1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Веб-страни за стипендии, семинари, конкурси

Дискусија во 'Образование' започната од Leeloo, 1 септември 2011.

 1. Leeloo

  Leeloo Популарен член

  Се зачлени на:
  11 декември 2010
  Пораки:
  645
  Допаѓања:
  290
  http://www.mladiinfo.com/

  Пред некој ден, барав вакви страни пред се за стипендии во странство и сл. но освен Младиинфо не знам ниту една друга, па доколку некој знае, споделете. :)
   
 2. LivingGlam

  LivingGlam Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  5.721
  Допаѓања:
  55.111
  Пол:
  Женски
  Веб-страни за стипендии, семинари, конкурси.

  Разгледај овде за стипендии за магистерски. Одлична програма е.
   
 3. Tanjamm

  Tanjamm Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  4.910
  Допаѓања:
  7.340
  На страната на Министерство за образование има често конкурси за стипендии, па проверувајте си почесто.
   
 4. Nati.P

  Nati.P Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2011
  Пораки:
  2.013
  Допаѓања:
  849
 5. Tanjamm

  Tanjamm Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  4.910
  Допаѓања:
  7.340
  Има ли некој да сподели искуство, ако добил стипендија за семинар, студии, пракса во странство. Еден колега зема стипендија за изучување на чешки јазик во Чешка, иако немаше предзнаења и отиде таму. Ама не сака да каже каде аплицирал, што како. Инаку гледам дека некои од стипендиите се мали и практично во странство ќе треба да си доплаќате за да студирате.