1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Вдомување животни

Дискусија во 'Дом' започната од MissFortune, 28 април 2013.

  1. srhsejbsk

    srhsejbsk Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2014
    Пораки:
    1.592
    Допаѓања:
    9.360
    Пол:
    Женски
    Screenshot_20190424-180521_Facebook.jpg

    Дечки ако некој може да помогне слободно нека го контактира момчево на фб.
    Другарче ми е, мачињата ги нашол кај него во зграда, среќа ги земал со време зошто другите станари сакале да ги фрлат.
     
  2. Melek4e

    Melek4e Активен член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2018
    Пораки:
    151
    Допаѓања:
    75
    Пол:
    Женски
    Zdravo imam tri mali machinja za podaruvanje 2 zenski i edno masko so steknati higienski naviki... kade mozam da se obratam?
     
  3. monik55

    monik55 Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јуни 2015
    Пораки:
    7.965
    Допаѓања:
    59.586
    Пол:
    Женски
    Лепотициве се подаруваат на некој кој ќе ги чува убаво како до сегашните газди.
    received_2276722362588808.jpeg
     
  4. twilight123

    twilight123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 март 2012
    Пораки:
    600
    Допаѓања:
    498
    Пол:
    Женски
  5. Kikiccc

    Kikiccc Популарен член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2017
    Пораки:
    1.169
    Допаѓања:
    1.049
    Пол:
    Женски
    Незнам каде да објавам, се продава прасиња, повеќе информации во инбокс
     
  6. Leviosa2503

    Leviosa2503 Популарен член

    Се зачлени на:
    29 август 2018
    Пораки:
    455
    Допаѓања:
    1.227
    Пол:
    Женски
    Дали некој сака да вдоми машко мало кутре со мал-среден раст?
    Го најдов фрлено кај мене во двор синоќа на снегот, се давеше во снег буквално, некој го оставил да умре.
    Слабо, неухрането.
    Среќа го слушнавме и го најдовме веднаш, го прибравме дома да се стопли и исуши, буквално се цедеше и се тресеше.
    Го нахранивме и веќе се опушти, престана да се плаши, почна да си игра да си лае и да трчка.
    Многу е мило, послушно, доаѓа кога ќе го викнеш веднаш, кога ќе не види ни се радува премногу.
    Приметив и дека е прилично самостојно, се научи дека во пакетот има храна и вода и само знае да си отиде таму кога ќе му се припие/пријаде, и не плаче нонстоп за внимание (на пример додека спиевме не не разбуди ни еднаш)
    Проблемот е во тоа што немам услови да го чувам, имам 5 кученца (исто така за вдомување, ама покасно, веќе некои од нив се и ветени) и возрасна кучка.
    Ве замолувам ако некој сака да го вдоми или познава некој што сака кутре, да ме контактира.
    Еве слики од него, едната е од синоќа, уште малку мокричко е :)
    Си го крстив Снупи :inlove:
    1.jpg 2.jpg
     
    На FreeMind му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Liu

    Liu Популарен член

    Се зачлени на:
    31 март 2016
    Пораки:
    723
    Допаѓања:
    2.498
    Пол:
    Женски
    20200513_183443.jpg 20200513_183412.jpg Се подаруваат овие две женски бебиња со мал до среден раст. Родени на 9 април од јоркшир териер и ловен териер. Се наоѓаат во Битола.Пишете за контакт. :l:
     
    На LovelyGirl3 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Natasche

    Natasche Активен член

    Се зачлени на:
    16 октомври 2020
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Женски
    Итно се вдомуваат братче и сестриче, по можност заедно бидејќи се многу поврзани. Стари се 2 и пол месеци и одгледани во домашни услови без мајка. Имаат стекнато хигиенски навики и се прочистени од надворешни/внатрешни паразити. Ги вдомувам од причина што мачката која ја чувам 5 години никако не ги прифаќа и агресивна е кон нив. Ве молам, само сериозни љубители.

    [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]