1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Вдомување животни

Дискусија во 'Дом' започната од MissFortune, 28 април 2013.

 1. MissFortune

  MissFortune Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2012
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  78
  Во оваа тема можете да пишувате доколку имате некое животно кое го подарувате...
  Ја отворив инспирирана од суровоста и дебилизмот на луѓето... Денес најдов 5 мали мачиња убаво спакувани во кутија, замотани со ќебенце и оставени покрај контењер да помине камион за ѓубре да ги собере :swear:
  Да сумирам.... Подарувам пет мали мачиња. Чувани се во домашни услови, освен моментот што сакале да ги убијат па ги исфрлиле... Потребна им е посебна нега (се ќе биде објаснето)... Стари се по 3 недели и имаат веќе отворено очиња... Две жолти, две црно бели и едно црно... Ангорки
  Ако има некој заинтересиран нека ми пише лп...


  [​IMG]
   
 2. jackson

  jackson Активен член

  Се зачлени на:
  18 јули 2012
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  2
  Dushi mali, preubavi se..
  Zhalno e ova sto se slucuva so lugeto denes.. Jas bi sakala da vdomam edno :))
   
 3. curious-doll

  curious-doll Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2013
  Пораки:
  354
  Допаѓања:
  796
  и јас сум заинтересирана да вдомам едно маченце
   
 4. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.327
  Допаѓања:
  5.330
  Го присвоивме зетот т.е добивме домазет :!: на мачката бе :D :D
  мислам дека во скоро време ќе вриштат соседите по мене :wasntme:
   
 5. Star19

  Star19 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 декември 2011
  Пораки:
  148
  Допаѓања:
  70
  И јас имам мали мачиња за подарувње, црно бели стари 25 дена. Многу се интересни сега проодуваат. Ако има некој заинтересиран ЛП.
   
 6. karina8

  karina8 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  4.099
  Допаѓања:
  5.543
  Јас сум во голема дилема, решив од наредна недела да вдомам хаска па сакам мислење од вас жени. Имам избор скроз бела хаска со плави очи (што се ретки доста) или бела со сиво исто плави очи. Еве ви слики (од нет се , не се малечките што ги купувам) но идентични скоро се. Која ви е поубава, никако да се одлучам каква да земам...туу жени за се да се мислело толку. Ај ЛП помош да не ја полниме темата.
  [​IMG][​IMG]

  или
  [​IMG][​IMG]
   
 7. sofijanoka

  sofijanoka Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2013
  Пораки:
  2.652
  Допаѓања:
  15.512
  Пол:
  Женски
  Вдоми миленик!

  Веројатно сите сте слушнале и понекогаш ги пратите активностите на Анима Мунди,и знаете дека постојано се објавуваат слики од загубени најдени,но и миленици за вдомување.

  Па,сте вдомиле ли некогаш миленик на овој начин?
  Дали повеќе преферирате да купите,или да вдомите миленик?

  Ќе ви објавувам константо слики од миленици кои чекаат домче,сега еве ова ми е најбитно,за 2 дена мора да се вдоми лепотицава од мачка!

  [​IMG]

  Значи,најдена е кај Гет кафе,во Кисела Вода,и е старо околу месец дена,или пак 2.Полот е неодреден,премногу е мало,бебушка.
   
 8. okcenzi

  okcenzi Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2012
  Пораки:
  3.522
  Допаѓања:
  9.556
  Вдоми миленик!

  браво за темава
  Да јас си вдомив од анима мунди, мало мешанче од пинчер и вечно ке сум им благодарна на АНА и ТАЊА. Тоа мало душиче и го промени животот на мајка ми. Од тој ден таа ниту една таблета за смирување се нема напиено нуту пак е подолго од 2 минути нервозна. Кучето многу се приврза за неа и ако мајка ми се натажи или изнервира, тоа одма оди кај неа и ја лиже на раката, па после го зема топчето и го носи кај мајка ми да и го фрли за да си играат. А се случува и ние на шала да ја удриме мајка ми и тоа одма сока да не “касне“ и ни ’ржи и лае. Циркузи. И многу е љубоморно ако некој од нас ја гушне мајка ми тоа одма седнува во скут кај неа.
  А многу сум задоволна од анима мунди затоа што ми го донесоа до местотот кое сакав, беше избањато, прочистено и добро сместено.
   
