1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Вежби за гради

Дискусија во 'Фитнес' започната од My.self, 14 декември 2010.

 1. My.self

  My.self Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2010
  Пораки:
  39
  Допаѓања:
  2
  Од неодамна градите почнаа да ми омекнуваат и да ми виснуваат :( и тоа мн ме нервира... Не ми беа такви..незнам што се случува некако ептен ми се променија... Има ли некој начини како да се одржат црвсти и има ли врска носењето на прслук постојано или?
   
 2. Fearless

  Fearless Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 септември 2010
  Пораки:
  944
  Допаѓања:
  1.344
  Проблем со градите

  Па со вежбање, да не спиеш на стомак, да не се капиш со многу топла вода туку со поладна, и убави прслуци да носиш квалитетни, тоа од прилика.
   
  На girlinlove му/ѝ се допаѓа ова.
 3. My.self

  My.self Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2010
  Пораки:
  39
  Допаѓања:
  2
  Проблем со градите

  :( Благодарам, навика ми е да спијам на стомак....Ќе пробам да се одвикнам
   
 4. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.879
  Допаѓања:
  152.770
  Темата од проблеми со градите ја преименував во вежби за гради и ја преместив во фитнес,да не се збуните.
  Нема ваква тема,а фино би било да се стави некоја вежба,предлог.Сепак жени сме,сакаме убави,одржувани гради.
   
 5. LivingGlam

  LivingGlam Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  6.141
  Допаѓања:
  56.471
  Пол:
  Женски
  Еве неколку видеа што ги најдов:

  <object width="640" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/DmFiE2ClFkY?fs=1&amp;hl=en_US"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/DmFiE2ClFkY?fs=1&amp;hl=en_US" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="640" height="385"></embed></object>
  <object width="640" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/Q1KjkCekCXs?fs=1&amp;hl=en_US"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/Q1KjkCekCXs?fs=1&amp;hl=en_US" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="640" height="385"></embed></object>
  <object width="640" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/IbJ3o6WqEaY?fs=1&amp;hl=en_US"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/IbJ3o6WqEaY?fs=1&amp;hl=en_US" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="640" height="385"></embed></object>
  <object width="640" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/CReZF4-PjO0?fs=1&amp;hl=en_US"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/CReZF4-PjO0?fs=1&amp;hl=en_US" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="640" height="385"></embed></object>

  Да живее ЈуТјуб :D
   
  На Nath10, midnight.flower, anuskaNESTLE и 2 други им се допаѓа ова.
 6. love23

  love23 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 декември 2010
  Пораки:
  716
  Допаѓања:
  913
  Секако дека мускулатурата на одредени делови од телото попушта, но со соодветни вежби може да се вратат во форма, а носењето на градник не помага во зацврстувањето на градите. Млади сме сеуште ни врие крвта
   
  На My.self му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Stam

  Stam Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 септември 2010
  Пораки:
  269
  Допаѓања:
  175
  за гради доста помагаат склекови ;)
   
  На ivona-94 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. firequeenn

  firequeenn Популарен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2010
  Пораки:
  2.122
  Допаѓања:
  6.270
  не секој може да прави склекови :)
   
  На ivonna48 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. mishulence

  mishulence Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 септември 2010
  Пораки:
  116
  Допаѓања:
  16
  ^ и женските склекови имаат ефект ;)
   
 10. Ashling

  Ashling Популарен член

  Се зачлени на:
  19 декември 2010
  Пораки:
  1.228
  Допаѓања:
  2.577
  Вежбај две недели со тегови, стави малку бицепсче и трицепсче и ќе видиш како ќе направиш склекови :)

  За градите прво загревање малку
  http://www.youtube.com/watch?v=Nf933STt ... 54059A8059
  http://www.youtube.com/watch?v=ASXzrBxf ... ure=fvwrel
  http://www.youtube.com/watch?v=M18Cwr4w ... ure=relmfu, ако немаш тегчиња, две шишиња од пелистерка ќе ти завршат работа :D

  Патем, кај да си најдам ваков трнер бе :( ??
   
  На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Black.Beauty

  Black.Beauty Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јули 2011
  Пораки:
  447
  Допаѓања:
  213
  Ако бидеш малку од малку упорна и да си речеш дека можеш да ги направиш, ќе ги направиш. Постепено ќе се навикнеш да ги правиш склековите и понатаму дури ќе можеш 30-50 склекови (а може и повеќе) како мене ;)
   
 12. WhiteButterFly5

  WhiteButterFly5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 август 2011
  Пораки:
  283
  Допаѓања:
  69
  Капи се со поладна вода. Јас во последно време пошто е жешко се туширав со поладна вода и сега градите ми се зацврстија некако. :wasntme:
  Чудно ама делувало.
   
