011
    Пораки:
    1.368
    Допаѓања:
    2.464
    Еххх мои 5 минути колку ве чекам .............
    Има мноогу долг трнлив и мачен пат до моите 5 минути ,ама стрпливо ќе ги чекам и ќе одам до целта .
    А што ми значат .... Со нив ќе им докажам на СИТЕ дека тоа што го зборував и ќе го остварам сите кои не веруваат дека ќе успеам а не ни посакуваат , сите кои пробале да ми наштетат и ме мразат ќе постигнам повеќе од нив ќе им вратам за сите удари кои ми ги нанеле .... Нема да војувам доволна нивна казна а моја сатисфакција е што ќе ме гледаат на ВРВОТ а јас ќе ги гледам од високо. На многу им прогледав низ прсти ама само привидно едноставно во моето срце за некои нема втора шанса бе братче ... Имам многу нерасчистени сметки кои ќе ги израмнам на таков елегантен и дамски начин со многу стил ;)
    Ќе покажам и ќе докажам која бев која сум која ќе бидам и колку вредам , ќе останат многу со подзината уста ќе сфатат дека не е лесно мене некој да ме порази ... Не се давам толку лесно , ќе го најдам моето место она кое секогаш го заслужував...
    Само се молам Бог да ми биде подршка да бидам жива и здрава да се моите на број и се ќе си биде .... Силно верувам , решена сум да го остварам тоа и се повеќе се засилува таа желба , не сакам да наштетам без некој да ми наштети ама по секако не останувам должна НИКОМУ за НИШТО ..... :!: ;)
     
  2. Sephora

    Sephora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2010
    Пораки:
    2.690
    Допаѓања:
    4.481
    Не ги чекам своите 5 минути, ниту мислам дека е во ред да очекувам тие моменти да дојдат.
    Наместо да го трошам времето планирајќи како би се однесувала, гледам секој миг да ми биде совршен и да го покажам она кое го можам. :)
     
  3. macence...k

    macence...k Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 декември 2010
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    5
    јас тоа поинаку го викам..,,кога ке фати и моето куче - зајче,,... :D :D :D се ке биде во ред..
    а иначе едвај чекам да се случи тоа, имам многу работи кои сум го голтнала од луге на кои многу пати сум им излегла во пресред..
     
  4. unique123

    unique123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 април 2011
    Пораки:
    312
    Допаѓања:
    373
    Некако премногу ги чекам.

    Се сомневам дека ќе дојдат.

    А ако траат само пет минути, па не ми се ни потребни.

    Се ќе биде завршено, уште пред да почне.
     
  5. angel92

    angel92 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2011
    Пораки:
    1.591
    Допаѓања:
    3.269
    Ги чекав и ги чекав и дојдоја :) Не сум човек што ги чека ама поради оваа ситуација,некако многу мило ми дојде. Бившиот цело време ми викаше дека ќе сум го видела со друга, пред мене ќе шетал ау бау, али дојдоја моите 5 минути, па тој ме виде со мојот дечко :) Тоа е кога ќе си ја отвориш устата непотребно.
     
    На La.Reina.Del.Sur му/ѝ се допаѓа ова.
  6. sweety-m

    sweety-m Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 мај 2011
    Пораки:
    113
    Допаѓања:
    52
    Сеуште ги чекам моите 5 мин и знам дека ќе дојдат за неколку години. А тоа ќе бидат оние минути кога ќе бидам најсреќна со моите најсакани и ќе бидам успешна во кариерата. тоа сигурно нема да бидат моменти кога ќе мислам на тоа да им докажам нешто на оние што тоа не го заслужуваат и тоа ќе бидат тие минути кога веќе нема да се замарам со непотребни работи и луѓе. Тоа ќе бидат оние минути кога целосно ќе се посветам на себе, на својата среќа и на среќата на моите најзначајни и незаменливи личности.
     
  7. thelittle17

    thelittle17 Популарен член

    Се зачлени на:
    31 август 2010
    Пораки:
    3.749
    Допаѓања:
    8.668
    Пол:
    Женски
    Не ги чекам да дојдат не ми ни требат не ми се доволни тие 5 минути.. зашто залудно да чекам да дојдат 5 кога можам да искористам многу повеќе ;)
     
    На Grunge му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Izaabella

    Izaabella Популарен член

    Се зачлени на:
    13 декември 2010
    Пораки:
    1.303
    Допаѓања:
    7.301
    Пол:
    Женски
    Знам дека ќе дојдат, секогаш доаѓаат. Не губам надеж и верба во тоа.

