1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Вашите цртежи

Дискусија во 'Литература и уметност' започната од sweetypie, 7 септември 2011.

 1. sweetypie

  sweetypie Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  32
  Допаѓања:
  13
  Мислам дека нема ваква тема,а ако има слободно избришете ја...овде можи да ставате цртежи вие лично шо сте ги нацртале..немора да бидите кузнај какви уметници нормално :) епа ако сакате споделете да видиме :)
   
  На рендом прсн, Dulceee и EnnieFabulous им се допаѓа ова.
 2. EnnieFabulous

  EnnieFabulous Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2010
  Пораки:
  717
  Допаѓања:
  399
  Еве да скршам мраз, нешто од мене :)
   

  Прикачени фајлови:

  На рендом прсн, Dark artist, sugarlips и 32 други им се допаѓа ова.
 3. Magnolija

  Magnolija Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  1.674
  Допаѓања:
  7.649
  Мене ме чуди зошто не е активна темата :^) Верувам дека многу имате талент за цртање.

  Штета што мене не ме бива :( Ама сакам да гледам цртежи на други. :)
   
  На bluegirl7 и Strumfeta93 им се допаѓа ова.
 4. Dulceee

  Dulceee Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2011
  Пораки:
  904
  Допаѓања:
  2.025
  Пол:
  Женски
  Не е ништо посебно, ама ете за мене има големо значење :inlove:
   

  Прикачени фајлови:

  • IMG_4737.JPG
   IMG_4737.JPG
   Големина на фајлот:
   256,2 KB
   Прегледи:
   4.214
  На IdenUmetnik, sugarlips, QueenElena и 50 други им се допаѓа ова.
 5. CIA

  CIA Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2011
  Пораки:
  1.525
  Допаѓања:
  3.029
  Ауу богами голем талент имате...цртеживе се прекрасни..инаку Дулче може цртежов да го искористам некогаш како аватар ? :wasntme:
   
  На tiggyboy му/ѝ се допаѓа ова.
 6. bal0n43

  bal0n43 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2011
  Пораки:
  135
  Допаѓања:
  81
  Јас немам талент за цртање ама ич..Имам другарка која црта прекрасно, а и дечко ми има талент. Па ако може (бидејќи насловот на темата е Вашите цртежи) ќе постирам некој цртеж нацртан од нив за да видите :)
   
 7. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.094
  Допаѓања:
  6.348
  Пол:
  Женски
  Балонче може да постираш слики со нивна согласнот секако.
  Сакам да гледам цртежи и јас, штета што немам дарба инаку темава сега ќе беше наполнета со мои дела. :^)
   
 8. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  18.653
  Допаѓања:
  80.799
  Пол:
  Женски
  Уф. Ме погодивте со темава, навистина.
  Пасија ми е цртањето, немам некој кујзнае каков талент, ма да ме бидува - не сум толку лоша како што си замислувам, енивеј.
  Се трудам и цртам чисто из љубави, порано имав повеќе време и цртав поинтензивно, сега поретко.
  Ај ќе нацртам нешто што ми лежи крај срца деновиве и ќе ви постирам. :wasntme:
   
 9. WhiteButterFly5

  WhiteButterFly5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 август 2011
  Пораки:
  283
  Допаѓања:
  69
  :inlove: :inlove: :inlove: Ти го обожавам цртежооот! :*
   
  На Dulceee му/ѝ се допаѓа ова.
 10. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  18.036
  Допаѓања:
  103.761
  Пол:
  Женски
 11. JoxyTheFreak

  JoxyTheFreak Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јуни 2011
  Пораки:
  833
  Допаѓања:
  5.566
  Цртано мнооогу одамна! Неможам да го најдам,инаку би поправил нешто.
  [​IMG]  Lady Gaga! :l:
  Исто така цртано одамна. Тука гледав од слика...
  [​IMG]


  Порано цртав...
  Сега кога знам дека се очајни цртежите,престанав. :)
   
  На bluegirl7, N1ky, mileystar и 19 други им се допаѓа ова.
 12. Magnolija

  Magnolija Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  1.674
  Допаѓања:
  7.649
  Џокси, лепотане, нема ни О од очајно овде. Ама ќе ги има о, ч, а, ј, н, па и о, ако не продолжиш да се надградуваш со годините :) Така да цртај си, кога гледаш дека ти оде :) Мене ми се допаѓаат па. Посебно Лејди Гага :inlove:

  Зошто бе мене ич не ме бива???? ;(
   
  На JoxyTheFreak му/ѝ се допаѓа ова.
 13. NightAir

  NightAir Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2011
  Пораки:
  394
  Допаѓања:
  491
  Се почна од досада, имав темпера и моливи, и најчесто тоа и користам, неам цртано со маслени бидејќи сепак за тоа мислам дека треба да се поддучам прво пред да се извалкам по одма :)
   

  Прикачени фајлови:

  • DSC05936.JPG
   DSC05936.JPG
   Големина на фајлот:
   276 KB
   Прегледи:
   1.153
  • 1.jpg
   1.jpg
   Големина на фајлот:
   213,1 KB
   Прегледи:
   1.152
  • DSC05717-tile.jpg
   DSC05717-tile.jpg
   Големина на фајлот:
   62,5 KB
   Прегледи:
   1.150
  • Photo0858.jpg
   Photo0858.jpg
   Големина на фајлот:
   229,4 KB
   Прегледи:
   1.148
  На MJphotography, smile:), TaMaRa80 и 69 други им се допаѓа ова.
 14. WhiteAngel

  WhiteAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2011
  Пораки:
  2.107
  Допаѓања:
  1.640
  Женчиња, а и мажулиња :D па вие сте прекрасни цртачи. Господе, земи им малку од нивниот талент и дај ми мене. :lol: Многу сакам да цртам, ама ете не знам...не ми мрда рачето...
   