  На Paradox, Lella, innamylove и 3 други им се допаѓа ова.
 9. Papillon.Papi

  Papillon.Papi Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2013
  Пораки:
  3.245
  Допаѓања:
  9.693
  Пол:
  Женски
  Вдоми миленик!

  Јас да имав можност...
  А, колку многу улични животинчиња знам..
  Еве ова е мачето Пуф-Кет. :rofl: Другарка ми му годаде името зошто не е само по изглед пуфнато туку и по карактер! Кај гледа кучиња има, уште и ми доаѓа да го галам! :lol: Ма, и волци да има тој ќе оди да се поздрави со мене! :D

  Ама многу невообичаено маче е.. Шепите му се поголеми во споредба со едно 5 месечно маче. Многу личи на шумска дива мачка. :)
   

  Прикачени фајлови:

 10. Waka-waka

  Waka-waka Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  2.257
  Допаѓања:
  8.643
  Вдоми миленик!

  Денес пред City mall има акција за вдомување миленичиња организирана од Анимамунди,се` што е потребно е лична карта. Миленичињата се вакцинирани и бараат некој што има доволно време и љубов за нив.
   
  На sofijanoka му/ѝ се допаѓа ова.
 11. sofijanoka

  sofijanoka Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2013
  Пораки:
  2.652
  Допаѓања:
  15.512
  Пол:
  Женски
  Вдоми миленик!

  Незнам дали зборуваме за истата Тања,можда и твоето мешанче од пинч,е всушност сестрата на моето,ама нема врска. :) Браво,големо за тебе!

  И беше ли некој во Сити мол,на акцијава завчера? :?:
   
  На okcenzi му/ѝ се допаѓа ова.
 12. okcenzi

  okcenzi Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2012
  Пораки:
  3.522
  Допаѓања:
  9.556
  Вдоми миленик!

  ако и твоето е родено во јуни месец 2011 тогаш се сестрички :D :D
  https://www.facebook.com/tatatanja
   
 13. innamylove

  innamylove Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 август 2011
  Пораки:
  379
  Допаѓања:
  226
  Вдоми миленик!

  Браво за темата и од мене. :) :)
   
  На sofijanoka му/ѝ се допаѓа ова.
 14. sofijanoka

  sofijanoka Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2013
  Пораки:
  2.652
  Допаѓања:
  15.512
  Пол:
  Женски
  Вдоми миленик!

  Да,Тања е срцка значи.Инаку,моето е само 3 месеци,родено е на крај на јули,оваа година. :)
  Нема никакви шанси,можеби се во некоја друга роднинска врска? :?: :D

  Инаку,има ли некој од Скопје,кој би сакал да вдоми персиски мачор стар 2,5 години,крем боја,САМО за во домашни услови?
   
  На okcenzi му/ѝ се допаѓа ова.
 15. innamylove

  innamylove Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 август 2011
  Пораки:
  379
  Допаѓања:
  226
  Вдоми миленик!

  Тина ја имала таа несреќа сопствениците да ја исфрлат на улица после 1,5 година чување.Стара е 1,5 година и со многу мал раст и многу,многу сака да се гали.Погодна е за чување во домашни услови.Ја добивате прочистена,вакцинирана и избањата.Дајте и на Тина домче во кое што ќе биде навистина сакана и помогнете и да заборави дека е исфрлена од дома.Контакт:077/830-948
  https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =3&theater
   
 16. innamylove

  innamylove Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 август 2011
  Пораки:
  379
  Допаѓања:
  226
  На sofijanoka му/ѝ се допаѓа ова.
 17. innamylove

  innamylove Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 август 2011
  Пораки:
  379
  Допаѓања:
  226
  На sofijanoka му/ѝ се допаѓа ова.
 18. innamylove

  innamylove Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 август 2011
  Пораки:
  379
  Допаѓања:
  226
  Вдоми миленик!

