1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Вашите топли напитоци преку слика

Дискусија во 'Храна и пијалаци' започната од IM.TMKQ, 16 јануари 2018.

 1. IM.TMKQ

  IM.TMKQ Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2014
  Пораки:
  4.535
  Допаѓања:
  37.499
  Пол:
  Женски
  Инспирирана од темата ,,Вашето кафе преку слика" а воглавно и голем љубител на чај, ја отворам оваа тема каде можеме да постираме слики од нашите чаеви и храната/овошјето кое најчесто го јадеме додека пиеме чај.
  Пожелно би било да се каже од што е чајот.
  Може да се прикачуваат слики од домашно направен чај или чај од кафич/ресторан.

  Колку што видов ваква тема нема досега.
  viber image.jpg Чајот е од камилица, помешан со аронија и сок од лимон.


  * ЗАБЕЛЕШКА ОД МОДЕРАТОР *
  --- ТЕМАТА Е ПРЕИМЕНУВАНА ЗА СИТЕ ТОПЛИ НАПИТОЦИ, НЕ САМО ЗА ЧАЈ ---
   
  На Rama, SV1911, sweet-cherry и 20 други им се допаѓа ова.
 2. Monella

  Monella Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 април 2013
  Пораки:
  2.086
  Допаѓања:
  31.965
  Зелен чај :)
  15163723034741.jpg
   
  На Rama, SV1911, sweet-cherry и 34 други им се допаѓа ова.
 3. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  13.120
  Допаѓања:
  76.415
  Пол:
  Женски
  Колку пати помислив дека фали ваква тема. :lol:

  SAM_0447.JPG

  Чај од камилица, со мед.
   
  На Rama, SV1911, Srcka $ и 19 други им се допаѓа ова.
 4. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  13.089
  Допаѓања:
  163.461
  Пол:
  Женски
  Убава тема, да не ги ставаме сликите во темата за кафе :lol:
  Еве од мене нешто арт :) чај од шумско овошје е иначе :mm:

  [​IMG]
   
  На Leo girl, Rama, SV1911 и 33 други им се допаѓа ова.
 5. ванилала

  ванилала Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2015
  Пораки:
  1.651
  Допаѓања:
  5.233
  Пол:
  Женски
  Wow, со која апликација е ова?
   
 6. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  13.089
  Допаѓања:
  163.461
  Пол:
  Женски
  На picmonkey ја правев, онлајн страница :) доста едноставна фото манипулација е, само идеш во опцијата overlay и ставаш друга слика од нет како текстура :)
   
  На Srcka $ и ванилала им се допаѓа ова.
 7. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  13.120
  Допаѓања:
  76.415
  Пол:
  Женски
  SAM_0454.JPG

  Брусница. Само со лимон.
   
  На Rama, SV1911, sweet-cherry и 20 други им се допаѓа ова.
 8. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  27.169
  Допаѓања:
  177.063
  Пол:
  Женски
  20180121_135603.jpg
   
  На Rama, Srcka $, Ketchup и 13 други им се допаѓа ова.
 9. CrazyOne

  CrazyOne Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 ноември 2010
  Пораки:
  2.036
  Допаѓања:
  19.306
  Пол:
  Женски
  20180121_162129.jpg
   
  На One14, Rama, SV1911 и 23 други им се допаѓа ова.
 10. theowndemon

  theowndemon crazy cat lady Член на тимот

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  12.577
  Допаѓања:
  155.694
  Пол:
  Женски
  Уф. Убава тема.
  Деновиве зошто сум седната и си учам, чајот ми е во шише инаку се заборавам и да ми се пие, пак заборавам. Затоа сега ќе си ставам нешто постаро, па во иднина сликите ќе бидат „свежи“
  upload_2018-1-21_16-29-41.png
  Колку што ме држи меморија овој е од летово, а на лето најчесто пијам чај од лимон што е, не во ќесички туку инстант.
  upload_2018-1-21_16-30-57.png
  Према описот на инста, овој е од шумско овошје.
  upload_2018-1-21_16-31-25.png
  Мојот омилен зелен чај.
  Од утре ќе ставам „свежи“ слики, понови.
  Најчесто пијам:
  • зелен чај,
  • кантарион,
  • мајчина душица и
  • липа.
   
  На Rama, SV1911, vitamina и 31 други им се допаѓа ова.
 11. IM.TMKQ

  IM.TMKQ Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2014
  Пораки:
  4.535
  Допаѓања:
  37.499
  Пол:
  Женски
  20180121_215551-2.jpg
   
  На Rama, Srcka $, Ketchup и 17 други им се допаѓа ова.
 12. theowndemon

  theowndemon crazy cat lady Член на тимот

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  12.577
  Допаѓања:
  155.694
  Пол:
  Женски
  71DD47C9-88E6-4473-9A17-D957DBB6513E.jpg
  Зелен.
   
  На Rama, SV1911, sweet-cherry и 20 други им се допаѓа ова.
 13. ♡BuBaLe♡

  ♡BuBaLe♡ Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 мај 2015
  Пораки:
  5.168
  Допаѓања:
  105.753
  Пол:
  Женски
  :clap: баш фалеше ваква тема
  Чаеви обожавам
  Еве го мојот
  IMG_20180122_092038_543.jpg
   
  На Rama, SV1911, Srcka $ и 18 други им се допаѓа ова.
 14. kikin

  kikin Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2010
  Пораки:
  4.211
  Допаѓања:
  13.861
  Пол:
  Женски
  Fotor_151661682035355.jpg
  Пауза од работа со чајче од камилица.
   
  На Rama, Srcka $, Ketchup и 16 други им се допаѓа ова.
 15. shz

  shz Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 септември 2012
  Пораки:
  5.940
  Допаѓања:
  50.023
  Пол:
  Женски
  IMG_20180122_193103_819.jpg
   
  На Rama, sweet-cherry, Srcka $ и 17 други им се допаѓа ова.
 16. ♡BuBaLe♡

  ♡BuBaLe♡ Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 мај 2015
  Пораки:
  5.168
  Допаѓања:
  105.753
  Пол:
  Женски
  IMG_20180122_120211_666.jpg
   
  На Rama, SV1911, Srcka $ и 17 други им се допаѓа ова.
 17. ♡BuBaLe♡

  ♡BuBaLe♡ Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 мај 2015
  Пораки:
  5.168
  Допаѓања:
  105.753
  Пол:
  Женски
  IMG_20180123_072342_991.JPG
   
  На Rama, SV1911, Srcka $ и 16 други им се допаѓа ова.
 18. ♡BuBaLe♡

  ♡BuBaLe♡ Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 мај 2015
  Пораки:
  5.168
  Допаѓања:
  105.753
  Пол:
  Женски
  :?: зар само јас пијам чај??

  Третиот денес
  IMG_20180123_145443_386.JPG
   
  На Rama, SV1911, Srcka $ и 17 други им се допаѓа ова.
 19. IM.TMKQ

  IM.TMKQ Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2014
  Пораки:
  4.535
  Допаѓања:
  37.499
  Пол:
  Женски
  20180123_194746-1.jpg
  Боровница со лимон.
   
  На Rama, SV1911, Srcka $ и 14 други им се допаѓа ова.
 20. CrazyOne

  CrazyOne Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 ноември 2010
  Пораки:
  2.036
  Допаѓања:
  19.306
  Пол:
  Женски
  20180124_212634.jpg
   
  На Rama, sweet-cherry, Srcka $ и 16 други им се допаѓа ова.