  На NightAir му/ѝ се допаѓа ова.
 15. LightOFF

  LightOFF Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2011
  Пораки:
  34
  Допаѓања:
  72
  Еве нешто и од мене :)
   

  Прикачени фајлови:

  • DSC00004.JPG
   DSC00004.JPG
   Големина на фајлот:
   98,5 KB
   Прегледи:
   1.045
  • DSC00006.JPG
   DSC00006.JPG
   Големина на фајлот:
   101,9 KB
   Прегледи:
   1.043
  • DSC00002.JPG
   DSC00002.JPG
   Големина на фајлот:
   94,9 KB
   Прегледи:
   1.044
  • DSC00007.JPG
   DSC00007.JPG
   Големина на фајлот:
   85,7 KB
   Прегледи:
   1.043
  На LadyInTheDark, mileystar, bluegirl7 и 19 други им се допаѓа ова.
 16. BeYourself

  BeYourself Популарен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  1.485
  Допаѓања:
  2.948
  [Јас си цртам. Еве два цртежа, ги имам ставено и во СДК, ама зашто таму имаме најмногу мислења, можеби кога мислењето е потрупено со страници, страници мислења некој не успеал да види, па ете:
  Имам уште неколку, ама сликите треба да ги префрлам на компјутер, па ќе ги ставам. :)
   

  Прикачени фајлови:

  • DSC-0574.jpg
   DSC-0574.jpg
   Големина на фајлот:
   32,1 KB
   Прегледи:
   1.003
  • DSC-0575.jpg
   DSC-0575.jpg
   Големина на фајлот:
   32,9 KB
   Прегледи:
   1.003
  • DSC-0576.jpg
   DSC-0576.jpg
   Големина на фајлот:
   29 KB
   Прегледи:
   1.004
  На dancing.queen, BoaVista, Strumfeta93 и 12 други им се допаѓа ова.
 17. Asterion

  Asterion Популарен член

  Се зачлени на:
  12 март 2011
  Пораки:
  392
  Допаѓања:
  5.622
  Некои цртежи нацртани од мене. 8)
  Цртам од кога знам за мене. Уживам во тоа и ме опушта.
  На неколку пати имам постирано некои мои цртежи во други теми, па сега ја видов и оваа тема специјално за вакви слики па си викам дај да поставам нешто и така долго време нешто ме немаше на форумот. Некако отсутна сум. :^)
   

  Прикачени фајлови:

  На TaMaRa80, Good.Girl., AnaKlarc и 55 други им се допаѓа ова.
 18. dolly.doll

  dolly.doll Популарен член

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  594
  Допаѓања:
  505
  Пол:
  Женски
  Скоро сите во фамилијата м исе професионалци за цртање ... Ама ете јас в тоа сум изрод над изродите ..Цртам колку да неречат незнам молив да држам |( :worried:
   
  На Smell.Of.Wickedness, Beauchamp и Dulceee им се допаѓа ова.
 19. Divinebutterfly

  Divinebutterfly Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јули 2011
  Пораки:
  2.968
  Допаѓања:
  9.980
  Пол:
  Женски
  Порано многу цртав и имав убави цртежи,а сега за жал немам време.Еве најдов само 3,ќе ставам повеќе кога ќе ги најдам :) А имам и едни преубави портрети ама се too personal,па не можам да ги ставам,ќе се раскријам :) Овие долу во боја се на картички,правени се со бои за текстил и на текстил цртав,правевме како за да се собери за донација за деца,демек тие ги правеле :) Мислам некои е кажано дека од нас студентите,важно важна беше иницијативата. А овој првиот е портрет на една другарка :)
   

  Прикачени фајлови:

  • DSC01393.JPG
   DSC01393.JPG
   Големина на фајлот:
   268,1 KB
   Прегледи:
   890
  • DSC01394.JPG
   DSC01394.JPG
   Големина на фајлот:
   367,2 KB
   Прегледи:
   890
  • DSC06338.JPG
   DSC06338.JPG
   Големина на фајлот:
   350,2 KB
   Прегледи:
   895
  На LadyInTheDark, I.love.your.lips, SexyLady и 11 други им се допаѓа ова.
 20. NightAir

  NightAir Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2011
  Пораки:
  394
  Допаѓања:
  491
  Уште нешто од мене...Кети Пери ми е омилен цртеж, го цртав за тоа спотот нејзин наградната игра..ама не ме одбраа..здравје :D :D
   

  Прикачени фајлови:

  На RockNroLLGirL, IdenUmetnik, LadyInTheDark и 31 други им се допаѓа ова.