1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Вајпаут (Wipeout) [ТВ Сител]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Monna.Monna, 15 октомври 2011.

 1. Monna.Monna

  Monna.Monna Популарен член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2010
  Пораки:
  3.561
  Допаѓања:
  7.975
  Пол:
  Женски
  Вајпаут (Wipeout) е Американско ТВ реално шоу во кое натпреварувачите се натпреваруваат во преминување на пречки.Шоуто е коментирано од страна на Џон Хенсон и Џон Андерсон, а на локацијата како презентер се јавува Џил Вагнер.
  Креатори и извршни продуценти се Мат Куниц и Скот Ларсен.
  Шоуто е снимано во Санта Кларита, Калифорнија, 40 милји северно од Л.А
  Премиерата е на 24 јули, 2008.
  [​IMG]
  [​IMG]
  Кај нас моментално оваа сезона се емитува на ТВ Сител, секоја сабота и недела од 19:30.
  Ја гледате ли емисијава?
  Јас ниедна епизода не пропуштам, се газам од смеење, има многу оригинални ликови.И коментаторот наш исто е закон. :rock: :rofl:
   
 2. Cacy

  Cacy Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2010
  Пораки:
  2.245
  Допаѓања:
  1.546
  Wipeout (Вајпаут) [ТВ Сител]

  И јас не испуштам ниту една епизода :D
  Нашиот коментатор е закон :lol:
   
 3. anuskaNESTLE

  anuskaNESTLE Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2011
  Пораки:
  1.979
  Допаѓања:
  7.099
  Wipeout (Вајпаут) [ТВ Сител]

  Кога ќе седниме со моите дома, абе се смеам баш за сите пари :lol: :lol:
  Обожавам водни лудории како ова, и насмеана од 6ка до 6ка чекам да почне а коа ќе почне на земја сум цела емисија :D
  Коментаторот од лани подобар беше, овој нов е, и по не го бива, моите коментари повеќе вриштат :lol:
   
 4. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.775
  Допаѓања:
  22.398
  Пол:
  Женски
  Wipeout (Вајпаут) [ТВ Сител]

  Пресмешни ми се кога паѓаат сите дома сеир им фаќаме, ама Викса мн добро ги зачинува со неговите коментари, браво за сител нешто асално :clap:
   
 5. Magnolija

  Magnolija Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  1.674
  Допаѓања:
  7.627
  Wipeout (Вајпаут) [ТВ Сител]

  Кутри ми се натпреварувачите. Само за потсмев и сеир служат. И како за инат на тај најмалку шо му се смееш, парите ги зима.
  амн од тие американците...
   
 6. Avril.09

  Avril.09 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2011
  Пораки:
  737
  Допаѓања:
  891
  Wipeout (Вајпаут) [ТВ Сител]

  Го гледам! Сега не толку колку што го гледав на Fox.
  Мене ми е релаксација да го гледам ова шоу. И да, смешни ми се фаците на натпреварувачите кога ќе направат некое урнебесно салто! :D
  Еве на што мислам
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 7. simon4etooo

  simon4etooo Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  371
  Допаѓања:
  186
  Wipeout (Вајпаут) [ТВ Сител]

  Хааааа не пропуштам.
  Многу ми е интересна емисијава, се газам од смеење :D A коментаторон.... :lol:
   

  Прикачени фајлови:

  На FortuneTeller.xD му/ѝ се допаѓа ова.
 8. eutixismena

  eutixismena Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 мај 2011
  Пораки:
  408
  Допаѓања:
  1.414
  Леле само како сум се смеела сношти. Натпреварувачиве зашеметени, повраќаат, промашуваат а пак коментаторов наш глупости тресење до бесвест :D Штета само не ја догледав, ама следната не ја пропуштам дефинитивно.
   
 9. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.159
  Допаѓања:
  15.275
  Јас си го гледам и се смејам повеќе за глупостите на Викса зашто совршен водител е за шоуво.
  Инаку добро е да имаме кај нас вакво шоу, вака си се смејам за глупавиве американци, посебно кога ќе видам некои дебели, па тромави одвај скокаат се пријавиле за вајпаут :D

  Али има некои моменти за аплаузи, како на пример минатата недела еден тип ги помина сите топки и тоа случајно отскокнувајки на среќа и последниот скок му беше колук напред, не знаеше кај се наоѓа на крај човекот :rofl:
  Tопките ми се најјаки :D
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На FortuneTeller.xD, esperanca и t.w.e.e.t.y им се допаѓа ова.
 10. Rock-a-Fella

  Rock-a-Fella Популарен член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2011
  Пораки:
  1.392
  Допаѓања:
  1.382
  Мене не ми е смешно кога некој паѓа, или пак фаците не ми се смешни, не знам, немам таква смисла за хумор. :|
  Мене смешен ми е коментаторот. Особено кога ќе каже-хииииииииииии!! :o
  Има многу убав глас. :wasntme: :inlove:
   
  На TheKiketoo му/ѝ се допаѓа ова.
 11. WhiteAngel

  WhiteAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2011
  Пораки:
  2.107
  Допаѓања:
  1.638
  Коментаторов наш е закон. Тоа ме смее.
  Шоуто го гледам, ама ако го фатам. Не ми е нешто најинтересно, па и затоа не сум редовен гледач.
  Не гледам ништо смешно во паѓањето во кал, ниту во фаците на нтпреварувачите.
  Да не беше Викса Вајпаут ќе беше бессмислено за мене...
   
