Вежбање со степер!

Дискусија во 'Фитнес' започната од Mermaid90, 5 мај 2012.

 1. Yowannty

  Yowannty Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 ноември 2012
  Пораки:
  4.254
  Допаѓања:
  95.562
  Пол:
  Женски
  CARDIO SLIM - СТЕПЕР

  Дали некоја го користела? Со намера сум да го нарачам... па се мислам сеуште..
   

  Прикачени фајлови:

  • _27496050.jpg
   _27496050.jpg
   Големина на фајлот:
   16 KB
   Прегледи:
   172
 2. nikiiii

  nikiiii Популарен член

  Се зачлени на:
  22 август 2013
  Пораки:
  1.371
  Допаѓања:
  941
  Јас го имам истово и не сум задоволна...нема некој ефект :?: така ми стој, не го користам
   
 3. unwritten

  unwritten Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 мај 2011
  Пораки:
  55
  Допаѓања:
  12
  Здраво девојки,
  сакам да си купам степер веќе подолго време па сакав да ве прашам според вас кој е најдобар од овие што се нудат во ТехноМаркет?

  http://www.technomarket.com.mk/browse/307
   
  На viviette му/ѝ се допаѓа ова.
 4. strawberry111

  strawberry111 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 август 2011
  Пораки:
  158
  Допаѓања:
  57
  Здраво! Пред некое време си купив степер и почнав редвно да вежбам 3-4 дена и ми покажува дека за 20 минути губам околу 105 калории? Точно е тоа? Зарем не се премногу? 8-|
   
 5. pato

  pato Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2012
  Пораки:
  260
  Допаѓања:
  99
  Пол:
  Женски
  Не е можно да согориш 105 кал. за 20 мин.
   
  На bubac му/ѝ се допаѓа ова.
 6. strawberry111

  strawberry111 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 август 2011
  Пораки:
  158
  Допаѓања:
  57
  Така ми покажа на дисплејот на степерот, по 5,3 калории во минута. И јас исто мислам дека не е можно, на висок отпор ми беше наместен но сепак....? Некој друг да не знае колку отприлика се трошат за 20 минути?
   
 7. viviette

  viviette Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 септември 2014
  Пораки:
  94
  Допаѓања:
  157
  Пол:
  Женски
  Добро прашање, и јас би сакала да знам. Би била благодарна, ако може некој да сподели искуство :)
   
 8. bubac

  bubac Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2013
  Пораки:
  884
  Допаѓања:
  1.862
  Пол:
  Женски
  немам искуство конкретно со некој од овие, но оној во средина сигурно е најдобар. тврдам!
   
 9. Samer

  Samer Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 август 2014
  Пораки:
  192
  Допаѓања:
  128
  Пол:
  Женски
  Девојки вие што имате степер ве молам споделете искуство бидејки планирам да купам деновиве :)
   
  На SunnyGirl2 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. teressa

  teressa Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 март 2016
  Пораки:
  214
  Допаѓања:
  346
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  сакам деновиве да го купам овој степер па ако може да споделите искуство дали има ефект или?
   
 11. bella.s

  bella.s Популарен член

  Се зачлени на:
  27 август 2013
  Пораки:
  2.106
  Допаѓања:
  10.742
  Пол:
  Женски
  Има ли некој вежбано со ваков аеробик степер,како е задоволен?
  k-35367-AerobicStep-Medium.jpg
   
 12. peperutkaxxx

  peperutkaxxx Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2014
  Пораки:
  62
  Допаѓања:
  77
  Пол:
  Женски
  мала помош дали некој ги има користено овие два степери и дали има ефекти (потребно ми е за нозе) или пак е подобро орбитрек или точак статичен... (сакам да земам нешто) :D 1.jpg 2.jpg
   
 13. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  4.619
  Допаѓања:
  5.331
  Мм какви резултати се добиваат?
  Што вежби практикувате?
   
 14. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  4.619
  Допаѓања:
  5.331
  Може да ми кажеш од ладе и какпв степер имаш воедно и какво вежби?
  Фалаа
   
 15. Cinnamon Bun

  Cinnamon Bun Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 декември 2017
  Пораки:
  363
  Допаѓања:
  4.692
  Пол:
  Женски
  Предобра справа зошто и покрај тоа што служи за кардио и се горат доста калории, предобро ги работи и мускулите на нозете поготово при поголема брзина, што е најдобриот дел :inlove:
   
  На coki35 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  4.619
  Допаѓања:
  5.331

  Може фотографија може пд вашите степери?

  @wwwbella ??
   
 17. Julliet Jett

  Julliet Jett Активен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2017
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  45
  Пол:
  Женски
  јас тренирам степ аеробик веќе година ипол и сум презадоволна, симнав 10 кг секако со умерена исхрана .
   
  На Milobebence и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 18. Anagals

  Anagals Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2017
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  6
  Пол:
  Женски
  Здраво друштво. Сакам да си купам степер, па ми треба препорака каков да зедам?
   
 19. Anagals

  Anagals Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2017
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  6
  Пол:
  Женски
  Се мислам меѓу овие.. Ги има некој користено?
   

  Прикачени фајлови:

 20. sexymama

  sexymama Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  146
  Допаѓања:
  78
  Screenshot_20180924-074233.png овој планирам да го земам , нема фиксни рачки ама и овие ваљда вршат работа