Вашите цртежи

Дискусија во 'Литература и уметност' започната од sweetypie, 7 септември 2011.

 1. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  6.505
  Допаѓања:
  106.202
  IMG_20190719_112715.jpg IMG_20190719_112733.jpg
   
  На ZAHRA, Bubce38, Ketchup и 20 други им се допаѓа ова.
 2. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  6.505
  Допаѓања:
  106.202
  IMG_20190730_133227_921.jpg IMG_20190730_133717_914.jpg
   
  На ZAHRA, Ketchup, barby и 23 други им се допаѓа ова.
 3. 1209

  1209 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2010
  Пораки:
  3.466
  Допаѓања:
  26.913
  Пол:
  Женски
  Пробам да се вратам во форма, веќе 5 год немам сликани ништо, се блокирав тогаш и веќе не фатив четка во рака. Сега си купив акрилни бои, четки и платна и сакам да си ја вратам инспирацијата.
  Фрида Кало во обид на втората слика, не ми успеа другиот дел и ја фрлив, ама ако и тоа е дел од процесот на враќање. IMG_20190814_004221.jpg IMG-553779a83f9f4b847f6dd475483399bc-V.jpg
   
  На Blue.Sky, ZAHRA, Ketchup и 37 други им се допаѓа ова.
 4. 1209

  1209 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2010
  Пораки:
  3.466
  Допаѓања:
  26.913
  Пол:
  Женски
  IMG_20190911_121648.jpg IMG_20190911_121015_001_COVER.jpg IMG_20190911_120927.jpg
   
  На SofiMar_, ZAHRA, Bubce38 и 38 други им се допаѓа ова.
 5. simonna.a

  simonna.a Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 февруари 2013
  Пораки:
  3.718
  Допаѓања:
  20.496
  Пол:
  Женски
  Ликовите од светот на Загор(стрип)
  Првиот женски лик
  Прва се појавува Норма:млада и убава,ја грабнува човекот-лилјак во број 2 додека во број 3 ќе ја спаси токму Загор.На оние кои имаат замерке дека светот на Загор е Шовинистички(т.е. без жени) ќе им одговориме дека не е битен квантитетот туку квалитетот.Секако,во авантуристичка сага како оваа нема многу место за чувство:со оглед на тоа дека треба да го одржува редот и мирот во еден опасен регион како Дарквуд,Загор нема многу време за себе.А згора на тоа,малку е и срамежлив.Ќе поминат години до првите негови заљубувања(на пример љубовта со Фрида во два броја),а можеби ќе бидат потребни векови за да го видиме Загор во улога на сопруг.
  [​IMG]
  Пост скриптум:Норма ја нацртав како транвестит :rofl::rofl::rofl::rofl::whew:
   
  На Bubce38, Ketchup, WildMk и 3 други им се допаѓа ова.
 6. GoodGirl45

  GoodGirl45 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2016
  Пораки:
  1.220
  Допаѓања:
  7.944
  Пол:
  Женски
  20190921_161451.jpg
  Првото го уништив со белите точки, криво ми е :doh:.
   
  На Ketchup, WildMk, Brinetka и 11 други им се допаѓа ова.
 7. Роберт 7

  Роберт 7 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2016
  Пораки:
  970
  Допаѓања:
  9.604
  Пол:
  Машки
  20190923_121606.jpg
   
  На Ketchup, WildMk, Brinetka и 10 други им се допаѓа ова.
 8. piksooki

  piksooki Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2015
  Пораки:
  1.510
  Допаѓања:
  9.691
  Пол:
  Женски
  @miss-bootylicius @theowndemon и
  @1209 можам да ги издвојам како најјј...Се што видов ми се допадна девојки:l:.Секако и другите се преубави.:inlove:Би сакала и јас да го имам вашиот талент^_^.Можеби со вежба ќе успеам да постигнам нешто:D.Сепак не сум до толку лоша де:lol:
   
  На 1209, theowndemon и Роберт 7 им се допаѓа ова.
 9. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  6.505
  Допаѓања:
  106.202
  Прегратки! :hug:
   
  На piksooki му/ѝ се допаѓа ова.
 10. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  6.505
  Допаѓања:
  106.202
  Туку луѓе се ближи Inktober. :party: На 1ви ќе отворам и засебна тема за да е нова и ако има заинтересирани да учествуват.

  Листите се излезени уште од 1ви Септември.

  2019promptlist.png EDjJeTCW4AAOuIF.jpg
   
  На LittleChili и Роберт 7 им се допаѓа ова.
 11. simonna.a

  simonna.a Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 февруари 2013
  Пораки:
  3.718
  Допаѓања:
  20.496
  Пол:
  Женски
  Дел од средниот ред на Барса,фудбалерот Серхио Бускетс:inlove:
  IMG_20191009_140549_369.jpg
   
  На Bubce38, Ketchup, WildMk и 2 други им се допаѓа ова.
 12. Natali.3

  Natali.3 Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 септември 2013
  Пораки:
  4.809
  Допаѓања:
  35.774
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
   
  На Irreplaceablee, Bubce38, Ketchup и 26 други им се допаѓа ова.
 13. miss-bootylicius

  miss-bootylicius Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2011
  Пораки:
  598
  Допаѓања:
  8.969
  20191013_003026.jpg уште едно мое дело, не е доработено, треба да се средат уште некои детали
   
  На Irreplaceablee, Bubce38, Ketchup и 18 други им се допаѓа ова.
 14. 1209

  1209 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2010
  Пораки:
  3.466
  Допаѓања:
  26.913
  Пол:
  Женски
  IMG_20191025_230908_950.jpg
   
  На Blue.Sky, Novecento, SofiMar_ и 32 други им се допаѓа ова.
 15. simonna.a

  simonna.a Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 февруари 2013
  Пораки:
  3.718
  Допаѓања:
  20.496
  Пол:
  Женски
  20191101_144440.jpg
  20191101_144506.jpg
  20191101_144530.jpg
  20191101_144549.jpg
  20191101_144621.jpg
   
  На Blue.Sky, Ketchup, WildMk и 11 други им се допаѓа ова.
 16. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  6.505
  Допаѓања:
  106.202
  Polish_20191102_132740554.jpg Polish_20191102_132812978.jpg Polish_20191102_132847088.jpg Polish_20191102_132920708.jpg Polish_20191102_132954980.jpg Polish_20191102_133044255.jpg
   
  На Novecento, Bubce38, Ketchup и 16 други им се допаѓа ова.
 17. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  6.505
  Допаѓања:
  106.202
  :rofl:
  Polish_20191103_143711382.jpg
  Треба уште една четка да манам на последниот дел шо го боев да се изедначи ама сега сум мрза.
   
  На Bubce38, Ketchup, barby и 12 други им се допаѓа ова.
 18. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  6.505
  Допаѓања:
  106.202
  Polish_20191104_162133411.jpg
   
  На Ketchup, WildMk, LittleChili и 9 други им се допаѓа ова.
 19. Natali.3

  Natali.3 Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 септември 2013
  Пораки:
  4.809
  Допаѓања:
  35.774
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
   
  На SofiMar_, Irreplaceablee, Bubce38 и 19 други им се допаѓа ова.
 20. miss-bootylicius

  miss-bootylicius Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2011
  Пораки:
  598
  Допаѓања:
  8.969
  Screenshot_20191105-000017_Gallery.jpg 20191104_230244.jpg еве го портретот завршен... :)
   
  На ZAHRA, Irreplaceablee, Ketchup и 17 други им се допаѓа ова.