1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Вдомување животни

Дискусија во 'Дом' започната од MissFortune, 28 април 2013.

  1. zozefina.t

    zozefina.t Нов член

    Се зачлени на:
    14 декември 2013
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    2
    Вдоми миленик!

    Ова прекрасно 6 месечно маченце бара нов дом. Мачето обожава луѓе и секогаш е расположено за галење или играње. Чувано е само во домашни услови, избањато и прочистено од паразити. За жал неможам повеќе да го чувам ;( и барам нов топол дом за неа. Доколку некој е заинтересиран, или знае некој да е заинтересиран ве молам пишете ми лична порака.
     

    Прикачени фајлови:

    На Annora му/ѝ се допаѓа ова.
  2. hello-kitty.90

    hello-kitty.90 Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 октомври 2013
    Пораки:
    2.963
    Допаѓања:
    21.044
    Вдоми миленик!

    Е јас би сакала да вдомам мопс ако има некој,многу сакам ама многу и ми се скапи единствено би можела да дадам до 100 € веќе имам вдомено три кутренца кои ги најдов на улица,ги вакцинирав и избањав и си ги чувам во дворот бидејќи се поголем раст,а сега сакам мопсче да си го чувам внатре и да си спикам со него.Пуста жеља,ама може некогаш и ке соберам парички.И да многуууууууу сакам кучиња и мачки,ги обожавам....,..
     
  3. BoaVista

    BoaVista Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 август 2010
    Пораки:
    3.911
    Допаѓања:
    31.651
    Пол:
    Женски
    Вдоми миленик!

    20 мали кученца чекаат домче. Кученцата заедно со нивните мајки се извадени од Вардариште. Мора итно да се вдомат, за да не се враќаат пак таму, зошто сите знаеме како завршуваат кучињата во Вардариште.
    https://www.facebook.com/ivana.anavi.77 ... 765&type=1

    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
  4. Papillon.Papi

    Papillon.Papi Популарен член

    Се зачлени на:
    5 октомври 2013
    Пораки:
    3.245
    Допаѓања:
    9.697
    Пол:
    Женски
    Вдоми миленик!

    Леле, не ми се верува не му се верува не ми се веруваааааа! Имам неочекувано кутре!
    Како започна? Мојот другар нашол мали кутриња и едно спасил. Но, немало кој да го чува... и јас им кажав, Ќе го однесам кај ветеринарот Диме, успат ми е, па после мижеби ќе го земам. Го однесов, му дадоа апче за прочистување, го измеривме(1.70 кг беше) и го однесов дома. За џудо моиве го примија, но пред врата да го чуваме. Се сложив, зошто во ходникот е топло исто како дома, му дадов млекце разредено со вода и сега спие.
    Извинете ако имам печатни грешки, многу сум возбудена и рацете ми се тресат!
    Еве го, уште нема име, кога ќе дојде сестра ми од школо ќе решиме како ќе се вика.
     

    Прикачени фајлови:

    На kolovoz, cooll и okcenzi им се допаѓа ова.
  5. Dragana96

    Dragana96 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 септември 2011
    Пораки:
    215
    Допаѓања:
    23
    Пред две недели ми се родија три маченца.Полу персиски се.Немам услови да ги чувам,инаку се чувани внатре.Се јавувам од Куманово!Кој сака нека повели
     

    Прикачени фајлови:

    На Hipica, An4e24 и Lella им се допаѓа ова.
  6. An4e24

    An4e24 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 октомври 2012
    Пораки:
    470
    Допаѓања:
    1.456
    Пол:
    Женски
    Штом почнат сами да се хранат и стекнат хигиенски навики ќе бидат спремни за вдомување. Се вдомуваат во околината на Струга и Охрид. Заинтересираните нека ми пишат пораче :) Белото со жолто е машко, кафеавкото е женско :)
     

    Прикачени фајлови:

    На Hipica и Lella им се допаѓа ова.
  7. angel92

    angel92 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2011
    Пораки:
    1.691
    Допаѓања:
    3.665
    Se podaruvaat pet mali macenca, koj saka inbox. :)
     

    Прикачени фајлови:

    На An4e24 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Ivy89

    Ivy89 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 април 2014
    Пораки:
    122
    Допаѓања:
    1.056
    Пол:
    Женски
    Браво за темава :) и јас имам моментално 5 мали кученца, 1 машко и 4 женски, машкото ќе го земе еден другар а другиве дека женски никој не ги сака а незнам зошто :( преслатки се, мајката е мешавинче од пекинезер.. не сум во можност да ставам слика, стари се 3 недели... знам дека тешко некој да се јави ама сепак, заинтересирани, контактирајте.... Гевгелија, патем :)
     
  9. pink.punk

    pink.punk Активен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2014
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    3
    Давам милениче

    Имам 3 бели ( две мали и една голема ) , и едно мале4ко кафеаво маче... ... Слободно некој од битола или околината да земи едно маче ако сака...
    Продолжете и пишувајте ако сакате да земите... :$
     
  10. s1a1n1d1r1a1

    s1a1n1d1r1a1 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 октомври 2010
    Пораки:
    1.685
    Допаѓања:
    14.359
    Пол:
    Женски
    Ве молам ако има некој во Битола и битолско да сака да вдоми премило и предобро куче со голем раст нека ме контактира, скита на Широк Сокак го раниме понекогаш..
    Кучето е пријавено во шинтерница И УТРЕ ЌЕ ГО СОБЕРАТ!!!!! Значи со други зборој денес му е последен ден од животот ве молам ако има некој машко е погодно за во села, на ниви, во дворови премило е вервајте сите на улица го галат не знам шо му сметало толку шо го пријавиле :( :( :( :( :(
     

