1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Вашите цели и стремежи

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Golden, 4 јануари 2014.

 1. Golden

  Golden Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2013
  Пораки:
  1.066
  Допаѓања:
  1.400
  Пол:
  Женски
  Во оваа тема ќе можеме да ги кажеме нашите цели и кон што се стремиме и очекуваме. :)
  Ако има ваква тема или ја сметате за непотребна слободно клуч ;)

  Моите цели се да си поправам оценките,да имам тело какво што посакувам и да го положам меѓународниот испит по германски во март.Ќе може и да направиме:
  пр.Tело од соништата-направено! :$

  Темава ја создадов за да сите се фокусираме на нашите цели и соништа да се остварат.Како што реков ако веќе има ваква тема или ја сметате за глупа и непотребна слободно клуч :D
   
 2. MorbGoth.666

  MorbGoth.666 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 септември 2013
  Пораки:
  531
  Допаѓања:
  146
  Ајде да искоментирам прва, годинава целта ми е да ослабам, да бидам повеќе активна, да научам нешто ново..тоа е за сега
   
 3. Emotional123

  Emotional123 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јули 2011
  Пораки:
  4.472
  Допаѓања:
  15.135
  Пол:
  Женски
  Да ги средам испитите, да почнам да посетувам некој курс, сакам да научам нешто ново.
   
 4. sugarlips

  sugarlips Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2014
  Пораки:
  682
  Допаѓања:
  789
  Пол:
  Женски
  Да завршам факултет ,и да се преселам било каде,само да не сум овде :D Сакам да живеам некаде сама.
   
 5. angelche16

  angelche16 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  1.913
  Допаѓања:
  7.726
  Пол:
  Женски
  Хаха целта ми е малку да ослабам.
   
 6. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  10.322
  Допаѓања:
  58.228
  Пол:
  Женски
  Да учам повеќе и да не заостанам со толку многу испити како годинава, да го завршам факултетот навреме, да се хранам поздраво, да создадам среќно семејство, да патувам, да направам многу тетоважи итн.
   
 7. Mr. Right

  Mr. Right Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 септември 2015
  Пораки:
  2.509
  Допаѓања:
  71.245
  Пол:
  Машки
  Најосновното ми е да се вработам за да соберам пари за моето школување, потоа да го завршам факултетот кој го сакам и да се вработам според струката. После тоа би сакал да соберам пари за да си се наградам со едно далечно патување за целиот труд и жртвувања што сум ги вложил. Би сакам дасе тетовирам, ама никако да се одлучам, ама познавајќи се и тоа ќе го направам:D.
  После горенаведеново сакам да се оженам и создадам семејство. Би сакал да имам три деца, не е важно дали машки или женски, важно да бидат здрави и живи.
  Сега за сега толку:)
   
 8. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  4.279
  Допаѓања:
  20.650
  Пол:
  Женски
  Здравје, среќа и успех за целото семејство и најблиските. Да бидам успешна и на приватен, и на деловен план.
   
  На Lovelybaby<3, Недопирлива5 и Aleksandra9999 им се допаѓа ова.