1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Вежбање со степер!

Дискусија во 'Фитнес' започната од Mermaid90, 5 мај 2012.

  1. simoncelicius

    simoncelicius Популарен член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    3.536
    Допаѓања:
    7.800
    Пол:
    Женски
    Женски ја читнав темава од почеток око ми фати мислењето на Beauchamp, јас сакам да си ги ослабам нозете имам доста мускулче, единствено сакам да си го тргнам салцето е сеа знам дека треба кардио тренинг ама времево ми е претопло за да фатам да трчам по 40 50 мин а не ми иде некако да фатам да се раскокам во соба и да ги реметам сите по дома со лупањето,со оглед на тоа дека моите се на долниот спрат а јас горе.

    Е сеа справава ми доаѓа како поевтина варијанта од лентата за трчање ги гледав и оние поволните се движат од 6 000 па нагоре додека новите се од 23 000 што реално мене ми е премногу толку пари да фрлам, да заработувам да би одвоила ама на моте да им кажам дајте ми 30 000 за справа не иде.

    Да ја земам во план справав ке ја биде или тешко?
     
  2. babybelle

    babybelle Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јули 2012
    Пораки:
    152
    Допаѓања:
    70

    Во ЛП ќе ти ги пратам вежбите што јас ги применувам, не се тешки и не им лупам воопшто на тие под мене :rofl: :rofl: а во зграда сум :rofl: ги правам вежбиве 15 мин отприлика, а потоа уште 20 мин кога како на степерот...еднаш си ги средив нозеве, се надевам сега пак ;)
     
    На simoncelicius му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Li..Na

    Li..Na Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јули 2012
    Пораки:
    339
    Допаѓања:
    45
    Пол:
    Женски
    Јас имам направено доста мускул на нозете , и не сакам повеќе , значи сега ми донесоа степер како подарок и ми е страв давежбам , немој да ми иди фудбалерска нога , сакам да го подигнам и затегнам задникот ... Вие поискусните со справата што предлагате ... Благодарам однапред :*
     
  4. Li..Na

    Li..Na Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јули 2012
    Пораки:
    339
    Допаѓања:
    45
    Пол:
    Женски
    Е добро бе феминки зарем не вежбате повеќе на степер....дај пишете совет
     
    На SunnyGirl2 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. baby-star

    baby-star Популарен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2012
    Пораки:
    2.464
    Допаѓања:
    10.831
    Па и степерот е добра справа за подигање на задникот,не е исклучиво само за нозе.
    Покрај степер комбинирај и вежби за задинк и чучњеви.
     
    На bubuce му/ѝ се допаѓа ова.
  6. biibaa

    biibaa Активен член

    Се зачлени на:
    5 октомври 2012
    Пораки:
    24
    Допаѓања:
    2
    Feminkii se mislam dali da kupam mini steper ne sum koristela do sega i ne znam dali mozat da se postignat dobri rezultati so nego dali ste vezbale na steper i kakvi efekti se postignuvaat
    [mod-kirilica:3hf01d6l][/mod-kirilica:3hf01d6l]
     
  7. baby-star

    baby-star Популарен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2012
    Пораки:
    2.464
    Допаѓања:
    10.831
    Степерот е многу добра фитнес справа и со него вежбаш повеќе групи на мускули,нозе,раце,стомак.
    Јас имам и речиси секојдневно вежбам и има резултати.
     
  8. jacqueline.s

    jacqueline.s Популарен член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2012
    Пораки:
    3.878
    Допаѓања:
    19.047
    Пол:
    Женски
    Да ви кажам, денес купив степер, ама ваков:

    [​IMG]

    Се разочарав дека во Техномаркет немаа веќе од оние другите, ама морав да купам (таква сум по природа), и со тешко срце дадов пари за овој. Полу разочарана, дојдов дома, го отпакував, и го пробав.
    Феноменално нешто!!! WOW!!! Одма се осеќа тензија во нозете и задникот, не очекував толку. Дефинитивно ми олесна, дека не купив глупост. :D
     
  9. Elena69221

    Elena69221 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 август 2011
    Пораки:
    2.352
    Допаѓања:
    3.519
    Пол:
    Женски
    мојата омилена справа во теретаната :D најефективна е за моето тело
     
  10. MarchelineAmaru

    MarchelineAmaru Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    2.255
    Допаѓања:
    1.343
    Дали степрот е барем приближно ефикасен во затегнувањето и слабеењето како што е Орбитрекот?
     
  11. Antonijaa

    Antonijaa Активен член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2013
    Пораки:
    80
    Допаѓања:
    17
    Секојдневно вежбам на степерот,веќе два месеци и стварно има добри резултати.Не само што ми ослабнаа нозите туку и стомакот,а тоа најмногу го сакам.Така да не планирам да престанам.Омилена ми е.Одлична е за слабеење, а и за задникот. :)
     
  12. macabela

    macabela Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2014
    Пораки:
    26
    Допаѓања:
    7
    Dali nekoj znae kade vo Skopje moze da se nade Cardio Twister Steper ili nekoj vid na steper so racki sto se dvizat po strana ili vo polukrug. Fala :).
     
  13. Mint

    Mint Активен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2014
    Пораки:
    28
    Допаѓања:
    2
    каде можам да си купам степер до 3000 денари во скопје?
     
  14. Waka-waka

    Waka-waka Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2010
    Пораки:
    2.261
    Допаѓања:
    8.646
    Во Техномаркет од 2100 до 3300 денари.
     
  15. Mint

    Mint Активен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2014
    Пораки:
    28
    Допаѓања:
    2
    фала :)
    можете ли да ми препорачате некој што сметате дека е добар :) итно ми треба :)
     
  16. Mint

    Mint Активен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2014
    Пораки:
    28
    Допаѓања:
    2
    Дали некој го има степеров ? Колку сте задоволни , ефикасен е ? и која му е цената ако некој знае? :)
     

    Прикачени фајлови:

  17. ilove-marshall

    ilove-marshall Активен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2012
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    2
    Дали има некаква разлика во делувањето на овие два степери? Итно е ве молам за помошшшш
     

    Прикачени фајлови:

  18. XstrongerX

    XstrongerX Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    1.714
    Допаѓања:
    5.086
    Пол:
    Женски
    Јас го земав пред некоја година од Грција за 50 евра на попуст. Задоволна сум, рачките може да се користат за алтернативни вежби за раце и гради во комбинација со вежбите за нозе. Има тајмер, што мене ми е многу корисно, одбројува уште нешто не сум сигурна точно што.
     
  19. Cvekjence

    Cvekjence Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 септември 2010
    Пораки:
    175
    Допаѓања:
    201
    малку да ја вратам темава :)

    Дали оваа справа е ефективна за намалување на целулит? цела година одам на аеробик, но очигледно со тој дел не можам да се справам. Чекам ваш фидбек, бидејќи до сега на темава не прочитав за ова..
     
  20. Gordana10

    Gordana10 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    6.898
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски


    Позитивно мислење, имам степер, стар, прастар веќе, бааги време го имам, фини резултати дава, се зајакнуваат и добро обликуваат мускулите на нозете, колковите, задникот.Тој што го имам е доста стар модел, да не речам антички :D за разлика од овие што се постирани на темава, но функционира, само што засега не вежбам на него, туку други вежби правам.