1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ваши лични песни

Дискусија во 'Канта' започната од KejtiKaulitz, 9 август 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. KejtiKaulitz

  KejtiKaulitz Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2010
  Пораки:
  177
  Допаѓања:
  42
  Па мислам дека не видов ваква тема..
  Денес многу луѓе снимаат песни чисто ради забава а некои и повеќе,па ако имате снимено некое песниче закачете го тука да ве слушнеме,нека биде оваа тема како промотивна ..

  Јас пеам во оваа песна -
  Се надевам дека ви се допаѓа ..

  http://www.youtube.com/watch?v=3tBsRxuogFw


  Инаку не слушам рап , пеам засега само ради забава .. :D :D
   
  На skeridoll му/ѝ се допаѓа ова.
 2. black-angel

  black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  2.604
  Допаѓања:
  4.369
  Пол:
  Женски

  Извини на искреноста ама ти си далеку од пеачка незнаеш да пееш
   
 3. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.097
  Допаѓања:
  4.439
  Пол:
  Женски
  black-angel зошто така ? Па песнава не е снимена кај Дарко Димитров, па да и го направи гласот како на Тина Тарнер, песнава претпоставувам е снимана во импровизирано студио, на еден компјутер, микрофон од слушалки и музика извадена од други песни.
  Освен тоа Кејти има 16 години, никој не ја учел да пее.
  Самото тоа што девојчево прави нешто креативно е за пофалба.
  Сите сме пробале да пишуваме позезија, да пееме , да цртаме...секој сака на некој начин креативно да се изрази.
  Ни Врчак не знае да пее, за ДНК да не зборам...
  Не верувам дека Кејти сака да стане пејачка.
  Подобро на нејзини години креативно да се испробува во различни области отколку да прави други работи. Затоа од мене има KejtiKaulitz :clap:
   
 4. Sunshine88

  Sunshine88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2010
  Пораки:
  1.533
  Допаѓања:
  578
  Секоја критика а и пофалба е добредојдена. Ако некој ја излаже дека е топ, никогаш нема да се подобрува. Дури и некој да земе да ја учи може да и каже дека не знае да пее, и ако толку сака да пее нема тоа да ја повреди туку ке и даде мотив да научи. Јас пеам од 2 одделение па пак ми имаат кажано дека не знам да пеам ама не ме растажува туку ме охрабрува се повеќе да пеам и вежбам!!!!
   
 5. KejtiKaulitz

  KejtiKaulitz Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2010
  Пораки:
  177
  Допаѓања:
  42
  Фала ... песната за мојот вокал е тотален промашај, некако е многу ниско и со оваа песна не можам да го покажам тоа што го можам. Треба да го школувам гласот, одев на хор до 8 одд сега ви средно немавме хор така да ...
  Некако по високите песни повеќе ми лежат, сепак ова е во студио снимено, а и беше прв пат xD така да и тремата си го прави своето. Се надевам дека со текот на времето ќе го подобрувам гласот.Засега сум посветена повеќе на гитарата, така да пеењето го оставам во втор план но и покрај гитарата морам и да пеам :)
  Фала на коментарите, прифаќам секакви критики, најважно ми е вашето искрено мислење, не сакам да се залажувам ... @black-angel сепак фала на искреноста ;)
   
 6. KejtiKaulitz

  KejtiKaulitz Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2010
  Пораки:
  177
  Допаѓања:
  42
 7. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.693
  Од мене едно браво за храброста. :clap:
  Имам огромна желба, но никогаш не би се осмелила да го прикачам тоа на ју тјуб. :)
   
 8. girl12

  girl12 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2010
  Пораки:
  651
  Допаѓања:
  43
  Kejti браво за храброста :clap: :clap: јас никогаш не би се осмелила да се стаам на ју туб .. добра јас и неам некој фамозен глас :lol:
  блек-ангел зошто па девојчето има само 16 години дури сега гласот ке и се усовршува .. како што кажа ирена ..
  иначе кејти гласот не ти е лош .. но мислм дека можеш и подобро .. и како што кажа саншајн секоја пофалба и критика е добродојдена .. тоа ке те ограбри да се обидуваш пак и пак и да ја постигнеш целта што ја имаш замислено .. :) :*
   
 9. KejtiKaulitz

  KejtiKaulitz Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2010
  Пораки:
  177
  Допаѓања:
  42

  Фала и на тебе и на girl12 а инаку конечно се решив за да закачам на YouTube.. кога тогаш мора да ставам xD

  p.s. мразам што имам детски глас ама се надевам дека ќе ми се измени ..
   