 12. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.753
  Допаѓања:
  3.719
  Сум гледала неколку пати, не е лошо, супер е за смеење и гледање сеир. :D
   
 13. Strumfeta93

  Strumfeta93 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  2.191
  Допаѓања:
  3.851
  Мене не ми е јасно како овие остануваат живи, се виткаат на 360, дури страв ми е да ги гледам :| .
   
  На dolly.doll му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Sanniii

  Sanniii Популарен член

  Се зачлени на:
  18 август 2011
  Пораки:
  1.234
  Допаѓања:
  2.505
  Пол:
  Женски
  Не го пропуштам. :wasntme:
  Секоја сабота и недела окулу 19:25, јас сум си пред телевизор и чекам да почне Вајпаут.
  Мене лично не ми е толку интересно заради коментаторот, туку заради луѓено кои паѓаат на секаков можен начин. :rofl:
  Најинтересни ми се кај тие топките, секогаш се превртуваат на некој интересен начин. :D

  [​IMG]

  Смешни се и кога ги вртат па после треба да поминуваат низ крукчето.
  Е таму се како изгубени германци, па и што им се свртело од тоа, се случува и некој да залута на друга страна. :rofl: :rofl:
  Единствено нешто што не ми се допаѓа е кога ќе ги видам натпреварувачите неиздепилирани под пазувите :puke:

  А Викса па, кога ќе почне.
  Хелда повторно со длабоко деколте..
  Не ќе беше лошо на Хелда да и беше подолга јакничката..
  Ние со Хелда имаме излезено неколкупати, супер си е девојката.. :lol:


  А да, како заборавив да кажам.
  Претходната епизода смешен беше со шмизларскиот глас и она: Дуброо. :D
   
  На FortuneTeller.xD и dancing.queen им се допаѓа ова.
 15. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  17.064
  Допаѓања:
  77.439
  Пол:
  Женски
  Затварам очи кога паѓаат во гадосиите, се превртуваат, кога ги удара онаа палката подвижна, скокаат небаре од желе се направени, ма страв ми е од такви чуда на природата - се прашувам дури, дали мене ми фали нешто, или дефинитивно до нив е. :tmi:
  Емисијата ми е глупава сама по себе - не гледам ама баш ништо убаво во тоа да се шљакам насекаде низ тие пречките за пари, штознам, може до мене е.
  Ааама свака му част на коментаторот, кој и да е - ми го продолжува животчулето. :D
   
  На Strumfeta93 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Rozich

  Rozich Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2010
  Пораки:
  1.194
  Допаѓања:
  1.091
  Викса :rock:

  Не е толку интересно шоуто т.е има интересни работи ама не се толку смешни како коментаторот :rock:
  Уште пред да почне јас си седнувам пред телевизорот со :) а,кога ќе почне шоуто цело време сум ваква :D :rofl:
  Дубро.
  Многу го сакам бе Викса,за маж ќе си го земам :lol:
   
 17. BeYourself

  BeYourself Популарен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  1.478
  Допаѓања:
  2.926
  Гледам бе, како може да не гледам?
  Интересно е. Ептен.
  Коментаторот искрено, не ми се допаѓа (ноу хард филингс). Оној од лани, полани беше далеку подобар. Сигурно ќе ви текне кога ќе ве потсетам на рибарот Климе. :rofl:
  Викса нема некои интересни коментари. Само додава некои имиња, скокнала онака, вака, па за тие на рекламата - без безобразлуци, итн. Ама не ми е ништо посебно. Нит хумористичен ниту ништо.
  Како и да е, падовите на играчите ми се опасно смешни. Посебно онаа дебелата минатата недела што беше. Боже, цела се тресеше женава. :D
   
 18. happygirl

  happygirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 јули 2010
  Пораки:
  4.103
  Допаѓања:
  21.221
  Пол:
  Женски
  И јас гледам Вајпаут. Ова шоу го гледав уште кога Томче беше коментатор на Сител. Ама многу ме нервираше со безвезните коментари. Исто и Викса сега. Ама го исклучувам него и само се смејам на глупостите :D
   
 19. esperanca

  esperanca Популарен член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2010
  Пораки:
  1.321
  Допаѓања:
  3.165
  Гледам Вајпаут. Интересно ми е.
  Кога паѓаат и се удираат на секакви начини јас се газам од смеење.
   
 20. Rozich

  Rozich Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2010
  Пораки:
  1.194
  Допаѓања:
  1.091
  Леле овој Кили на живци ми иде |(
  Среќа што е гостин,иначе немаше веќе да гледам Вајпаут |(