1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Вашите топ 5 јадења?

Дискусија во 'Храна и пијалаци' започната од 2468, 17 мај 2010.

 1. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.836
  Пол:
  Женски
  Ајде девојки наведете ги тука вашите 5 омилени јадења ;)

  еве ги моите:
  1. мусака
  2. стек со печурки
  3. пица
  4. бејк ролс :lol:
  5. сарма
   
  На meredith и dancesrce им се допаѓа ова.
 2. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  1. пржени јајца (ама некако недопржени, да се разлева жолчката :lol: )
  2. пица
  3. батачиња потпечени со вегета
  4. кајмак на леб
  5. помфрит со густ домашен кечап
   
  На Epov88, odbojkarka, swetygirl и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 3. garudamon

  garudamon Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  164
  Допаѓања:
  61
  1. Торта :o
  2. Пржени јајца со патлиџанче,краставица и сиренце;
  3. Ориз и копани;
  4. Праз и свинско месо;
  5. Боранија и грашок; ;)
   
 4. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.344
  -kompir salata so riba
  -pileski prsti
  -panceroti
  -sarska so salati,kompiri...
  -oriz
   
 5. Melanie

  Melanie Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2010
  Пораки:
  556
  Допаѓања:
  87
  Pica
  Sarma
  Peceno kokovce :lol:
  Musaka
  Zelnik so praz ili zelka kisela :lol:
   
 6. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.381
  Допаѓања:
  1.114
  Пол:
  Женски
  1. Пица :pizza:
  2. Пастрамајлија
  3. Пире
  4. Селско месо :)
  5. Салата од варени компири :)
   
 7. karak

  karak Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2010
  Пораки:
  4.354
  Допаѓања:
  5.297
  Шпагети
  Пица
  ГравЧе со зелка салата
  пржени компирчинња со скара
  тиквички полнети
   
 8. WomanInLove

  WomanInLove Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2009
  Пораки:
  716
  Допаѓања:
  267
  Пол:
  Женски
  Полнети пиперки
  сарма
  пица
  мајонез салата
  компири(пржени, варени, печени...секакви) :) :)
   
 9. Speechless

  Speechless Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  4.190
  Допаѓања:
  5.531
  Пол:
  Женски
  1. ЧОКОЛАДО ! :D (палачинки, торти.. се се се што е чоколадно .. ! )
  2. Пица , ама од Амати мм најубава е
  3.Пржени компирчиња што крцкаат со домашен кечап ^_^
  4.Мусака
  и 5. Тост ( особено тој од Нино што е со домашен кечааап )
  п.с. ми се пријаде сеа :( :D
   
  На hermosa му/ѝ се допаѓа ова.
 10. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  15.536
  Допаѓања:
  31.538
  Пол:
  Женски
  1.Макарони
  2.Пица
  3.Павлака
  4.Паштета
  5.Тавче-гравче
   
 11. soledad

  soledad Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  418
  Допаѓања:
  251
  1.компири печени
  2.Пица
  3.палачинки
  4.мусака
  5.торта со праски
   
 12. anima

  anima Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  559
  Допаѓања:
  275
  1.ЧОКОЛАДО :inlove:
  2.ориз
  3.пире
  4.шопска салата
  5.пржени јајца :)
   
 13. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  645
  виршла и јајце
  пица
  тост/хамбургер
  пофрит
  чипс,чоколада....ммммммммммм :inlove:
   
 14. ss80

  ss80 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  205
  Допаѓања:
  271
  Пол:
  Женски
  1. Лосос
  2. Сарма
  3. Спанаќ
  4. Чоколадо
  5. Кинеска и тајландска храна (мислам дека се освен куче би јадела:)))
   
 15. DesertRose

  DesertRose Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  4
  1.Салата од свежа краставица
  2.Пастрмајлија
  3.Пилешки стек и павлака
  4.Ориз на тавче заедно со риба + компир салата
  5.Пица ролат и јогурт


  Обожавам да јадам салатииииииии...... :talk: :)
   
 16. Shelea

  Shelea Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  4.241
  Допаѓања:
  42.972
  Тестенини (значи, се’ што спаѓа од италијанска кујна, пица, лазањи, шпагети, канелони, макарони.... плус мекици, месено, пирошки, бурек со месо,итн, итн)
  Селско месо со многу печурки и павлака.
  Прженици - помфрит, похован карфиол, пилешки прсти, похован кашкавал, чипс, се што е нездраво!
  Кремави салати и мезалски салати (шопска, шеф, руска, итн)
  Чоколадна торта!

  Си немам проблем со килажа не не. Она си има со мене ! :lol: :rofl: :rofl: :rofl:
   
 17. Sunshine88

  Sunshine88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2010
  Пораки:
  1.533
  Допаѓања:
  580
  1. Стек
  2. Помфрит
  3. Мусака
  4. Двопек( во рерна со зејтинче и кашкавалче)
  5. Чипс :lol:
   
 18. SpoiledBaby

  SpoiledBaby Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 април 2010
  Пораки:
  889
  Допаѓања:
  302
  1.Супа
  2.Чоколадо
  3.Пица
  4.Тортелини
  5.Салата од краставици :)
   
 19. Ariel

  Ariel Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  7.688
  Допаѓања:
  129.911
  1. Пастрмка со салата од марула
  2. Тестенини со базилико сос, а може и секакви сосови :D
  3. Свински бут :D
  4. Цезар салата, и други слични салати
  5. Потаж од зеленчук

  Слатките ззаземаат посебно место во мојот живот, ама овде не ги набројав бидејќи не ги доживувам како јадење :D
   
 20. wolf4e

  wolf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  2.285
  Допаѓања:
  1.893
  1.брокула 2.печурки пржени со малку лук 3.супа 4.пилешко месо 5.таратур