 10. black-angel

  black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  2.604
  Допаѓања:
  4.369
  Пол:
  Женски
  А шо треба да ја лажам дека се е таман и еден ден некој што е школуван за такви работи да и ја каже вистината и да и го скрши светот? не подобро да се спречи отколку да се лечи :) без љутиш
   
 11. KejtiKaulitz

  KejtiKaulitz Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2010
  Пораки:
  177
  Допаѓања:
  42

  Не се лутам .. само сакам да се научам да живеам според вистински критики и да не се залетувам :D
  Ти ја кажуваш вистината , тоа е тоа што ми треба мене.
   
 12. Krisi

  Krisi Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  408
  Допаѓања:
  152
  Според мене имаш сосема просечен глас, ништо спелтакуларно. Неэнам дали е до воэраста, эатоа какви гласови сум слушнала од многу мали девојчиња, мислам дека нема врска воэраста.
  А второ, си иэбрала да пееш многу тешка песна, на еден од најдобрите гласови моментално во светот, мислам какви коментари очекуваш. Почни со понормални песни, полесни эа пеење, не можеш да пееш балади кои ги пеат Кристина, Селин и Леона, па ај и Витни Хјустон.
  http://www.youtube.com/watch?v=DHpzrzJjDVc
   
 13. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.693
  Како што ти кажа Криси, за почеток си требала да одбереш некоја полесна песна. Да запазиш на дијафрагмата и да не ги нагласуваш многу високите тонови. На крајот премногу си ги нагласила, а гледам дека доста тешко ти било да испееш толку високо. За за следниот пат, и повеќе динамика. ;)
   
 14. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.693
  И за боравив, на крајот кај што се високите тонови скроз си излезена од интонација, припази и таму. :) Ова најдобронамерно, немој да ме сфатиш погрешно. ;) Мораш да воочиш на грешките да не ги направиш пак истите.
   
 15. annii

  annii Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2010
  Пораки:
  3.309
  Допаѓања:
  5.762
  Кејти и за двете песни имаш огормно :clap: од мене.Најважно е да имаш ти доверба во тебе и да не ја губиш,а позитивни и негативни коментари ќе имаш.Браво.
   
 16. Ammy.Lee

  Ammy.Lee Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јули 2011
  Пораки:
  1.995
  Допаѓања:
  2.279
  Пол:
  Женски
  Од мене Кејти :clap:
  Кога би повежбала на гласот,и би почекала некое време да ти созрее,ако ја имаш таа амбиција зошто не би станала пејчка?И онака во Македонија денес секој 2 е пејач па што не и ти!?
   
 17. Princess.S

  Princess.S Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јули 2011
  Пораки:
  763
  Допаѓања:
  651
  Дали ова ќе ти биде понатамошна професија или не, небитно е.
  Сакав само да кажам дека си ептен храбра! :bow: :clap: Продолжи така!
  Што се однесува до гласот, просечен ти е, али кога Бритни Спирс, со пискалото успеа, можеш и ти. :)
   
 18. levely

  levely Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јуни 2011
  Пораки:
  914
  Допаѓања:
  902
  Кејти се надевам нема да се налутеш но јас мислам дека не знаеш да пееш...Незнам имас многу детски глас се надевам со текот на времето ќе се измени инаку браво а храброста, да сум јас во никој случај не би се осмелила....
   
 19. Name

  Name Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2010
  Пораки:
  1.433
  Допаѓања:
  879
  Пол:
  Женски
  Многу сакам да пеам, и си пеам и сама и во друштво.
  Имам една песна моја, со мој текст, и од мене испеана и снимена и се, али нема шанса да ја ставам на нет :D :$
   
 20. RockNroLLGirL

  RockNroLLGirL Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2014
  Пораки:
  1.567
  Допаѓања:
  5.674
  Пол:
  Женски
  ;( од порано ми е оваa
  приказната зад песнава е многу тажна

  Sitting in darkness in such a pain and sorrow
  ‘cause I don’t know exactly what’s gonna happen tomorrow

  where is this going
  well , hopefully back
  maybe sometimes in the future
  we’ll get on the right track

  But if I start complaining
  that’s useless too
  everyone has their own pain
  that we somehow get through

  Emotionally ripped
  can’t take it no more
  everyday it’s all the same
  stress and out of control

  I know it’s hard
  and inside your burned
  but let’s take the lessons
  that so far we all learned

  Still looking for hope here or there
  trying to understand why life is so unfair
   
  На Moonstone.17 и Anabelle.Amorette им се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.