    Некогаш само, кога размислувам, посакувам да можев точно да го знам моментот кога ќе дојдат. Која ситуација, под кои околности.. не за друго, чисто да знам уште колку треба да стискам заби и да издржувам.

    Вака исчекувањето е горчливо. А, минутите како и да е - преслатки. :)
     
  9. vaga95

    vaga95 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2011
    Пораки:
    909
    Допаѓања:
    2.036
    Ќее докажам дека тоа што сум го зборувала не сум го зборувала напразно и ќе им ги затнам муцките на сите !! ии плус :!: ќе дојдат ама ќе траат 1 час :!:
     
    На Special.Someone му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Special.Someone

    Special.Someone Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 август 2011
    Пораки:
    943
    Допаѓања:
    635
    охохоооооо ова го барав
    кога ќе дојдат тие мои 5 минути таа ку*вата ќе ја оставам со отворена уста нели сум злобна :angel:
     
  11. mysterious

    mysterious Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2010
    Пораки:
    1.491
    Допаѓања:
    2.661
    Мислам дека се имам изјаснато,али ме мрзи да го барам,а секако ми е сменето мислењето.

    Сватив дека јас мојот цел живот си го правам моите пет минути. Или десет. Или колку сакам. Бедно е да имам само пет минути во целиот ми живот за мене. Не ми се доволни. Затоа и се трудам за поинаку. И ми успева. For now. :)

    Толку. :)
     
  12. N.A.T.A.S.A

    N.A.T.A.S.A Нов член

    Се зачлени на:
    21 октомври 2010
    Пораки:
    650
    Допаѓања:
    486
    Моите пет минути ке дојдат колга и да е! Па тогаш ке им ги затнам на сите устите 8)
     
  13. Lady97

    Lady97 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 август 2011
    Пораки:
    1.172
    Допаѓања:
    524
    моите пет минути се на пат кон реализација :!:
     
  14. creshicka

    creshicka Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2011
    Пораки:
    2.152
    Допаѓања:
    5.709
    Пол:
    Женски
    Допрва ке дојдат моите 5 минути, ама ке траат малку подолго ]:)
     
  15. Elennaa

    Elennaa Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2011
    Пораки:
    4.161
    Допаѓања:
    14.171
    Пол:
    Женски
  16. Hiii

    Hiii Популарен член

    Се зачлени на:
    5 април 2011
    Пораки:
    1.427
    Допаѓања:
    1.563
    Мене ми здосади да ги чекам моите 5мин :( Кога сум тажна најчесто другарка ми ми ме теши со тие фамозни 5 минути но ете уште ги нема.Ако дојдат ке ви пишам :D :!: и ќе го частам цел форум!
     
  17. n.a.k.e

    n.a.k.e Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 септември 2011
    Пораки:
    103
    Допаѓања:
    7
    5мин....па сто мозес со тие 5мин нисто големо ах кога би досло моето време еее тоа ке видиме ;)
     
  18. Special.Someone

    Special.Someone Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 август 2011
    Пораки:
    943
    Допаѓања:
    635
    ќе дојдат и моите 5 минути кога ќе си заминам ќе дојдат ама малце порано да дојдат бидејки не можам 6 години да чекам НЕ МОЖАМ кај се праам тука и пак не им чинам епа ќе бидам трпелива и ќе чекам 6 години :@
     
  19. Elenuskaa

    Elenuskaa Популарен член

    Се зачлени на:
    11 септември 2011
    Пораки:
    1.865
    Допаѓања:
    2.037
    Кога ќе дојдат моите 5 минути... ќе траат 10 :rofl: :rofl:
     
  20. Squirrel

    Squirrel Популарен член

    Се зачлени на:
    6 април 2011
    Пораки:
    363
    Допаѓања:
    433
    Ќе ги искористам,максимално.
    А од нив очекувам да ми донесат успех, односно работа. Да се пробијам во кариерата.
    За фамислија мислам дека не треба да се чека на 5те минути за неа секогаш е време,така да само устех очекувам во работата и да му ги затнам муцките на сите,на татко ми посебно,да му докажам дека вредам и дека ќе успеам,БЕЗ НЕГО!!!

    А ќе дојдат знам. И дотогаш нема да седам со скрстени раце :!: