Форумџика на годината 2020

Вајтснејк (Whitesnake)

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од HoneyBun, 20 јануари 2011.

 1. HoneyBun

  HoneyBun Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2010
  Пораки:
  503
  Допаѓања:
  969
  Пол:
  Женски
  Моја омилена група. :inlove:
  Музиката од тој временски период е предобра и уживам во секоја нивна песна.Еве нешто повеќе за нив:
  Whitesnake или Вајтснејк е англиска хард рок група, основа во 1977 година од поранешниот фронтмен на групата Deep Purple Дејвид Ковердејл. На своите почетоци оваа група била под силно влијание од Deep Purple, но подоцна се отргнала од тој правец и од блуз-рок почнале да свират комерцијален хард рок музика.
  Моментални членови
  David Coverdale
  Doug Aldrich
  Reb Beach
  Uriah Duffy
  Chris Frazier
  Timothy Drury

  [​IMG]
  http://www.youtube.com/watch?v=IjuDJtCXGqM&feature=related
  http://www.youtube.com/watch?v=e9G_97GRUXc :rock: :rock:

  И многу, многу други... :rock: Споделете ваши мислења за нив и омилени песни. :)
   
  На Rose96 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.682
  Кога почнав да слушам рок, почнав со Вајтснејк. :)
  Дејвид ми е еден од омилените вокали. Омилени песни ми се:
  http://www.youtube.com/watch?v=TcP0aWV1nhc
  http://www.youtube.com/watch?v=e9G_97GR ... re=related
  http://www.youtube.com/watch?v=WuKDHNPs ... re=related
  http://www.youtube.com/watch?v=sWi02Ry-PBA

  Жалам што не сум се родила некоја годинка порано и не сум присуствувала на концертот на лизгалиште. :(
   
  На HoneyBun му/ѝ се допаѓа ова.
 3. MiDnIgHtLaDy

  MiDnIgHtLaDy Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  93
  Допаѓања:
  21
 4. mims-89

  mims-89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  6.488
  Допаѓања:
  24.035
  На HoneyBun му/ѝ се допаѓа ова.
 5. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.561
  Допаѓања:
  19.990
  :clap: за темата !
  За нив само ќе кажам the best!Дејвид еден од најдобрите светски вокали на сите времиња!И ги имаат едни од најубавите рок балади!

  My favorite и моја песна број 1 е...

  http://www.youtube.com/watch?v=ujnH4yNqL8E
  :inlove: :inlove: :inlove:
   
  На HoneyBun му/ѝ се допаѓа ова.
 6. M.laDy

  M.laDy Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2010
  Пораки:
  900
  Допаѓања:
  790
  Пол:
  Женски
  http://www.youtube.com/watch?v=8__7A9tcyQs

  еве една од поновите на Ковердел, а од другите кои ми се допаѓаат веќе имаат ставено па да не се повторувам
   
  На HoneyBun му/ѝ се допаѓа ова.
 7. meredith

  meredith Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  363
  Допаѓања:
  76
  нивна најјјјјјомилена песна ми е is this love!!
   
 8. HeartlySmile

  HeartlySmile Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2011
  Пораки:
  160
  Допаѓања:
  50
  Is this love i here i go again ми се омилени:)
  инаку на ден мора барем еднаш да ја ислушам is this love ...ми стана навика :)
   
 9. crazylady

  crazylady Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  4.933
  Допаѓања:
  7.797
  Looking for love најубава :) Is this love исто така :D
   
 10. interesna

  interesna Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2010
  Пораки:
  1.917
  Допаѓања:
  671
  Многу ги сакам сите нивни песни ми се топ, секоја која и да испадне од нив е супер и има посебен шмек, фронтменот Дејвид има некој интересен стил во изведување на песните, го обжавам и кога беше дел од Deep Purple, неверојатен вокал кој од секогаш ми бил во срце, такви гласови ми го креваат адреналинот.
  До сабајле би пишувала за нив, но да не го тупам повеќе сите добро го знаме нивниот квалитет, па да си ги ставам омилените песни.

  Најновото од нив:

  http://www.youtube.com/watch?v=TOwd30wXc-0
  :rock: :rock:


  ------------------------------------------------------------------------------------


  http://www.youtube.com/watch?v=wkNmVBsxbW4


  http://www.youtube.com/watch?v=8mIDdaXzDlg


  http://www.youtube.com/watch?v=qEpQYIPdXGU


  http://www.youtube.com/watch?v=6G3Exb1WN4U

  толку иако ги има повеќe на кои се треснувам до даска! :D
   
 11. interesna

  interesna Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2010
  Пораки:
  1.917
  Допаѓања:
  671
 12. crazylady

  crazylady Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  4.933
  Допаѓања:
  7.797
 13. LittleDevil

  LittleDevil Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  1.672
  Допаѓања:
  1.879
  Мора да признаам дека ми се едни од поомилените групи. Моите омилени песни се следните:
  http://www.youtube.com/watch?v=a5US-l9o ... re=related

  http://www.youtube.com/watch?v=SLbl2cJy ... re=related

  http://www.youtube.com/watch?v=QvejJIuo ... re=related

  http://www.youtube.com/watch?v=wkNmVBsx ... re=related (оваа ми е многу, ама многу убава, некако.. како да кажам.. позитивен ритам) :inlove:

  и многу, многу други песни, кои им ги сакам.

  Не сум ги слушала одамна, но благодарение на темава, вечерва ќе ги преслушам моите омилени нивни песни :)
   
 14. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.754
  Допаѓања:
  3.707
  Не ги слушам многу, но имаат квалитетни песни и многу ги почитувам како група. :)
  Најмногу ми оставиле впечаток The deeper the love, и секако Is this love (да не се повторувам, нема да ги постирам.)
   
 15. crtanfilm

  crtanfilm Нов член

  Се зачлени на:
  28 април 2012
  Пораки:
  581
  Допаѓања:
  78
 16. TheBlueMoon

  TheBlueMoon Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2014
  Пораки:
  312
  Допаѓања:
  644
  Пол:
  Женски
  ауууу мене овие ми се омилени! :inlove:
  и старите и тие поновите песни (ок, не се баш нови, од пред 2-3 години :lol: ) многу ми се свиѓаат

  Од последниот албум оваа ми е омилена
  http://www.youtube.com/watch?v=Z06kta57pqo :music:
   
 17. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.873
  Допаѓања:
  51.847
  Пол:
  Женски
  Едни од омилените рок бендови.
   
 18. Glossy-girl

  Glossy-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  3.125
  Допаѓања:
  8.885
  Пол:
  Женски
  Да коментирам овде е излишно.
  Кој доаѓа на концерт на 25 ноември, се гледаме!