1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ваш омилен начин на мастурбирање

Дискусија во 'Канта' започната од sanja-lazanja, 20 јули 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. sanja-lazanja

  sanja-lazanja Нов член

  Се зачлени на:
  7 септември 2010
  Пораки:
  267
  Допаѓања:
  48
  Знаеме дека мастурбирањето е една од најголемите женски тајни.
  Знам дека веке постои тема дали, мастурбирате но овде ке стане, збор за тоа на кој начин мастурбирате омилена поза при масурбација дали, користите помагала итн значи начин на мастурбација и кој вид на мастурбација повеке, го практикувате вагинална, или клиторална. Само да појаснам за оние што незнаат што е едното а што другото. Значи вака вагинална мастурбација е кога пенетрирате во вагината со прси, или одредени предмети, вибратори итн додека клиторална е само со дразнење на клиторисот ги чекам вашите одговори па мижеби ке научиме едни од други, нешто повеке бидејки сите знаеме за овие теми тешко е да разговараме, макар и со најдобрите другарки затоа ова е простор каде ке можеме да споделиме, искуства одоваа област.
   
 2. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.166
  Допаѓања:
  26.993
  Има тема за Самозадоволување, можеш и таму да развиеш дискусија. Оваа ќе ја заклучам.
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.