1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Вашите ритуали пред заминување на работа

Дискусија во 'На работното место' започната од sesilija, 17 јануари 2012.

  1. Zaljubena26

    Zaljubena26 Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 јануари 2017
    Пораки:
    2.215
    Допаѓања:
    30.999
    Пол:
    Женски
    Станувам во 7:30 и прво 5 мин. лежам и разгледувам што има ново по интернет. Потоа станувам, се мијам, се шминкам и се облекувам. На крајот ја средувам косата. Паралелно додека го правам ова пијам чај бидејќи кафето го пијам на работа. :) Подготвувањето најчесто ми одзема половина час. Значи готова сум некаде околу 8:10. Потоа уште 5-10 мин. си разгледувам по интернет и околу 8:20 излегувам, работата ми е од 8:30 а ми е многу блиску така да за десетина минути сум таму. :D
     
    На joy1 и Bozica1980 им се допаѓа ова.
  2. Zaljubena26

    Zaljubena26 Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 јануари 2017
    Пораки:
    2.215
    Допаѓања:
    30.999
    Пол:
    Женски
    Станувам во 7:30 и прво 5 мин. лежам и разгледувам што има ново по интернет. Потоа станувам, се мијам, се шминкам и се облекувам. На крајот ја средувам косата. Паралелно додека го правам ова пијам чај бидејќи кафето го пијам на работа. :) Подготвувањето најчесто ми одзема половина час. Значи готова сум некаде околу 8:10. Потоа уште 5-10 мин. си разгледувам по интернет и околу 8:20 излегувам, работата ми е од 8:30 а ми е многу блиску така да за десетина минути сум таму. :D Работам само една смена.
     
  3. snegulkata

    snegulkata Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јануари 2012
    Пораки:
    2.834
    Допаѓања:
    28.329
    Кога сум прва смена станувам скоро час и половина пред да појдам на работа.
    - 8:00 ме буди мм со муабет ,,кафето е сварено,станувај,,
    - околу 10 минути ми се потребни за во тоалет и облекување
    - 8:15 веќе се шминкам и средувам коса
    - потоа 5 - 10 минути ми се потребни за да спремам облека за малата,,ако е потребно и нешто храна во ранчето дека ќе оди кај баба и
    - до 8:30 веќе ја будам ќерка ми, ја носам во тоалет, миење лице и заби па облекување. Ова може да се развлече и подолго време, зависно од расположението на малата
    - и потоа следи моментото кога раат пијам веќе оладено кафе со мм, малата пак се занимава со цртани. Ова време одвоено за кафе најчесто трае околу триесетина минути, па во 9 сум веќе завршила со кафето
    - на крај ја носиме малата кај баба а јас во 9.15 сум веќе на работа
     
  4. Cinderfakinrella

    Cinderfakinrella Популарен член

    Се зачлени на:
    17 ноември 2016
    Пораки:
    957
    Допаѓања:
    7.433
    Пол:
    Женски
    Зависи од денот (и која смена сум на работа).
    Ако сум прва, нема многу трте-мрте. Станувам, се облекувам, идам во вц, мијам лице, заби, ја чешлам косата, викам такси и идам. У такси гледам што се дешава на фб и фемина, како и на инстаграм. На брзинка.
    Ако сум втора, спијам до кај 11-12. Станувам, идам во вц, мијам лице, каснувам нешто, учам и пијам кафе, се облекувам, мијам заби, се шминкам,чешлам коса и идам на буска. :)
     
  5. Mamli

    Mamli Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 октомври 2017
    Пораки:
    1.501
    Допаѓања:
    4.239
    Пол:
    Машки
    Не сум спанко, но имам своја квота колку часови треба да исполнам за да бидам свеж преку денот. Станувам околу 8 часот. Вклучувам телевизор и додека јадам некој благ десерт слушам утрински програми хехе. Потоа одам на 30 минутно трчање, па се враќам дома. Туширање, миење, средување и одам на вообичаеното утринско кафе во еден локал. Немам конкретизирано работно време.
     
  6. stetoskop

    stetoskop Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 мај 2011
    Пораки:
    5.388
    Допаѓања:
    171.341
    Sekogas prva smena.Spiela -nespiela nokta ,veke u 5h kafeto se podgotvuva.Dodeka da zastine,brzinski tus i vo bade mantil se pie kafe ,sminka,kosata da se zapegla.Vo medjuvreme se slusa muzika tivko da ne im preci na drugite,a kuckata e pustena vo dvor da se istrca malku.Se trtkam-vrtkam i do 6.30h uspevam da se oblecam.Potoa ja budam kerka,ona se oblekuva ,jade nekoe ovosje,proveruvam tasnata -novcanik,klucevi,mobilnite,po 3 pati go proveruvam USB -to dali sum go ponela,stavam cviker za sonce,se tovaram ko magare-laptop,tasna,ranec, i veke u 07h sme so kereto u kola.Ja nosam u skola ,sobiram po pat edna koleska i veke u 7.30 h sme na rabota.
     
    На Miss.N му/ѝ се допаѓа ова.
  7. lunicka

    lunicka Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    3.686
    Допаѓања:
    98.013
    Пол:
    Женски
    - 04 и 30 аларм
    - 10-15 минути во купатило
    - 5-10 минути местење на кревет,облекување,сиромашна шминка
    - 5 и 15 седнувам во кола и се пцујам самата себе зошто не си легнав порано
    --05 и 55 веќе сум на работа и веднаш почнува без на раат да испиеш кафе
     
  8. Bankarkata

    Bankarkata Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2017
    Пораки:
    137
    Допаѓања:
    1.636
    Пол:
    Женски
    Станувам 1 саат порано, работата ми е на 15тина минути со кола.
    Се мијам, дремам пред греалка 10тина минути и мислам што да облечам, се шминкам на брзинка и пијам една чаша топла вода со лимон и мед на екс пред искачање. У принцип ташната ми е спремна само друго не.