Вашите цртежи

Дискусија во 'Литература и уметност' започната од sweetypie, 7 септември 2011.

 1. Ciel

  Ciel Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јануари 2019
  Пораки:
  362
  Допаѓања:
  1.912
  Пол:
  Женски
  Незнаев кај да го поставам прашањево. Каде можам да најдам добар резбарски сет за линолеум по солидна цена?
   
 2. ecka.da.wiz

  ecka.da.wiz Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јули 2017
  Пораки:
  72
  Допаѓања:
  411
  Пол:
  Женски
  portret.jpg
  upload_2019-4-5_22-27-46.png
  одамна немам постирано некој цртеж во темава, па еве, последни два дигитални, вториот не ми е довршен, ама еве го слдфкјгс
   
  На Ketchup, barby, Brinetka и 34 други им се допаѓа ова.
 3. softy1

  softy1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2014
  Пораки:
  99
  Допаѓања:
  244
  Пол:
  Женски
  Дали кај нас има 3D акрилни бои? И од каде можат да се купат?
   
 4. tina-63

  tina-63 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 октомври 2012
  Пораки:
  108
  Допаѓања:
  1.553
  Пол:
  Женски
  6EB2C354-A41B-4E9C-9C53-A40C4465A407.jpeg
   
  На Ketchup, Pretty Woman, Alisa22 и 5 други им се допаѓа ова.
 5. tina-63

  tina-63 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 октомври 2012
  Пораки:
  108
  Допаѓања:
  1.553
  Пол:
  Женски
  image.jpg
   
  На Ketchup, Pretty Woman, Summer16 и 7 други им се допаѓа ова.
 6. Natali.3

  Natali.3 Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 септември 2013
  Пораки:
  4.809
  Допаѓања:
  35.774
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На girl2, Ketchup, barby и 28 други им се допаѓа ова.
 7. GoodGirl45

  GoodGirl45 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2016
  Пораки:
  1.220
  Допаѓања:
  7.943
  Пол:
  Женски
  Леле, прекрасни се!!! :inlove:
  Како имаш живци толку детали да нацрташ, јас нема шанса вака да нацртам, нервоза ме фаќа одма. :D
   
  На Natali.3 и WildMk им се допаѓа ова.
 8. Irreplaceablee

  Irreplaceablee Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2016
  Пораки:
  585
  Допаѓања:
  10.198
  Пол:
  Женски
  AirBrush_20190430155820.jpg
  Некои веќе ги имав објавено тука, али мерак ми беше уште еднаш вака комплетирани. :D
   
  На girl2, ZAHRA, Deni87 и 49 други им се допаѓа ова.
 9. Natali.3

  Natali.3 Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 септември 2013
  Пораки:
  4.809
  Допаѓања:
  35.774
  Пол:
  Женски
  Tи благодарам од :l:.
  Не знам хаха, интересно ми е додека цртам, си се внесувам во цртежо, друго ништо не перцепирам. :lol::D
   
  На GoodGirl45 и mal.ecka им се допаѓа ова.
 10. Natali.3

  Natali.3 Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 септември 2013
  Пораки:
  4.809
  Допаѓања:
  35.774
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
   
  На Ketchup, barby, Brinetka и 27 други им се допаѓа ова.
 11. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  6.494
  Допаѓања:
  106.032
  IMG_20190505_145350_936.jpg IMG_20190509_225939_964.jpg IMG_20190509_225939_966.jpg IMG_20190515_222701_842.jpg
   
  На Ketchup, barby, Brinetka и 22 други им се допаѓа ова.
 12. GirlRose

  GirlRose Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2014
  Пораки:
  2.218
  Допаѓања:
  10.447
  Пол:
  Женски
  Јас би сакала да ја прашам дали @theowndemon црта цртежи на компјутер :wasntme:
   
  На theowndemon му/ѝ се допаѓа ова.
 13. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  6.494
  Допаѓања:
  106.032
  Не. :D
  Така би заштедила многу на хартија и стила.
   
  На WildMk и GirlRose им се допаѓа ова.
 14. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  6.494
  Допаѓања:
  106.032
  IMG_20190527_081345.jpg IMG_20190527_085857.jpg IMG_20190527_092736.jpg IMG_20190528_110813.jpg
   
  На Ketchup, barby, Brinetka и 16 други им се допаѓа ова.
 15. ecka.da.wiz

  ecka.da.wiz Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јули 2017
  Пораки:
  72
  Допаѓања:
  411
  Пол:
  Женски
  dtiys.png
   
  На Ketchup, Brinetka, mileystar и 16 други им се допаѓа ова.
 16. Animali

  Animali Популарен член

  Се зачлени на:
  21 септември 2016
  Пораки:
  1.156
  Допаѓања:
  9.376
  Пол:
  Женски
  На ecka.da.wiz му/ѝ се допаѓа ова.
 17. ecka.da.wiz

  ecka.da.wiz Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јули 2017
  Пораки:
  72
  Допаѓања:
  411
  Пол:
  Женски
  фала :l:
   
  На Animali му/ѝ се допаѓа ова.
 18. 1209

  1209 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2010
  Пораки:
  3.464
  Допаѓања:
  26.853
  Пол:
  Женски
  Не е мое дело ама пак морам да се пофалам. Последното на брат ми. IMG_20190530_124117_788.jpg
   
  На SofiMar_, Irreplaceablee, Ketchup и 42 други им се допаѓа ова.
 19. VoodooGirl

  VoodooGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2014
  Пораки:
  510
  Допаѓања:
  4.108
  Пол:
  Женски
  Ти ги гледав и постариве цртежи, имаш феноменално подобрување и тоа за доста краток временски период.
  Б Р А В О! :clap:
   
  На ecka.da.wiz му/ѝ се допаѓа ова.
 20. fana

  fana Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 август 2012
  Пораки:
  5.255
  Допаѓања:
  23.032
  Пол:
  Женски
  Језиво од што е добро. Мислам ќе почне да ми зборува од толку што е реален цртежот. Големо браво за брат ти.
   
  На Peperutce1115 и 1209 им се допаѓа ова.