  SE VDOMUVA SANI ZENSKO MESHANCHE OD LABRADOR STARA 40 DENA PROCHISTENA OD PARAZITI I IZBANJATA. KONTAKT 078 997 817

  [​IMG]
   
  На sofijanoka му/ѝ се допаѓа ова.
 19. sofijanoka

  sofijanoka Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2013
  Пораки:
  2.652
  Допаѓања:
  15.512
  Пол:
  Женски
  Вдоми миленик!

  Се водмува Тоди,машки териер стар година дена.Обожава да се гали,добро се сложува со други кучиња и мачиња и е многу кроток.Има стекнато хигиенски навики и е избањат и прочистен од паразити.Доколку ви се допаѓа јавете се на: 077/830-948!!!
  [​IMG]

  Уна не е расно куче,Уна нема педигре,Уна нема ДОМ !!
  Повеќе од итно и е потребен дом на Уна,ке ја добиете вакцинирана и прочистена од надворешни паразити!!
  Сега кога Уна има надеж за нов живот,да не и ја уништиме !!
  Контакт тел 077 815 078
  [​IMG]
   
 20. sofijanoka

  sofijanoka Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2013
  Пораки:
  2.652
  Допаѓања:
  15.512
  Пол:
  Женски
  Вдоми миленик!

  Мачиња-колачиња!!!

  2-3 mesecen malecko i ne mozam da opisham koolku e sladok vo zivo i za mene e edno od najubavite i najslatkite macinja sto sum gi videla i se gleda deka takov ke ostane i koga ke porasne. So edni ljubopitni i izmaceni no vo isto vreme i igrivi zolti okca, krznenceto mu e NAJmeko poludolgo kako svilichka, rozevo portokalova boja i e mesanec od angorka ama e poubav od angorka

  Da ne zborime za karakterot... machorche igrivo i vo isto vreme maza nevidena sto koga go galish od sto prede i se mazi na momenti i zamjaukuva najspecificno so negovoto glasche. Ljubovche Zborliv, igriv i brz malishan ,grickach, i sto i da pisham neznam da go dolovam.

  Steknati higienski naviki,si jade,se sreduva i licka kako da e vozrasna machka i neznam vekje ushte sto ne pravi. Procisten e od vnatreshni i nadvoreshni paraziti. Ce Dobiete goolem popust za negova ponatamosna vakcinacija i sterilizacija.

  Kontakt 071 324 114 Iva Zafirovska
  [​IMG]

  Црно белото маче е машко а другото женско, Контакт: 077 742 641 - Ана
  [​IMG]


  Поради болест на член од семејството, принудени сме да го подариме нашето маче, се вика Маче. Стара е 7-8 години, чувана во домашни услови, во стан, питома и мила..

  Ве молам за помош, ве молам шерувајте и вие.

  Контакт: 075 414 555
  [​IMG]


  Итно се вдомува ова премило машко маче. Мачето само преде и многу сака да се гали. Го добивате прочистено од внатрешни паразити и вакцинирано.
  [​IMG]


  Рико (хакерот) ИТНО бара дом !!! го најдовме удрен од автомобил но сега е во одлична состојба. има хигиенски навики и очигледно е дека бил и претходно чуван дома. СЕГА ИТНО МУ Е ПОТРЕБЕН ДОМ БИДЕЈКИ ДЕВОЈКАТА КОЈА ГО ЧУВА ЗАМИНУВА ЗА СТРАНСТВО ЗА 2 НЕДЕЛИ ! не дозволувајте да остане на улица. голема маза е и ќе се заљубите веднаш во него. стар е околу 1 година ! контакт тел 078206011
  [​IMG]