1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Вдомување животни

Дискусија во 'Дом' започната од MissFortune, 28 април 2013.

  1. MissFortune

    MissFortune Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 декември 2012
    Пораки:
    23
    Допаѓања:
    78
    Во оваа тема можете да пишувате доколку имате некое животно кое го подарувате...
    Ја отворив инспирирана од суровоста и дебилизмот на луѓето... Денес најдов 5 мали мачиња убаво спакувани во кутија, замотани со ќебенце и оставени покрај контењер да помине камион за ѓубре да ги собере :swear:
    Да сумирам.... Подарувам пет мали мачиња. Чувани се во домашни услови, освен моментот што сакале да ги убијат па ги исфрлиле... Потребна им е посебна нега (се ќе биде објаснето)... Стари се по 3 недели и имаат веќе отворено очиња... Две жолти, две црно бели и едно црно... Ангорки
    Ако има некој заинтересиран нека ми пише лп...


    [​IMG]
     
  2. jackson

    jackson Активен член

    Се зачлени на:
    18 јули 2012
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    2
    Dushi mali, preubavi se..
    Zhalno e ova sto se slucuva so lugeto denes.. Jas bi sakala da vdomam edno :))
     
  3. curious-doll

    curious-doll Популарен член

    Се зачлени на:
    8 јануари 2013
    Пораки:
    357
    Допаѓања:
    799
    и јас сум заинтересирана да вдомам едно маченце
     
  4. slavica999

    slavica999 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2009
    Пораки:
    4.327
    Допаѓања:
    5.333
    Го присвоивме зетот т.е добивме домазет :!: на мачката бе :D :D
    мислам дека во скоро време ќе вриштат соседите по мене :wasntme:
     
  5. Star19

    Star19 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 декември 2011
    Пораки:
    148
    Допаѓања:
    70
    И јас имам мали мачиња за подарувње, црно бели стари 25 дена. Многу се интересни сега проодуваат. Ако има некој заинтересиран ЛП.
     
  6. karina8

    karina8 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    4.099
    Допаѓања:
    5.544
    Јас сум во голема дилема, решив од наредна недела да вдомам хаска па сакам мислење од вас жени. Имам избор скроз бела хаска со плави очи (што се ретки доста) или бела со сиво исто плави очи. Еве ви слики (од нет се , не се малечките што ги купувам) но идентични скоро се. Која ви е поубава, никако да се одлучам каква да земам...туу жени за се да се мислело толку. Ај ЛП помош да не ја полниме темата.
    [​IMG][​IMG]

    или
    [​IMG][​IMG]
     
  7. sofijanoka

    sofijanoka Популарен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2013
    Пораки:
    2.652
    Допаѓања:
    15.512
    Пол:
    Женски
    Вдоми миленик!

    Веројатно сите сте слушнале и понекогаш ги пратите активностите на Анима Мунди,и знаете дека постојано се објавуваат слики од загубени најдени,но и миленици за вдомување.

    Па,сте вдомиле ли некогаш миленик на овој начин?
    Дали повеќе преферирате да купите,или да вдомите миленик?

    Ќе ви објавувам константо слики од миленици кои чекаат домче,сега еве ова ми е најбитно,за 2 дена мора да се вдоми лепотицава од мачка!

    [​IMG]

    Значи,најдена е кај Гет кафе,во Кисела Вода,и е старо околу месец дена,или пак 2.Полот е неодреден,премногу е мало,бебушка.
     
  8. okcenzi

    okcenzi Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2012
    Пораки:
    3.522
    Допаѓања:
    9.558
    Вдоми миленик!