    Прикачени фајлови:

  11. Цако44

    Цако44 Нов член

    Се зачлени на:
    27 септември 2015
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    [​IMG]
    Под итно се вдомуваат две кученциња Мила&Леа. Родени се на 02.08.2015 година. Мајката е ловџиски гонич, а за таткото се претпоставува дека е питбул. Кученцињата се исклучително убави, интелигентни и мили.Веќе си ги знат имињата, покажуваат хигиенски навики, прават здраво :). Краткодлаки се и ќе растат до 15 кг. Прочистени се од внатрешни и надворешни паразити, а неделава и ќе ги вакцинираме. Растени се со деца и покажуваат особено убав и грижлив однос кон нив (во САД намерно се создаваат вакви мелези за чување и растење на деца, б-ќи покажуваат исклучително голема грижливост и лојалност). Без проблем може да се чуваат и во стан.
    Нивната мајка Џина беше многу малтретирана и тепана од нејзиниот сопственик, а потоа исфрлена на улица кај Пекабеско. Газдата на Пекабеско сакаше неа заедно со кученцињата (вкупно шест-четири вдомивме) да ги однесе во Вардариште на успивање. За да ги спасам, ги прибрав кај мене и ги изрснав со многу љубов во најпрекрасни кученциња. За жал, немам услови и понатаму да ги чувам. Јас живеам во стан со двор (Аеродром), но дворот не е преграден. Во станот веќе чувам две кученциња на возраст од 12 години, кои не ги прифаќаат кученцињата. Надвор им е ладно и веќе настинаа, плус не е безбедно б-ќи излегуваат надвор од двор-може нешто да ги згази, да ги повреди друго куче или маче, да ги украдат несовесни деца, да се затрујат. Пред две недели мајка им се затру б-ќи има олоши што фрлаат отров, но за среќа успеавме да ја спасиме.
    Кученцињата ептен ми се прираснати за срце и молам некој што многу сака животинчиња и им големо срце да ги вдоми. Кученцињата ќе му возвратат со неизмерно голема безусловна љубов, пријателство и лојалност. Секој заинтересиран, добар човек, може да ме контактира на тел. 078961736 или на ФБ профил Славица Глигориевска
     
  12. badgirl2

    badgirl2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јуни 2012
    Пораки:
    168
    Допаѓања:
    104
    Пол:
    Женски
    Девојки сакам да вдомам куче, но некоја мала раса, како пинч, за да си го чувам кај мене на спратот, бидејки мајка ми не сака животни. Од Штип сум, па ако има некој што подарува или продава по поволна цена информирајте ме. :)
     
  13. viki-dete

    viki-dete Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јули 2013
    Пораки:
    686
    Допаѓања:
    765
    Пол:
    Женски
    Се подарува самојед од машки пол, стар 7 месеци. Кој е заинтересиран нека ми пише во порака, да му дадам број од девојчето.
     
  14. A-j-a

    A-j-a Популарен член

    Се зачлени на:
    12 април 2011
    Пораки:
    1.793
    Допаѓања:
    2.023
     
  15. Gusteraga

    Gusteraga Активен член

    Се зачлени на:
    11 октомври 2015
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Машки
    Se vodomuva mace staro okolu 1.5 mesec so steknati higienski naviki. Go najdov vo blizina na City mall, no bidejki ne sum vo moznost da go cuvam dokolku ima nekoj da go vdomi neka me kontaktira 071 383 867 momentalno e kaj mene bi mozelo da ostane uste nekolku dena
     

    Прикачени фајлови:

  16. Slatkarka94

    Slatkarka94 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 септември 2015
    Пораки:
    426
    Допаѓања:
    795
    Пол:
    Женски
    На анима мунди има ама мислам има уште едно здружениа за животни некако Х буквата се викаше здружението
     
  17. Cosmi

    Cosmi Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 февруари 2012
    Пораки:
    8.745
    Допаѓања:
    84.237
    Пол:
    Женски
    Преслатко мало кученце личи на ши цу во стационарот вардариште ,машко.
    се надевам некој ке го вдоми,душа мала
    http://www.khigiena.com.mk/cont.asp?s=738
     
  18. Voiman

    Voiman Нов член

    Се зачлени на:
    6 јануари 2017
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Машки
    Сакам да вдомам маче Ангорка..Дали има некој за вдомување?
     
  19. Sannelaa

    Sannelaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2017
    Пораки:
    68
    Допаѓања:
    96
    Пол:
    Женски
    Дали некој сака да вдоми маче старо е 3 дена. Ќе се чува со мајката додека не се вдоми.
     
  20. Carpisa576

    Carpisa576 Нов член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2018
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Здраво феминки, ми треба мала помош од вас. На сестра ми уште малце и е роденден и би сакала да и подарам кученце Bichon Frise. Таа обожава кучиња, но е алергична на нивните влакна. Оваа раса е единственатљ раса која што не се митари и не предизвикува алергиски реакции. Нејзиниот најголем сон е да чува куче, но јас немам доволно пари за да и купам. Па ви ве замолила дали може некоја од вас или пак некои ваши познаници да ми подари едно вакво кученце или пак да ми понуди некоја по солидна цена која ќе можам да си ја дозволам. Ви благодарам однапред и ги очекувам вашите одговори:)