Вежбање со степер!

Дискусија во 'Фитнес' започната од Mermaid90, 5 мај 2012.

 1. peperutkaxxx

  peperutkaxxx Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2014
  Пораки:
  62
  Допаѓања:
  77
  Пол:
  Женски
  дали сте здоволна од овој степер (има ефект)?
   
  На Milobebence му/ѝ се допаѓа ова.
 2. sexymama

  sexymama Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  146
  Допаѓања:
  78
  Не сум го купила :)
  Фирмава не постои , на друго место не сум барала ,ама почнав на статичен точак да вртам па можда затоа спласна идејата за набавка на степеров
  Како и да е мислам дека би бил поефикасен од статичниов точак
   
  На peperutkaxxx му/ѝ се допаѓа ова.
 3. malasimba

  malasimba Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2018
  Пораки:
  93
  Допаѓања:
  81
  Пол:
  Женски
  Од каде да купам степер? Прашав во биди фит немаат
   
 4. teressa

  teressa Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 март 2016
  Пораки:
  214
  Допаѓања:
  346
  Пол:
  Женски
  има во runners 4.200 е и вршат и достава :)
   
 5. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  4.619
  Допаѓања:
  5.331
  Каков степер е тоа?
  Не ми отвора слика
  Има резултат?
   
 6. jacqueline.s

  jacqueline.s Популарен член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2012
  Пораки:
  2.538
  Допаѓања:
  11.131
  Пол:
  Женски
  Не сум вежбала со години на него :)
   
  На SunnyGirl2 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. MidwifeM

  MidwifeM Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2020
  Пораки:
  101
  Допаѓања:
  766
  Пол:
  Женски
  Девојки предложете од кај да купам степер? Да не биди многу скап.
  Во техномаркет и топшоп мислам дека не се продава повеќе а во runners е 5.000
   
  На SunnyGirl2 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  4.619
  Допаѓања:
  5.331
  20200129_081457.jpg Здраво

  сакам да купам степер, на што да внимавам при купување? Има нешто ,,посебно,,?

  и какви резултати се добиваат?

  поз

  т.е.ова е тоа?
   
  На MidwifeM му/ѝ се допаѓа ова.
 9. MidwifeM

  MidwifeM Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2020
  Пораки:
  101
  Допаѓања:
  766
  Пол:
  Женски
  Да ова е.И јас планирам да земам во текот на следната недела од runners па ке пишам се надевам задоволна ке сум:D
   
  На SunnyGirl2 му/ѝ се допаѓа ова.