    браво за темава
    Да јас си вдомив од анима мунди, мало мешанче од пинчер и вечно ке сум им благодарна на АНА и ТАЊА. Тоа мало душиче и го промени животот на мајка ми. Од тој ден таа ниту една таблета за смирување се нема напиено нуту пак е подолго од 2 минути нервозна. Кучето многу се приврза за неа и ако мајка ми се натажи или изнервира, тоа одма оди кај неа и ја лиже на раката, па после го зема топчето и го носи кај мајка ми да и го фрли за да си играат. А се случува и ние на шала да ја удриме мајка ми и тоа одма сока да не “касне“ и ни ’ржи и лае. Циркузи. И многу е љубоморно ако некој од нас ја гушне мајка ми тоа одма седнува во скут кај неа.
    А многу сум задоволна од анима мунди затоа што ми го донесоа до местотот кое сакав, беше избањато, прочистено и добро сместено.
     
    На Paradox, Lella, innamylove и 3 други им се допаѓа ова.
  9. Papillon.Papi

    Papillon.Papi Популарен член

    Се зачлени на:
    5 октомври 2013
    Пораки:
    3.245
    Допаѓања:
    9.695
    Пол:
    Женски
    Вдоми миленик!

    Јас да имав можност...
    А, колку многу улични животинчиња знам..
    Еве ова е мачето Пуф-Кет. :rofl: Другарка ми му годаде името зошто не е само по изглед пуфнато туку и по карактер! Кај гледа кучиња има, уште и ми доаѓа да го галам! :lol: Ма, и волци да има тој ќе оди да се поздрави со мене! :D

    Ама многу невообичаено маче е.. Шепите му се поголеми во споредба со едно 5 месечно маче. Многу личи на шумска дива мачка. :)
     

    Прикачени фајлови:

  10. Waka-waka

    Waka-waka Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2010
    Пораки:
    2.261
    Допаѓања:
    8.647
    Вдоми миленик!

    Денес пред City mall има акција за вдомување миленичиња организирана од Анимамунди,се` што е потребно е лична карта. Миленичињата се вакцинирани и бараат некој што има доволно време и љубов за нив.
     
    На sofijanoka му/ѝ се допаѓа ова.
  11. sofijanoka

    sofijanoka Популарен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2013
    Пораки:
    2.652
    Допаѓања:
    15.512
    Пол:
    Женски
    Вдоми миленик!

    Незнам дали зборуваме за истата Тања,можда и твоето мешанче од пинч,е всушност сестрата на моето,ама нема врска. :) Браво,големо за тебе!

    И беше ли некој во Сити мол,на акцијава завчера? :?:
     
    На okcenzi му/ѝ се допаѓа ова.
  12. okcenzi

    okcenzi Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2012
    Пораки:
    3.522
    Допаѓања:
    9.558
    Вдоми миленик!

    ако и твоето е родено во јуни месец 2011 тогаш се сестрички :D :D
    https://www.facebook.com/tatatanja
     
  13. innamylove

    innamylove Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 август 2011
    Пораки:
    379
    Допаѓања:
    226
    Вдоми миленик!

    Браво за темата и од мене. :) :)
     
    На sofijanoka му/ѝ се допаѓа ова.
  14. sofijanoka

    sofijanoka Популарен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2013
    Пораки:
    2.652
    Допаѓања:
    15.512
    Пол:
    Женски
    Вдоми миленик!

    Да,Тања е срцка значи.Инаку,моето е само 3 месеци,родено е на крај на јули,оваа година. :)
    Нема никакви шанси,можеби се во некоја друга роднинска врска? :?: :D

    Инаку,има ли некој од Скопје,кој би сакал да вдоми персиски мачор стар 2,5 години,крем боја,САМО за во домашни услови?
     
    На okcenzi му/ѝ се допаѓа ова.
  15. innamylove

    innamylove Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 август 2011
    Пораки:
    379
    Допаѓања:
    226
    Вдоми миленик!

    Тина ја имала таа несреќа сопствениците да ја исфрлат на улица после 1,5 година чување.Стара е 1,5 година и со многу мал раст и многу,многу сака да се гали.Погодна е за чување во домашни услови.Ја добивате прочистена,вакцинирана и избањата.Дајте и на Тина домче во кое што ќе биде навистина сакана и помогнете и да заборави дека е исфрлена од дома.Контакт:077/830-948
    https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =3&theater
     
  16. innamylove

    innamylove Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 август 2011
    Пораки:
    379
    Допаѓања:
    226
    На sofijanoka му/ѝ се допаѓа ова.
  17. innamylove

    innamylove Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 август 2011
    Пораки:
    379
    Допаѓања:
    226
    На sofijanoka му/ѝ се допаѓа ова.
  18. innamylove

    innamylove Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 август 2011
    Пораки:
    379
    Допаѓања:
    226
    Вдоми миленик!

