Вашите цртежи

Дискусија во 'Литература и уметност' започната од sweetypie, 7 септември 2011.

 1. 1209

  1209 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2010
  Пораки:
  3.377
  Допаѓања:
  26.505
  Пол:
  Женски
  IMG_20191105_232731.jpg
   
  На H.VAGA, Mantub, stetoskop и 35 други им се допаѓа ова.
 2. 1209

  1209 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2010
  Пораки:
  3.377
  Допаѓања:
  26.505
  Пол:
  Женски
  Ја поправив, многу големи и беа очите. IMG_20191106_015521_612.jpg
   
  На H.VAGA, stetoskop, SofiMar_ и 40 други им се допаѓа ова.
 3. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  6.397
  Допаѓања:
  104.886
  Polish_20191106_203514260.jpg
   
  На ZAHRA, Bubce38, Ketchup и 10 други им се допаѓа ова.
 4. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  6.397
  Допаѓања:
  104.886
  Polish_20191110_115223677.jpg Polish_20191112_220407655.jpg Polish_20191114_205710823.jpg Polish_20191114_210206852.jpg
   
  На Blue.Sky, stetoskop, ZAHRA и 21 други им се допаѓа ова.
 5. Роберт 7

  Роберт 7 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2016
  Пораки:
  944
  Допаѓања:
  9.517
  Пол:
  Машки
  А што друго чоек да прави на дождов?
  IMG_20191120_104638.jpg
   
  На Blue.Sky, Mantub, stetoskop и 25 други им се допаѓа ова.
 6. *kate*

  *kate* Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 септември 2016
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  11
  Пол:
  Женски
  Здраво феминки,
  Дали некоја од вас прави ( или би направила) илустрации за сликовница за деца и колку чини отприлика ( десетина цртежи и насловна)?
   
  На irrelevant му/ѝ се допаѓа ова.
 7. simonna.a

  simonna.a Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 февруари 2013
  Пораки:
  3.697
  Допаѓања:
  20.114
  Пол:
  Женски
  Ликовите од светот на Загор-Чико (стрип)
  Буцко мој!
  Така си го вика нагалено Загор. Чико,малиот и мешлест мексиканец со бескраен број презимиња и ненаситен апетит е секогаш најдобриот пријател на Духот со Секира и негов незаменлив грб што го носи хуморот и комедијата (но по потреба знае да биде и корисна десна рака).На прв поглед Чико има само мани:фалбаџија е,чаламџија невиден,бељаџија, кавгаџија,плашливко,жива мрза,лажго,сплеткаџија итн итн...
  Но толку е симпатичен и духовит што му се простува и често го краде дејствието на Загор,како во петте специјални изданија кои му се него посветени.
  "Карамба и карамбита!Жими сите мустаќи во фамилијата!"-Чико
  20191124_180531.jpg
   
  На WildMk, Bubce38, Ketchup и 3 други им се допаѓа ова.
 8. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  6.397
  Допаѓања:
  104.886
  IMG_20191126_144831_043.jpg
  IMG_20191126_145938_648.jpg
  IMG_20191126_145947_931.jpg
   
  На Mantub, stetoskop, WildMk и 23 други им се допаѓа ова.
 9. simonna.a

  simonna.a Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 февруари 2013
  Пораки:
  3.697
  Допаѓања:
  20.114
  Пол:
  Женски
  IMG_20191207_151058_411.jpg
   
  На stetoskop, LittleChili, irrelevant и 7 други им се допаѓа ова.
 10. Bubce38

  Bubce38 Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2016
  Пораки:
  5.549
  Допаѓања:
  111.452
  Пол:
  Женски
  На piksooki и theowndemon им се допаѓа ова.
 11. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  6.397
  Допаѓања:
  104.886
  Е ај, не кажвам. :D

  Инаку лист е ама не се познава убо позадината оти е со темпера кафеава праена и личи како на маса да е дирек. Другото е со гелно стило. :)
   
 12. Bubce38

  Bubce38 Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2016
  Пораки:
  5.549
  Допаѓања:
  111.452
  Пол:
  Женски
  НиШ не разбрах ама нема везе.
  Гелно стило:^):tmi:

  Ти ликовна академија заврши неќни?
  Јас мислев психолог дека си(facepalm)
   
  На theowndemon му/ѝ се допаѓа ова.
 13. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  6.397
  Допаѓања:
  104.886
  Фарм. Техничар и психолог и никогаш не исполнет уметник. :rofl: :rofl: Едно од трите можи да ми донеси пари, а то не се психолог и пропаднат уметник. :D

  Инаку гелни стила сигурно имаш видено, потечни се и влажни. И ако пополнуваш пример нешто шо треба да е црно, се суши рамномерно и добиваш мазна црна боја. Најдобри се за цртање.
   
  На Роберт 7, Dadusicka и Bubce38 им се допаѓа ова.
 14. SwanMay

  SwanMay Популарен член

  Се зачлени на:
  28 април 2011
  Пораки:
  824
  Допаѓања:
  4.369
  Пол:
  Женски
  Повторно дигитални

  diviner_s_prophecy_by_theswanmaiden_ddlp4jr-fullview.jpg
  cindy_crawford_by_theswanmaiden_ddlubvf-fullview.jpg

  sharon_stone_by_theswanmaiden_ddlprmq-fullview.jpg
   
  На Amellie13, RockNroLLGirL, WildMk и 15 други им се допаѓа ова.
 15. MagicalFairy

  MagicalFairy Активен член

  Се зачлени на:
  22 март 2018
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  49
  Пол:
  Женски
  Дел од цртежите за на факултет IMG_20191207_161218.jpg IMG_20191207_161106.jpg
   

  Прикачени фајлови:

  На WildMk, g8lQQk, Natali.3 и 6 други им се допаѓа ова.
 16. irrelevant

  irrelevant Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јули 2012
  Пораки:
  646
  Допаѓања:
  7.321
  Овие ми се останати, тие демек поубавите ги подарив или дома си ги имам урамено.
  20191211_085902.jpg 20191211_090031.jpg 20191211_090055.jpg 20191211_090110.jpg 20191211_090123.jpg 20191211_090150.jpg 20191211_090212.jpg 20191211_090230.jpg 20191211_090244.jpg 20191211_090256.jpg
   
  На Blue.Sky, Novecento, stetoskop и 16 други им се допаѓа ова.
 17. DiCaprio

  DiCaprio Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 септември 2019
  Пораки:
  350
  Допаѓања:
  1.280
  Пол:
  Машки
  Еден од зачуваните, како постер8)

  20191211_151213.jpg
   
  На WildMk, Ava.84, g8lQQk и 7 други им се допаѓа ова.
 18. 1209

  1209 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2010
  Пораки:
  3.377
  Допаѓања:
  26.505
  Пол:
  Женски
  На SwanMay и GoodGirl45 им се допаѓа ова.
 19. SwanMay

  SwanMay Популарен член

  Се зачлени на:
  28 април 2011
  Пораки:
  824
  Допаѓања:
  4.369
  Пол:
  Женски
  Ти благодарам! :hug:
  Работени се со таблет за цртање Trust во Adobe Photoshop CS3. Постара верзија е, но врши работа.
   
  На ~Allure~, 1209 и g8lQQk им се допаѓа ова.
 20. ~Allure~

  ~Allure~ Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 април 2019
  Пораки:
  121
  Допаѓања:
  151
  Пол:
  Женски
  Како си задоволна од таблетот? Не сум чула за нив, поефтини ли се од wacom и од каде го зема? :)