 13. anuskaNESTLE

  anuskaNESTLE Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2011
  Пораки:
  1.979
  Допаѓања:
  7.104
  Женските стомачни се за зацврстување на градите.
   
 14. sanja-lazanja

  sanja-lazanja Нов член

  Се зачлени на:
  7 септември 2010
  Пораки:
  267
  Допаѓања:
  49
  Поголема глупост не сум чула, со ладна вода можеш само да навлечеш воспаление на бели дробови.А тоа дека ти се зацврснале градите одладна вода се приказни за мали деца, мислам поголема глупост здравје треба да ти дадат нобелова награда за тресење глупости. Само не ги лажете помаливе ке помислат дека, е вистина и ке испонастинат. И тоа спењето на стопмак нема врска не е тоа пудинг па да се растури, значи како не и текна на некоја, да напише да не им давате на дечковците да ве фаќаат за цицки, затоа што ке ви омекнат. ЧЧЧЧЧ Што се има низ светов
   
 15. sanja-lazanja

  sanja-lazanja Нов член

  Се зачлени на:
  7 септември 2010
  Пораки:
  267
  Допаѓања:
  49
  Браво значи дури ни името не ви кажуа за што, служат стомачните вежби. Одличен заклучок стомачните се за гради, а вежбите за задникот се всушноствежби за бицепси. Катастрофа еее кај ни отиде младинава.
   
 16. anuskaNESTLE

  anuskaNESTLE Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2011
  Пораки:
  1.979
  Допаѓања:
  7.104
  Сања значи ајде полека чил ок?
  Грешка сум напишала, наместо стомачни требаше да напишам склекови, го пише тоа и на фемина.
  Инаку полека, смирено, немој многу да напаѓаш океј, катастрофи или не, не мораш толку возбуди да правиш за тоа ;) Позз
   
  На DragonSlayer му/ѝ се допаѓа ова.
 17. LittleDevil

  LittleDevil Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  1.701
  Допаѓања:
  1.919
  Пол:
  Женски
  Да. Мојата инструкторка по аеробик ми даде некои вежби за гради, бидејќи јас не можам да се пофалам дека мајка природа ми дала нешто посебно :D
  Најмногу правев склекови на топка, застанував со стомакот на топка, и склекови. Беше малку напорно, но можам да кажам дека после некое време имаше видливи резултати ;)
   
 18. ivona-94

  ivona-94 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јули 2011
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Nosi push-up prsluci i samo takvi, pa posle nekoe vreme kje si vidish rezultat... Ja iam mali, ama cvrsti gradi i dignati, samo radi push-up-ot. I si spijam na stomak.
   
 19. SexiLy

  SexiLy Популарен член

  Се зачлени на:
  27 април 2011
  Пораки:
  497
  Допаѓања:
  2.107
  Пол:
  Женски
  И сјебуеш циркулација. |(
  Девојче за гради склекови, без топка.
  Прво почни со женски, па премини на машки. Десет машки склекови имаат резултат како за 20 женски склекови. Тешки се за правење, ама да почнеш од два три во серија, по 3 дневно, за 2 недели ќе имаш резултати.
  Јас имав проблем со опуштање на градите. Откако почнав да правам и да зголемувам, веќе 3-4 месеци не носам прслук и никој не приметува.
   
  На sunfemina му/ѝ се допаѓа ова.
 20. goddess.Of.chaos

  goddess.Of.chaos Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2011
  Пораки:
  1.063
  Допаѓања:
  1.046
  Леле Сања со тоа твоето дека секој тресе глупости по форумов... Не мраз вода, ама млака накај ладна да, а и не во зима. И не само гради него и за бедра важи тоа, па и лице кога миеш млака-ладна вода менување, и се` е од проста причина - влијае врз циркулацијата, у книги пишува. Врапците на дрво знаат, таа најде да кажува сите дека се глупи наоколу. И јас негде прочитав по форумов дека било добро и здраво со туш да си испираш вагината шо е нон сенс и се` освен здраво па не настапив така кон авторот.
   
  На DragonSlayer му/ѝ се допаѓа ова.