    SE VDOMUVA SANI ZENSKO MESHANCHE OD LABRADOR STARA 40 DENA PROCHISTENA OD PARAZITI I IZBANJATA. KONTAKT 078 997 817

    [​IMG]
     
    На sofijanoka му/ѝ се допаѓа ова.
  19. sofijanoka

    sofijanoka Популарен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2013
    Пораки:
    2.652
    Допаѓања:
    15.512
    Пол:
    Женски
    Вдоми миленик!

    Се водмува Тоди,машки териер стар година дена.Обожава да се гали,добро се сложува со други кучиња и мачиња и е многу кроток.Има стекнато хигиенски навики и е избањат и прочистен од паразити.Доколку ви се допаѓа јавете се на: 077/830-948!!!
    [​IMG]

    Уна не е расно куче,Уна нема педигре,Уна нема ДОМ !!
    Повеќе од итно и е потребен дом на Уна,ке ја добиете вакцинирана и прочистена од надворешни паразити!!
    Сега кога Уна има надеж за нов живот,да не и ја уништиме !!
    Контакт тел 077 815 078
    [​IMG]
     
  20. sofijanoka

    sofijanoka Популарен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2013
    Пораки:
    2.652
    Допаѓања:
    15.512
    Пол:
    Женски
    Вдоми миленик!

    Мачиња-колачиња!!!

    2-3 mesecen malecko i ne mozam da opisham koolku e sladok vo zivo i za mene e edno od najubavite i najslatkite macinja sto sum gi videla i se gleda deka takov ke ostane i koga ke porasne. So edni ljubopitni i izmaceni no vo isto vreme i igrivi zolti okca, krznenceto mu e NAJmeko poludolgo kako svilichka, rozevo portokalova boja i e mesanec od angorka ama e poubav od angorka

    Da ne zborime za karakterot... machorche igrivo i vo isto vreme maza nevidena sto koga go galish od sto prede i se mazi na momenti i zamjaukuva najspecificno so negovoto glasche. Ljubovche Zborliv, igriv i brz malishan ,grickach, i sto i da pisham neznam da go dolovam.

    Steknati higienski naviki,si jade,se sreduva i licka kako da e vozrasna machka i neznam vekje ushte sto ne pravi. Procisten e od vnatreshni i nadvoreshni paraziti. Ce Dobiete goolem popust za negova ponatamosna vakcinacija i sterilizacija.

    Kontakt 071 324 114 Iva Zafirovska
    [​IMG]

    Црно белото маче е машко а другото женско, Контакт: 077 742 641 - Ана
    [​IMG]


    Поради болест на член од семејството, принудени сме да го подариме нашето маче, се вика Маче. Стара е 7-8 години, чувана во домашни услови, во стан, питома и мила..

    Ве молам за помош, ве молам шерувајте и вие.

    Контакт: 075 414 555
    [​IMG]


    Итно се вдомува ова премило машко маче. Мачето само преде и многу сака да се гали. Го добивате прочистено од внатрешни паразити и вакцинирано.
    [​IMG]


    Рико (хакерот) ИТНО бара дом !!! го најдовме удрен од автомобил но сега е во одлична состојба. има хигиенски навики и очигледно е дека бил и претходно чуван дома. СЕГА ИТНО МУ Е ПОТРЕБЕН ДОМ БИДЕЈКИ ДЕВОЈКАТА КОЈА ГО ЧУВА ЗАМИНУВА ЗА СТРАНСТВО ЗА 2 НЕДЕЛИ ! не дозволувајте да остане на улица. голема маза е и ќе се заљубите веднаш во него. стар е околу 1 година ! контакт тел 078206011
    [​IMG]