1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ваш омилен алкохолен пијалок!

Дискусија во 'Храна и пијалоци' започната од Pufche, 27 јуни 2012.

 1. Pufche

  Pufche Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2011
  Пораки:
  38
  Допаѓања:
  38
  Петок, Сабота навечер излегувате во кафич, ии.. што нарачувате? :)
  Кој е вашиот омилен алкохолен пијалок?- Што најчесто порачувате??

  :d:

  Доколку има создадено ваква тема, слободно избришете ја!
   
 2. flowergarden

  flowergarden Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2011
  Пораки:
  1.270
  Допаѓања:
  408
  во кафуле/дискотека џин тоник, во кафана узо
   
  На Pufche му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Hkikica

  Hkikica Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јуни 2012
  Пораки:
  989
  Допаѓања:
  673
  сечена вотка , некој коктел или вино
   
 4. iloveyou29

  iloveyou29 Queen of beauty

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  5.554
  Допаѓања:
  31.039
  Пол:
  Женски
  Во кафуле најчесто коњак или вињак, а во кафана бело вино
   
 5. Vik4e

  Vik4e Популарен член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2010
  Пораки:
  308
  Допаѓања:
  258
  Пол:
  Женски
  Во кафана,ресторант најчесто црно вино, а во кафич узо,водка :D
   
 6. sadangel

  sadangel Популарен член

  Се зачлени на:
  7 март 2010
  Пораки:
  983
  Допаѓања:
  773
  Бело вино :)
   
 7. gingerchild

  gingerchild Популарен член

  Се зачлени на:
  19 август 2011
  Пораки:
  1.495
  Допаѓања:
  4.991
  Пол:
  Женски
  Е ќе си признаам. Ракија. ]:) :rofl:
   
  На psychobilly.ofca му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Lina92

  Lina92 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2011
  Пораки:
  202
  Допаѓања:
  29
  водка :)
   
 9. Talita

  Talita Популарен член

  Се зачлени на:
  14 ноември 2011
  Пораки:
  939
  Допаѓања:
  1.394
  Пол:
  Женски
  Водка-џус,Спрајт,Сечена водка... :)
   
 10. Chivas

  Chivas Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 март 2012
  Пораки:
  342
  Допаѓања:
  132
  (само штета што од маслинката немам видено ни М , можи само коската да ти ја фрлат ) :lol:
   

  Прикачени фајлови:

 11. Anon

  Anon Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2011
  Пораки:
  830
  Допаѓања:
  1.785
  Пол:
  Машки
  Пиво.
  Го обожавам вкусот. А и добар пијалак е: се пие ладно, значи освежува, нема многу алкохол во него, значи нема да те фати, плус има бенефити за здравјето.
   
  На Name му/ѝ се допаѓа ова.
 12. sweat2

  sweat2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 април 2012
  Пораки:
  236
  Допаѓања:
  80
  Пол:
  Женски
  обожавам вотка со лимон :)
   
 13. bobica.b

  bobica.b Активен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2012
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  2
  текила и понекогаш вотка-џус ама повеќе текила :)
   
 14. pamelche

  pamelche Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2011
  Пораки:
  3.800
  Допаѓања:
  11.485
  узо и сечена водка, не дека пијам, ама од тоа што имам пробано, најубави ми се.
   
 15. Glossy-girl

  Glossy-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  3.193
  Допаѓања:
  8.925
  Пол:
  Женски
  Немам, па секако малечка сум.
  Ама пробувам на голтка од родителите со дозвола.
  Најубаво винце и пиво :beer: ;)
   
 16. honorthyself

  honorthyself Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2012
  Пораки:
  654
  Допаѓања:
  1.270
  Пиво и бело вино. :lol:
   
 17. Anna-Banana

  Anna-Banana Популарен член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2011
  Пораки:
  3.784
  Допаѓања:
  4.836
  Пол:
  Женски
  Не треба темава да биде во Храна и пијалоци?!
  Иначе немам омилен,затоа што не пијам алхохoл :D
   
 18. mysterious

  mysterious Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2010
  Пораки:
  1.491
  Допаѓања:
  2.658
  Мартини. Нема толку мартини на светот колку што јас можам да испијам.
   
  На Neytiri и Srekicka им се допаѓа ова.
 19. Tikvi4ka

  Tikvi4ka Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 мај 2012
  Пораки:
  938
  Допаѓања:
  451
  секогаш различно некој котел, водка, пиво.
   
 20. Hopeful

  Hopeful Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2010
  Пораки:
  997
  Допаѓања:
  1.467
  Црвено вино :mm: .